• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor za agregat

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
pozdrav majstorima i hobistima

pošto vidim da ovde ima dobrih poznavalaca dizel motora imam jedno pitanje. imam neku ideju da sklopim agregat. u prilici sam da uzmem generator od 20kva (16kv) koji radi na 1500obrataja. da li on može da se uveže na rakovicin motor 60ks, i da li treba šta motoru podešavati. recimo ako se uzme takav motor od tamića, verovatno da treba jer nisu isti obrtaji.

e sad opet pitanje, ako sam dobro pročitao ovi traktrorski podešeni motori daju punu snagu na 2200, ako se tamićov motor podesi da bude kao traktorski koju će on snagu da daje na 1500?, pošto na toliko treba da radi generator da bi davao kakvu treba učestanost. da li treba još šta da se podešava, i da li je bolji motor od recimo 75ks.

hvala na odgorovoru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Мотор за агрегат

motor za agregat obično imaju drugačije podešen reugulator od motora za vozilo , to je nekad samo dodatna opruga a nekaad treba intervenciju majstora za pumpe

Motor može na 1500 , ali motor tu daje cca 50% snage , a računaj da el. agregat treba duplo jači motor od nazivne snage generatora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Dosta bu taj motor, no kak je rekel Puknuti, problem je podesiti postojeći regulator tak da ima mali astatizam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega je kupil Rakovičin motor od agregata (Fagram) stavil ga na traktor ali ni je pvp bila dobra za traktor bošista je probal napasati regulator ali bez uspjeha čak je i glava bila različita tak da je mijenjal glavu i regulator na pumpi e sad dali bi obratno funkcioniralo neznam mislim da bi motor pretromo reagiral bez obzira na snagu .
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Hvala svima na odgovoru, znaci ipak nije pravolinijski, staviti i ukopcati
 
Na vrh