• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motori tomos

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
nigdje nisam našao ovu temu pa je otvaram
zanima me može li se naći dobar apenac za 100 eura(nisu mi bitni papiri) i namjeravam kupiti jednoga do proljeća
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Vidim da je post star, ali da ne otvaram novi.
Kupio bi tomos tori cross za svog juniora, ako možda netko od članova ima za prodati da mu više ne treba ili zna možda nekog
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Dobro poznat video od pred par godina, predstavljen na tomos forumu..
Na videu zanimljiv kraj kad mu top sklizne s auspuha i to što ima CTX/E90 glavu na SL cilindru..
Ima video ili je bar bio kad je CTX mašinu napasal gore i vozio po cesti, išlo ko sam vrag.
Inače slovenski tjuner, pri njima je to bolje aktualno.. Idu više u krajnost 🔧🔧💪

Eto ima video:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Simfoniju 2 taktnom agregatu daje njegov mjenjač, a ne auspuh.. To je davno zapisal jedan uvaženi član i vrhunski tjuner aktivan na tomos forumu..
Slažem se, super ide.. Inače postoji AML liga gdje voze samo tomosi, a postoje i utrke oldtimera koje se boduje za PH i s njima isto voze tomosi. (križevci, nova rača) to posjećujem.
Slika od prošle godine, križevci 👌
Primjeti oblak dima na startu 😅
 

Prilozi

  • IMG_20200621_143703.jpg
    IMG_20200621_143703.jpg
    48 KB · Pregleda: 17

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Svi smo si sve uništili, ama baš sve... pa i Slovenci svoje Tomose (mislim na tvornice)... još malo pa i djecu budemo kupovali, nebudemo si ih više sami radili 😖
Plusić,,, onaj vic,,
Šta radi Bosanac ka napuni 18 godina???
,,,Ide u Sloveniju tražiti posla,,,
,,, aaa šta radi Slovenac kad napuni 18 godina,,,
,, ide u Bosnu tražiti oca,,,...
Sve je to humor,, al malo pratim ove medije i ako je istina ovaj Slovenac J J,,,
zagovara nova krvoprolića,, al u mojoj zemlji,,, i nek mi neko kaže da je tamo demokratija,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Zanimljivo (Meni):
Još je zanimljivije kad uzmeš Gilardoni kit .... Taj Airsal je 70 do 100 euriča, a ovaj kojeg ja spominjem 200 do 250
Uz tu zanimljivost treba i auspuh, fergazer i hrpa dorada u samoj mašini.
Na kraju ulupaš u tu zanimljivost 700-800 eura da nisi ni okom trepnul.

Vidim ovaj koristi stari tip L17 mašine, možda bolje da je uzel u alpina blokove ili da je ove barem dal navariti da ima kam prelive kopati a ne krpati tekučim metalom.
Kvačilo 3 lamele i samo 6 opruga neznam kak bu dugo vozilo, mi smo s svojim home made kvačilom puno dalje otišli. Ima za kupiti šalica ali mi s šalicom nemamo problema, naravno, nakon prerade. imali smo s lamelama ali to smo riješili.....
Onda je kajla na piramidi mogla izdržati dva dodavanja gasa, to smo riješili zauvjek.....
E onda je pogonski lančanik stradaval, i tome problemu smo doskočili home made preradom...
paljenje trenutno koristimo inner rotor, baš je neki dan stiglo još jedno....

Jako zanimljivo 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Imam ti ja Tls 14, spreman za restauraciju.
Papiri na mene, isti broj mašine i rame, dijelovi svi osim protvanja, a njih znam koji forumaš ima.
Cijena, prava sitnica 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Samo sam se malo htel pohvaliti.... mi skupljamo, ne prodajemo, a da bi došel do svih dijelova treba dugo skupljati (y) ;)
Da se naleteti na oglasima ali su stvarno na cjeni, još nek je uređen.... nemreš platiti kolko hočeju. Ali mi jako dobro znamo kolko restauracija košta pa ko voli nek izvoli i upusti se u to pa bu videl jel jeftinije prešel ili baš i ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh