• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorka žnj marke

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Dobio sam nedavno od prijatelja motorku,neke žnj marke jer se njemu neda zaje.. s njom pošto su drame s njom kod rada. Dakle problem je sljedeći: kad je hladna upali bez problema radi ko bog dok se ne potroši rezervoar benzina,kad je nakon nalijevanja treba upaliti nema šanse više kao da je sam vrag ušao u nju. Čitao sam da su dosta često problemi sa membranom karburatora(walbro).

Kako znati točno da je problem u njoj jer mi na izgled djeluje dobro,nije probušena nigdje? Druga stvar je možda "falš zrak"? Ima li netko još kakvu ideju?


P.S. malo sam zaje.. smještanje teme pa molim moderatore za ispravku...hvala
 
B

Bobo

Guest
Odmah cu ti reci ovo:

Brat je kupio prije par godina STIHL trimer i radi savrseno... nakon nekog vremena kad se ugasi, nema sanse da ga upalis sve dok se ne ohladi. Onda upali bez greske sve dok se ne zagrije i opet ista prica...


Stos nisu dva ovlastena servisa otkloniti, da bi dosao susjed do nas i rekao da zamjenimo bobinu, da je to njega davnih dana mucilo na motornoj pili. Na sto smo mu rekli da baca iskru ko luda i da nema potrebe mjenjati. Nekako nas nagovori i narucino novu bobinu i vidi vraga, trimer radi ko lud dan danas.

Tako i tvoj kolega, neka toci gorivo dok pila radi, neka se hladi u toj pauzi i polako ce raditi, kad dodje u konstantno opterecenje ako se ugasi, odmah gledaj da li baca iskru tako vrela ili ne.

Kad ju ugasis da ju natocis, obicno je dosta vruce, ugasena nema cirkulacije zraka i grije se motor i sve oko njega, pa moguce da je ovaj problem i kod tebe na pili.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Odmah cu ti reci ovo:

Brat je kupio prije par godina STIHL trimer i radi savrseno... nakon nekog vremena kad se ugasi, nema sanse da ga upalis sve dok se ne ohladi. Onda upali bez greske sve dok se ne zagrije i opet ista prica...


Stos nisu dva ovlastena servisa otkloniti, da bi dosao susjed do nas i rekao da zamjenimo bobinu, da je to njega davnih dana mucilo na motornoj pili. Na sto smo mu rekli da baca iskru ko luda i da nema potrebe mjenjati. Nekako nas nagovori i narucino novu bobinu i vidi vraga, trimer radi ko lud dan danas.

Tako i tvoj kolega, neka toci gorivo dok pila radi, neka se hladi u toj pauzi i polako ce raditi, kad dodje u konstantno opterecenje ako se ugasi, odmah gledaj da li baca iskru tako vrela ili ne.

Kad ju ugasis da ju natocis, obicno je dosta vruce, ugasena nema cirkulacije zraka i grije se motor i sve oko njega, pa moguce da je ovaj problem i kod tebe na pili.

mislim da nema iskre ovako vrela da, ali kad sstavim drugu svječicu onda proradi....ako je bobina u pitanju onda nebu niš od nje jer tko će nać za takav šrot bobinu, a i vjerojatno košta više nego što sama motorka vrijedi

evo ovako to čudo tehnike izgleda:

 
F

FERGUSONN

Guest
mislim da nema iskre ovako vrela da, ali kad sstavim drugu svječicu onda proradi....ako je bobina u pitanju onda nebu niš od nje jer tko će nać za takav šrot bobinu, a i vjerojatno košta više nego što sama motorka vrijedi

evo ovako to čudo tehnike izgleda:


Meni je na mojoj motornoj pili bilo isto tako i promjenio sam membrane i onaj filter od goriva sto se nalazi u rezervaru i radi bez problema
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Probat ću i ja prvo sa membranom pa da vidimo,ako nije to onda odustajem jer se ne isplati investirati dalje,mada moram priznati da je iako je ovako neugledna,vrlolagana i ugodna za raditi(dok radi:finga:)

e da još sam se nečega sjetio, kada se motorka zagrije u rezervoaru se čuje neko šišanje zraka
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo sad sam ponovo rastavio karburator nije mi dao vrag mira....ima smeća u onoj maloj mrežici :(dvije su unutra,dal trebaju biti,ili samo jedna?)



a i membrana mi baš ne djeluje pretjerano "veselo":



probat ću sve zamijeniti pa da vidim kako će onda disati
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Pokusaj te delove koji su lako dostupni da zamenis sa odgovarajucim kvalitetnim delovima poput svecice, bobine i slicnih. Uzmi NKG svecicu.
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Gotovo sam 100% siguran da u originalu ima samo jednu mrežicu...mrežica je zahebana stvar jer i naizgled čista može biti zažtopana, ostavi je nekolik dana u alkoholnom octu da pojede okside. pretpostavljam da se radi o Zaminom rasplinjaču....membrana mi isto izgleda kruto, tak da nemože obavljati svoju funkciju, makar je sa slike to teško procjeniti.....nego kakva je to NKG svječica?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Sličnih problema sam imal sa ms 180.
NKG je japanska marka, ali je kod naš teško naći orginal.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Aaaa, tek sad sam shvatio....pa nije ni čudno da nemožeš nači original NKG svječicu, jer takva niti ne postoji:weedman:....radi se o NGKu...i sa njima nema problema....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Gotovo sam 100% siguran da u originalu ima samo jednu mrežicu...mrežica je zahebana stvar jer i naizgled čista može biti zažtopana, ostavi je nekolik dana u alkoholnom octu da pojede okside. pretpostavljam da se radi o Zaminom rasplinjaču....membrana mi isto izgleda kruto, tak da nemože obavljati svoju funkciju, makar je sa slike to teško procjeniti.....nego kakva je to NKG svječica?

onda je tu već netko nešto prčkao pa je stavio još jednu...karburator je walbro(WT)....nabavit ću nove membrane i dihtunge pa probat...nadam se da je u tom stvar
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
onda je tu već netko nešto prčkao pa je stavio još jednu...karburator je walbro(WT)....nabavit ću nove membrane i dihtunge pa probat...nadam se da je u tom stvar

pas mater...stavio nove membrane i naštelao je i radila ko urica prvi dan...drugi dan idem probat prerezati neku granu i guši se....pokušao je naštelati i crkla i više je nebi ni bog upalio....definitivno odustajem....ako nekom treba na lageru je za 200 kn:?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
imam ti ja prijedlog...baci to u tri p**** materine i kupi si poštenu husquarnu,dolmar il štilofku
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
samo komentiram smješan oglas, i nikad čul ime motorke,
znači nije moja, i ne namjeravam je kupit ...

si ti čuo za tu marku?!
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e,,,pozdrav steta malo sa m zakasnio,,,,no,,tipicni problem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dijaagnoza,,,,jos nije uspostavljena,,,,no po tvom pisanju i izgledu na slici,,,,,,,,,,ne vidi se ,,1.koliko vijaka ima na karburatoru za reglazu,,karburatora,,,,e to prvo ,,ustanovi,,,,,onda je lako uspostaviti dijagnozu.........
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
hahaha,,,,,,ovoje mozda je brzo i jednostavno rijesenje,,,no ,teorija problema ,,je rijesenje samoga,,,,,,no ponekad i pacijent dobije krivu dijagnozu ,,i zamisli ,,,sad posljedice,,,,,,no priznajem da to covijeka isfrustrira ,,,,,za takav cin ,,,zato ,,je potreban ozbiljan pristup,,,,resenju problema,,,,,,,
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
hahaha,,,,,,ovoje mozda je brzo i jednostavno rijesenje,,,no ,teorija problema ,,je rijesenje samoga,,,,,,no ponekad i pacijent dobije krivu dijagnozu ,,i zamisli ,,,sad posljedice,,,,,,no priznajem da to covijeka isfrustrira ,,,,,za takav cin ,,,zato ,,je potreban ozbiljan pristup,,,,resenju problema,,,,,,,

problem je riješen....motorka prodana....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ta tvoja motorna pila je kopija McCulloc, ako sam dobro ime napisao.......vjerojatno radi kina.......jednu istu sam dobio, samo drugo ime, talon se zove, odradila je oko 5m drva i otišao ležaj na radilici (imam ju rastavljenu, za djelove)......dok prava i originalna mcculloc pila, jedan ju ima, i zamjenio sam samo membrane jednom u preko 12 godina, a dobro se naradila i danas radi bez problema.......dobro što si prodao, da je original, ja bi ju kupio za tih pišljivih 200kn, a ovu što si prodao, nevrijedi ni 50kn......
 
M

micaga

Guest
pocjepan baloncic na pumpici za gorivo moze li motorka raditi bez pumpice
 

Najnoviji postovi

Na vrh