• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna kopačica

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Pozdrav!
Trebao bih kupiti kopačicu za vrt, znači ništa pretjerano jako i skupo. Malo sam tražio i našao sam ove dvije, jedna je Stiga silex 360g, a druga je Einhell BG-MT 3600. Stiga je nešto skuplja pretpostavljam zbog toga što je iz Merkura.

Koja bi po vama bila bolja od ove dvije?



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Bolje se ti mani tih kineza,to nevalja nicem,a za te pare uzmu jednu polovnu hondu,ili nesto slicno.Za te kineze nema ni delova,posto ce se nakon nekoliko sati rada motor skroz deformisati,jel je to nekvalitetno uradjeno,umesto celika stavljaju meko gvozdje,a takodje ima dosta plasticnih delova.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Gledao sam malo po oglasniku Honde, nema ništa ispod 500 eura.
Imam doma dvije MTD kosilice, jedna je stara 12 godina, a druga oko 5 i nikad nisam imao problema sa njima, a bome su se naradile.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
a sta mislis da kupis polovnu tomosovu kopacicu

imas ih sa umo 06 i umo 08 motorom ove prve su 60 ove druge 80 kubika
ja imam opu prvu svake godine se naradim sati i sati posla sa njom, nikad nekih vecik kvarova i problema nisam imao sa njima
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Da ne ponavljam isto sto je rekao apokaptus jednom je kupis imas je dugo bez ikakvih problema
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
a sta mislis da kupis polovnu tomosovu kopacicu

imas ih sa umo 06 i umo 08 motorom ove prve su 60 ove druge 80 kubika
ja imam opu prvu svake godine se naradim sati i sati posla sa njom, nikad nekih vecik kvarova i problema nisam imao sa njima

Kako ona frezira,koju dubinu,jel tesko raditi sa njom,koliko trosi.Ima moj kamsija taku,stoji mu godinama neradi sa njom,pa cu videti da mi proda,jer ja nemam frezu na mom motokultivatoru,jeftinije me izadje da kupim ovu komplet,nego da kupujem prikljucak.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
koliko kvadrata obrađuješ sa njom , jel moraš razrađivat motor prije početka freziranja. čestitke na kupovini.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Imam oko 20 ari malina i vrt.
Pričekao sam dok se zagrije na radnu temperaturu i polako sam počeo raditi, do nekih 7 cm dubine.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Kupljena je danas ova plava Einhell i uspješno je odradila prvih 3 sati. :)

Nadam se da si dobio i nekakvu garanciju uz nju, ako jesi sad je tjeraj dok ne crkne , inace ti strojevi su kao upaljac bez dizne za punjenje, dok radi radi kad stane kupis drugi .
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Nadam se da si dobio i nekakvu garanciju uz nju, ako jesi sad je tjeraj dok ne crkne , inace ti strojevi su kao upaljac bez dizne za punjenje, dok radi radi kad stane kupis drugi .

Garancija je dvije godine.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su hobi masine i nemaju dug vek. ali odrzavaj je lepo i sa osecajem kad se radi moze posluziti dugo. bitno je malo odmarati i neforsirati previse i kvalitetno ulje sipati. za ta plica friziranja je i namenjena , samo treba frizirati prvi put kad je adekvatno zemljiste . najgore je kad zapekne kao sad kod nas ko ploca odozgo tad su muke i skoro je i nemoguce raditi sa tim manjim frezama. kad se prvi put isfrezira u prolece kako treba posle moze se frezati sa lakocom.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Kako ona frezira,koju dubinu,jel tesko raditi sa njom,koliko trosi.Ima moj kamsija taku,stoji mu godinama neradi sa njom,pa cu videti da mi proda,jer ja nemam frezu na mom motokultivatoru,jeftinije me izadje da kupim ovu komplet,nego da kupujem prikljucak.

Ne bih bas znao dati tacan odgovor na ovo pitanje. Uglavom ja imam tomosovu umo06 frezu i imam labinprogres super specijal sa frezom i jos nesto prikljucaka. Labin je dosta jaci ima dosta vece nozeve i dosta siru frezu. Posle oranja kad treba livadu frezati ja to uvijek radim sa labinom. Posle uzorem brazde sa njim pa posijem krompir. e sad kad krompir nikne treba ponekad prefrezat izmedju krompira :) da se ne okopava. u principu moze to i labin da odradi ali moras skinuti svaki tocak pa izbaciti one u sredini metalne djelove pa okrenuti tockove pa odsarafiti dio nozeva na frezi suziti ih pa odsarafiti dio sarafa na poklopcu freze suziti ga. e to je vec muka ziva frezas sat vremena a sarafas 3 sata. tako da tu nastupa tomos freza dosta je uza od labina taman da ide kroz krompir, nozevi su nesto manji od labina tako da plice ide taman da ne zeza korjen od krompira. e sar....sto se tice teskoce sa radom...meni je jako tesko bilo posle 3 sata frezanja sa tomos frezom bio sam umoren ko posle 10 sati sa labinom ali to je bilo zato sto nisam imao onaj dio ispred freze koji sluzi ko ralo ilitiga kocnica ali to cu napraviti uz pomoc malo zeljeza aparata za varenje i brusilice, dobri ljudi sa foruma su mi dali uputstva i slike kako to da odradim, to te freze fabricki imaju ali moja nije imala...sa tim je dosta lakse valjda raditi bez toga freza bjezi ispred tebe pa je svo vrijeme moras telgiti nazad. nije neki problem kad imas 10000 kila ko i ja al umori svakako :)

sto se tice potrosnje nije neki potrosac sa litrom mozes raditi pola dana, bitno je smao da je masina dobro postelana da su semerinzi ispravni da nema puno lufta klipnjaca najbolje da nema nikako :) da je cilindar dobar da karike nisu istrosene da je karb i paljene dobro postelano, da ima 4% ulja i to je to more da radi satima bez pregrijavanja umora ikakvog i naravno i ne puno da potrosi...




A ja kolko vidim ti kupio ajnhela...pa ti zelim svu srecu sa njim nek te dobro sluzi uy zdravlju i veselju puno njive da sa njim ofrezas malo kvarova da imas i puno zene da te vole



i oprostite na preduigackom tekstu malo se popilo veceras :)
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Ne bih bas znao dati tacan odgovor na ovo pitanje. Uglavom ja imam tomosovu umo06 frezu i imam labinprogres super specijal sa frezom i jos nesto prikljucaka. Labin je dosta jaci ima dosta vece nozeve i dosta siru frezu. Posle oranja kad treba livadu frezati ja to uvijek radim sa labinom. Posle uzorem brazde sa njim pa posijem krompir. e sad kad krompir nikne treba ponekad prefrezat izmedju krompira :) da se ne okopava. u principu moze to i labin da odradi ali moras skinuti svaki tocak pa izbaciti one u sredini metalne djelove pa okrenuti tockove pa odsarafiti dio nozeva na frezi suziti ih pa odsarafiti dio sarafa na poklopcu freze suziti ga. e to je vec muka ziva frezas sat vremena a sarafas 3 sata. tako da tu nastupa tomos freza dosta je uza od labina taman da ide kroz krompir, nozevi su nesto manji od labina tako da plice ide taman da ne zeza korjen od krompira. e sar....sto se tice teskoce sa radom...meni je jako tesko bilo posle 3 sata frezanja sa tomos frezom bio sam umoren ko posle 10 sati sa labinom ali to je bilo zato sto nisam imao onaj dio ispred freze koji sluzi ko ralo ilitiga kocnica ali to cu napraviti uz pomoc malo zeljeza aparata za varenje i brusilice, dobri ljudi sa foruma su mi dali uputstva i slike kako to da odradim, to te freze fabricki imaju ali moja nije imala...sa tim je dosta lakse valjda raditi bez toga freza bjezi ispred tebe pa je svo vrijeme moras telgiti nazad. nije neki problem kad imas 10000 kila ko i ja al umori svakako :)

sto se tice potrosnje nije neki potrosac sa litrom mozes raditi pola dana, bitno je smao da je masina dobro postelana da su semerinzi ispravni da nema puno lufta klipnjaca najbolje da nema nikako :) da je cilindar dobar da karike nisu istrosene da je karb i paljene dobro postelano, da ima 4% ulja i to je to more da radi satima bez pregrijavanja umora ikakvog i naravno i ne puno da potrosi...




A ja kolko vidim ti kupio ajnhela...pa ti zelim svu srecu sa njim nek te dobro sluzi uy zdravlju i veselju puno njive da sa njim ofrezas malo kvarova da imas i puno zene da te vole



i oprostite na preduigackom tekstu malo se popilo veceras :)

Hvala! :)
Ajnhel za sada ima oko 6 radnih sati i radi ok.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
prijatelju samo radi kada skupiš iskustva i kada ti se stroj pokvari onda si kupiš neki profesionalnij stroj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Mala kopačica Enhel, sa njom moraš biti jako nježan jer i ona tako izgleda. Nadam se da će te služiti te dvije godine a i nešto više uz pravilno korištenje, rukovanje i održavanje. Da se malo nadovežem na prethodni post gdje se spominje rad sa Tomos kopačicom. Stvarno je biser onaj koji radi sa kopačicom bez graničnika dubine kopanja. Dalje se u tom postu spominje kako Tomos kopačica može raditi pola dana sa jednom litrom goriva. Možda i može ali da stoji u debeloj hladovini i da radi na jako malom minimumu!!!!!!! Dalje se spominje kako koristi mješavinu 4%. Nije točno! Za Tomos kopačicu treba i preporučljivo je koristit gorivo mješavinu 2,5%!!! Dragi kolega pišeš duge postove iz kojih se ništa ne isčituje, iznosiš krive informacije......:(nerd):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam kosilicu sa tomos motorom i uvjek je dobivala 2.5%-3% i radi ko singerica al mi se čini da puno troši,al se i vrti dosta brzo.
Mislim da dvotaktni motori dosta više troše goriva od četverotaktnih za isti urađeni posao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Oficir, motor je "isti" ali posel koji obavlja i u kakvom opterečenju radi nije isti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da znam al usporedi površinu koju freza isfreza dvotaktna sa 3litre mješavine i koju površinu rješi cetverotaktna isto sa 3 litre benge.
Mislim da bu to četverotaktna rješila s manje muke i da bu ta površina puno veča za razliku od dvotaktne.

Pogle samo na kolko okretaja dvotaktna razvija max snagu a na koliko četverotaktna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh