• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna kopačica

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dvotaktni motor samo teorijski gledano trosi duplo od cetvorotaktnog. ali je zato jaci za istu zapreminu . kod dvotaktnog motora svaki obrtaj radilice je i radni znaci i usisava svaki krug. a kod cetvorotaktnog je svaki drugi krug. plus gubitci na smesi kod dvotaktnog [ispiranje komore]. zbog jednostavnosti konstrukcije , robusnosti i male tezine vecinom se jos koriste ali skoro sve prednosti su kod cetvorotaktnih motora. e sad da radi sa L goriva u frezovanju toliko to nema sanse jer radio sam i sa novim motorom pa potrosi i boga. sto se tice mesavine to zavisi i od ulja. nije ista sa mineralnim ,polusintetikom ili sintetikom. tomos je namenjen i najbolje se pokazalo sa mineralnim i smesom od 3-4 %. jednostavno po motor je bolje sto se tice podmazivanja ali time nastaju i drugi dobro poznati problemi sa nakupljanjem garezi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Motor Tomos umo 06, ili umo 08 na kosilici Batuje. Mora raditi na velikim obrtajima da bi mogao pogoniti određen alat (jer je male kubikaže i snage) i samim tim troši dosta (od nekuda mora uzeti snagu za rad):icon_e_ugeek:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Pusti ti Oficir kosilice u tremi o kopačicama..............

Ja sam ti samo htel reči da onaj dvotaktni (tomosa ja mislim da nema četverotaktnog) nije isto jel na kosilici ili na kopačici :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da se nadovežem imam doma i radim s obje freze jedna je 180ccm dotaktna
imt504 a druga 200ccm honda 4t i sa hondom pod velikim opterečenjem 6noževa 3l benzina frezam oko 3h,dok sa imt504 5l mješavine3% poždere doslovno za 2h frezanja sa manjim noževima i manja širina zahvata.


 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Motor Tomos umo 06, ili umo 08 na kosilici Batuje. Mora raditi na velikim obrtajima da bi mogao pogoniti određen alat (jer je male kubikaže i snage) i samim tim troši dosta (od nekuda mora uzeti snagu za rad):icon_e_ugeek:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Za istu snagu(rad) 4-taktni mora trošiti manje, tu nema spora. Dodajmo i uštedu na ulju. Naravno uzimam da su i jedan i drugi na istom razvojnom stupnju.
Edit: imt 504 ima ili 125 ili 150ccm
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ova tema je otvorena pod naslovom "Motorna kopačica" ! Jednostavnije i pravilnije bi bilo! " Motokopačica":(think):
 

sokkia

Novi član
Tu od
10 Svi 2013
Poruka
15
šta bi sa kopačicama ???
imam einhel 4,2 KS i radi ko doxa,zato nemojte bježati od nje jer je am jeftina em radi ko prava.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Neka radi i treba da radi ali einhelu mnogo neverujem po dugovecnosti.Jednostavno koliko para toliko muzike , ali za manje povrsine i potrebe uvek ce posluziti i ta. Za ozbiljniji posao ozbiljnija masina
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
Da li je još netko imao iskustva sa einhell kopačicama pošto bi ja sebi kupio jednu za malo vrta što imam.Jedni ju kude drugi ju hvale pa eto ako netko nešto zna molio bih za savjet.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
724
Ima jedna na njuskalu za 1000 kn, koristena pola sata. Odes i isprobas ju, jer nova je 1700 u pevecu i ne mozes ju isprobati.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Ja bi uvijek radje uzeo stariji ali kvalitetniji stroj. Po meni neki MIO standard manji ili Batuje i slicno. Napravit mali servis od 100kn i goni jos 30 godina.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Evo, prošlo je tri godine otkako je kod mene, i nećete vjerovati, ali još uvijek radi. :)
Što se tiće kvarova, bilo je nekih sitnih problema koji nisu bili uslijed loše kvalitete stroja nego zbog neozbiljnosti osobe koja je frezu sastavljala (zadnji komad u trgovini koji je bio izložen). Nakon nekih 10 sati rada počela je izbacivati ulje na brtvi između mašine i kartera, uzrok nedovoljno zategnuti šarafi (otklonjeno na servisu pod jamstvom). Tada nisam znao da na tim jeftinim kineskim mašinama treba dodatno zategnuti sve šarafe jer su tvornički zategnuti tek toliko da stoje....

Drugi kvar, ujedno i posljednji (za sada) - auspuh. Neki dan kada sam frezao otpao je auspuh, to je bilo riješeno za dvije minute....Otpustio je jedan šaraf kojeg je bilo potrebno samo dotegnuti.
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Zanima me da li u kopačicu MTD t/380m ide ulje castrol garden sae 30 jer na njoj piše 10w30. Kupio sam to sae30 i onda vido da piše 10w30.
I kako da izvadim staro ulje nisam nigdje uspio nači vijak kroz koji iscuri ulje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To ulje koje si kupio je dobro. Predpostavljam da je motor Briggs & Stratton. Kade ne moreš nać čep za ispustit ulje.:icon_e_confused:
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Motor je ThorX 55 OHV. Ma samo sam na brznu pogleda pa nisam vidio mora biti nešto gdje se ispusti ulje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Kao i sve ostale (nove koje se prodaju) u cjenovnom rangu do cca 5000.00 kn. Motori 4 - 5,5 KS (sve ove koje imaju 1 brzinu za hod napred + 1 za hod unazad) preko remena (znači one su bez mjenjača).

Znači da od svih u ponudi je preko 95 % takvih.
Napravljene su od lima, sve je to slabašno.
Dosta je samo pogledati u donji dio distribucije na pogonsku osovinu!

Jedan sličan primjerak.

IMG_20170223_125301_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

irfmu1

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
6
Meni treba nešto za međurednu obradu za okopavanje krompira, graha kukuruza itd za nekih cc 1500 kvadrata, pa sam mislio kupit neku kopačicu. Ova labinova mi se dopala ali sada ne znam šta bi uzeo. Imam ja goldonija 14 KS i sve priključke ali mi je on prevelik za ovo što meni treba, imam i labinovu kosačicu coronu ali ne znam da li bi na nju mogao kačit neku frezu pa da sa njom to radim. Da li valjaju ove hondine kopačice FG 320 R, jesul bolje od labinovih.
Ja bih kupio nešto novo do nekih maksimalno 850 eura jer bi mogao od općine uzeti 30% poticaja. Šta kupiti !?
 

Najnoviji postovi

Na vrh