• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila Stihl

P

petar1

Guest
Da li netko moze prepoznati o kojem se modelu pile radi?

IMG062.jpg

IMG063.jpg

IMG065.jpg


Naime, htio bih skinuti s neta uputstva za nju (koju mjesavinu koristi; podesavanje lanca; model lanca > sablona i turpija za isti;....), a toliko je izlizna (cak je i plocica sa nazivom modelom otpala-bar mislim da je bila plocica).
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
to ti je stihl 051 takvu imam ja ta ubija ruke kad dugo radiš s njom dobro te strese al je pravi radnik i napravi posla kad je oštar lanac
 
G

GROF

Guest
petar1 kaže:
Da li netko moze prepoznati o kojem se modelu pile radi?

IMG062.jpg

IMG063.jpg

IMG065.jpg


Naime, htio bih skinuti s neta uputstva za nju (koju mjesavinu koristi; podesavanje lanca; model lanca > sablona i turpija za isti;....), a toliko je izlizna (cak je i plocica sa nazivom modelom otpala-bar mislim da je bila plocica).


...PREDPOSTAVLJAM DA JE OVO MOTORNA PILA; STIHL 041., UZ NAPOMENU DA NIS 100 % SIGURAN., PO SIJEĆANJU IPAK MISLIM DA JE 041., E., NAMUČILA JE MOG OCA I MENE DO BOLI., PRODALI SMO JE PRED NEKI 10 GODIN.-
INAČE JAKO MOĆAN, POLU-PROFESIONALAN STROJ.-

BOG!., SRETNO, ČITAMO SE...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
petar1 kaže:
Da li netko moze prepoznati o kojem se modelu pile radi?

IMG062.jpg

IMG063.jpg

IMG065.jpg


Naime, htio bih skinuti s neta uputstva za nju (koju mjesavinu koristi; podesavanje lanca; model lanca > sablona i turpija za isti;....), a toliko je izlizna (cak je i plocica sa nazivom modelom otpala-bar mislim da je bila plocica).

Ova na slici bi trebala biti 051AV stariji model, noviji model je malo izmijenjen.

Moja je slična toj, maska oko aspuha drugačija i u malo boljem stanju od te.

Ako je ta evo kataloga i tehnički uputa za rukovanje njom:

http://www.speedyshare.com/277330901.html

pozdrav zbalija!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ja isto mislim da je 051AV, jer nedavno sam oko takve mrdo nešta s paljenjem
 
P

petar1

Guest
Motorna pila Stihl-popravak

Nastimavanje vijaka na karburatoru

(bio je radnik od susjeda nesto prckao po tim vijcima i nista nije napravio).
Uglavnom, jucer sam sam malo sarafio i, ja mislim, postelao kako spada (radi mirno i bez okretaja lanca u leru). Bio sam presretan.

Medjutim, kada sam ju pri radu nagnuo na bok (kao kod horizontalnog piljenja) pocela se gusiti.
Vratio ju u uspravan polozaj (da ne krepa) i primjetio da polugica gasa vise ne reagira na komande....(pila sama radi sa full gasom..ili ga uopce ne daje).
Koji je sada vrag?

Karburator, kada sam bio rastavljao, je bio cist i ni traga masnoci/zmazanoci)..
ali, cini se da je u njemu problem...
jer je ona osovinica, od polugice gasa do karburatora, u normalnom kontaktu (reagira>okrece polugicu na karburatoru).
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: Motorna pila Stihl-popravak

Petar1 koji je model motorne pile?

Ako je 051 AV možda te muče membrane za gorivo!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Motorna pila Stihl-popravak

zbalija kaže:
Petar1 koji je model motorne pile?
NI sam ne zna , eto ga zato i otvoro temu ;)

Moj petre, kupi set brtvi/membrana za karburator ili još bolje povjeri ti nekome u servisu .
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Provjeri filter goriva možda je on zaprljan ili je otpao a on služi kao uteg na usisnoj cijevi tako da cijev ne može plivat nego uvijek potone.
 
M

MatkoBacac

Guest
To je stihl 051 imam istu staru oko 30 godina.Zna se dogodit da jos se membrana zaljepi nakon stajanja ili se začepi sav karburator.Moj savjet je da izmjeniš membranu i onaj mali filterić za gorivo u rezervaru i očistiš rezervar.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozdrav!
Nisam dugo bio ovdje ,pa da pocnem od pila... :mrgreen:
To je model 051 AV..sigurno...119ccm!!
ostala mi je kao sentimentalna vrijednost od clana obitelji i zaista je odlicna..zvijer :D teska je,ali sa time stvarno mozes napraviti i prepiliti sto zelis..i cuje se da radi...narocito ako je "poderan"auspuh :D
No htio sam jos nesto pitati..da li netko ima kuciste za tu motornu pilu..na jednom mjestu mi malo propusta ulje..napuklo je kuciste,a zelio bi to popraviti.Posto je pila vrlo stara,tesko je nabaviti taj dio(ili se nisam dovoljno angazirao),pa cijenim bilo kakav savjet..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Hvala...to ce drzati na plasticnoj povrsini(kucistu)?
Sorry,ako pitam gluposti jer ne kuzim puno oko tih materijala.. :scratch :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mister No kaže:
Hvala...to ce drzati na plasticnoj povrsini(kucistu)?
Sorry,ako pitam gluposti jer ne kuzim puno oko tih materijala.. :scratch :D
si siguran da je plastika ?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
puknuti kaže:
Mister No kaže:
Hvala...to ce drzati na plasticnoj povrsini(kucistu)?
Sorry,ako pitam gluposti jer ne kuzim puno oko tih materijala.. :scratch :D
si siguran da je plastika ?


ta motorna pila ima kompletno kućište od neke aluminijske legure
 
M

MARSOB

Guest
Vidim da su tema starije štilice sa oznakom AV u nazivu. Moram se pohvaliti da i ja imam jednu takvu STIHL 075 AV electronic koju sam nasljedio od pokojnog barbe. Pila je teška ,robusna, samo za snažne ali bez problema reže i najdeblje i najtvrđe od drva. Što se tiče servisiranja to je bilo uobičajeno mjenjanje filtera, membrana, svjećica i t.d.
sve dok se nije pojavio jedan ozbiljan problem koji ne znam kako riješiti. Naime otkazalo je automatsko podmazivanje
lanca ali osim što nema nikakvog podmazivanja kada se želi ponovno upaliti motor to je neizvodivo jer nešto opasno ometa povlačenje startnog konopca. Kada se skine svjećica otkrije se prisustvo ulja za podmazivanje lanca u cilindru odnosno u komori za sagorjevanje i jasno je da to ne može štimati. Pila je nakon toga bila kod jednog *nazovi servisera*
za štilice ali taj ništa nije napravio osim što je uzeo 1200 kn. Naime nakon 5-6 min. rada ponovno su se pojavili svi ranije navedeni problemi. Pila je ponovno odnesena kod istog na reklamaciju ali nakon što je bila više od dva mjeseca bez rješavanja problema a kako sam u međuvremenu čuo puno loših stvari o tom istom serviseru odlučio sam uzeti pilu
prije nego *vječno* ostane kod navedenog kvazimajstora. Neki su mi savjetovali da ga tužim ali se nisam htio bakćati
sa tim a kasnije sam saznao da je izgubio pravo na servisiranje Stihla - ne znam kako ga je uopće ni dobio .

Sada molim nekoga tko je možda imao ovakav problem sa štilicom ili koji poznaje mehaniku pila da me savjetuje što
učiniti. Naime čuo sam od laika razno raznih mišljenja od onih da se to ni ne može popraviti pa da se ne isplati popraviti
i sl. ali kada bih čuo neki iole stručniji savjet pa da se ravnam po njemu bio bih zahvalan.

Pozdrav svima na forumu !
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
nisam neki majstor ali 100% znam da ulje za podmazivanje lanca nema veze sa cilindrom i nemože doći u cilinder,neznam kakav je sistem dovoda goriva na toj pili vjerovatno je nešto s karburatorom pa dok pila neradi naponi se cilinder gorivom i nemožeš povući starter, to se hoće desiti gdje je rezervar goriva na višljem položaju od karburatora
 
A

AGRIPLUS65

Guest
imal sam ja takav problem kad mi je uletila kuglica u cilindar,i iz cilindra u kuciste radilice osla i napravila mali proboj u rezervar za ulje mozes mislit veselja ,stavili novo kuciste i vozi dalje.
 
M

MARSOB

Guest
I meni je poznato da ulje za podmazivanje lanca ne smije doći u radni prostor cilindra ako je sve normalno ali kod moje očito nešto nije normalno jer kada se potpuno isprazni rezervoar od ulja a skine i osuši svjećica kao i osuši prostor cilindra od ostatka ulja za podmazivanje i kada se ponovno pali pila normalno upali i radi što se motora tiče ali kako onda piliti bez podmazivanja lanca ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh