• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Uredu, i ja sam čuo ili pročitao da je dobra pila ali kako vidjeti da je uništena? Ja bi radio sa njom prije kupnje.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Dobra pila, nekada su ju koristili šumari. Imam ju i jako sam zadovoljan. Najrađe sa njom radim. Brza je i ima snage na pretek.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Imam ju i ja, malko noviju. Ima oznaku 640.
Jeben stroj, šteta kaj stoji....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Je stara več 15 ako ne i vise let, mozda i teška za drva raditi ali ne drhče pred nijednim zadatkom.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Hvala dečki, ali kako se okvirno prepoznaje potrošena ili uništena pila? Ako recimo radi kroz par sati a bez da trokira, gori ili se guši u rezanju debljih trupaca, i ako brzo pali i dobro radi u leru mislim da je to uredu.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Kad potežeš lagano špagu moraš osjetit kompresiju, nesme se dati lagano okrenuti bez otpora ( neznam da li taj model ima dekompresijski ventil, ako ima nemoj ga koristiti kad isprobavaš), pogledaj lančanik kolko je potrošen i jel mjenjan, odaziv na gas mora biti dobar, topla mora palit na prvu…
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Bitna ti je kompresija. Probaj ju dignuti za špagu za paljenje. Ako je kompresija slaba odmah bude pala, a ako je dobra onda se bude pomalo spuštala. To je proba za prvu sliku o pili. Provjeri si i kakva je zvijezda da ne moraš odmah ulagati u zamjenu. Po vanjskom izgledu možeš ustanoviti da li je radila puno ili nije. Inače za nju nema više za kupiti elektronskog paljenja. Ako ono ode onda se mora prilagoditi od drugih pila (mislim da paše od 038, ali treba još nešto mijenjati plus paljenja). Pila nema dekompresijski ventil.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Bilo bi idealno skinuti auspuh pa proviriti unutra te provjeriti igličasti i kuglične ležajeve radilice.

Igličasti se može provjeriti da se stisne klip od cilindar prstom kroz otvor auspuha i proklima se za magnet, ne smije imati nimalo lufta.
A kuglični se provjeri drmanjem radilice, slabo i brzo, ako lupka ležaj ima lufta,
- ovako je bilo na mojoj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Najbolje da ti ja prodam svoju.
Bez imalo straha ti dam garanciju na nju od godinu dana.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kolika je uopće cijena za tu motorku? Osobno imam loša iskustva s rabljenim motorkama ali možda je to samo do moje sreće.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Čuvaj ti nju, to je stroj samo takav. A nekak mi se čini da bi mogel imati jednog sigurnog kupca, treba samo malo pričekati da on konačno vužge svoju Husqvarnu i rikne mu, a garancija istekla.;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Ja sam to kupil ustvari bez veze.
Kolega je srušil neke hraste i nisu mu ih hteli kupiti pod višemetricu a nije ih imal s čim na kotače spiliti..... i onda sam ja kupil tu pilu.
Napilila je drva za dve zime i otplatila se.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Čuvaj ti nju, to je stroj samo takav. A nekak mi se čini da bi mogel imati jednog sigurnog kupca, treba samo malo pričekati da on konačno vužge svoju Husqvarnu i rikne mu, a garancija istekla.;)
Nebu istekla, tek bu počela od 1.1.2022 godine
On je ljubitelj Husqvarne. A ja imam profi za njega - xp… 😁
Zajebavaš ili zbilja misliš da je XP profi pila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh