• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Z

Zip

Guest
Ratarko kaže:
Ma to je bilo kulturno ukradeno .

Kada je sve bilo gotovo dođe on po lovu ali motorke nema , reko gdje je motorka ? Kaže da se pokvarila pa je od nekih drugih dijelova sastavio moju da bi mogla dalje raditi te da ta moja onda više ne postoji jer ima neke njegove dijelove . Ehh , svašta . Kada mene i lokalni cugeri uspiju preveslati ....

Ahahhaha!!
Dobar mi je taj lik, baš me zanima što se to toliko pokvarilo da je morao promjenit toliko djelova, da to više nije ona stara motorka!!?? :?

Evo ja sutra dolazim kod tebe, posudit češ mi jedan traktor, a ja ču na njemu promjenit neku pizdarijicu tako da to više neče bit tvoj traktor!! 8)

E, stari moj, prošo je on pravu školu, neznaš ti koliko je informacija on upijao dok je bio naslonjen na zid lokalne trgovine, jedna žuja, pet informacija, jedna žuja, pet informacija!!
 
B

banijac

Guest
i ja sam neko vrijeme bio naivan...al sam jednom popizdio i otjerao jednog lopatom iz dvorišta....i sad više nemam problema sa lokalnim...a kojekakve likove koje mi znaju dolazit...upozorim prije svega...nekad moraš bit i bezobrazan...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Moju su prije mozda 30 godina kupili stilovku 045 AV elektronic,to je nesto nehumano napravito,treslo je,galamilo,ali je uvijek radilo,bilo je i vatre iz lanca,i sve dok je oslobdioci nisu odnijeli preko Danava radila je.Inace,dosta je srezala gradje za krovne konstrukcije,sem tih lanaca i maceva ne znam dali je se sto mijenjalo,jednom je otisao onaj mehanizam za startanje,kupili smo drugi,i kada sam je slagao zamjenio sma dva vijka razlicite duzine,te sam probio rezervar za gorivo,i to sam nekao popravio.Ne znam kako sada zluzi novom vlasniku negdje preko Dunava.
 
B

banijac

Guest
moja je 064 AV...i izdržat če možda još ovu sezonu...nikad dočekat da crkne...dopizdilo mi je več kresanje grana s njom...teška ko sam vrag...al zato nalij gorivo i udri...nisam imao neke veče kvarove...membrana i auspuh i zvijezda...sve drugo OK..
 
Z

Zip

Guest
Bobo kaže:
Nasa "samozahodna žaga" je ipak MS 310, a ne 320 kao sto sam mislio :oops:

Ista takva je kod mene, do sada sam imao zamjenu jednog vijka, onog što se lanac zateže navodno da nisu od istog materijala vijci i matice, još kad sam ju kupio nije mi slatko šarafio, uvjek onako ukoso je išo ali je zatezao, prošle godine vidim da se razlizao ko sam vrag, zamjena ne košta puno ali me iznenadilo malo!! :shock:

I pukla mi je ona špagica koja drži čep za gorivo, vjerovatno od puno otvori-zatvori rezervar ali i to me malo iznenadilo, pa tek sam 50-ak puta otvorio ona pukne!! :shock:

Nadam se da njeni vitalni djelovi nisu tako slabe kvalitete!! :cry:

Da, još sam primjetio jednu manu, list ima malu zvjezdu na rubu i ako rubom ulazim u samo drvo ponekad se iver zavuče u tu pizdariju na listu i blokira mi lanac, moram skinut list, očistit vodilicu i tu zvjezdu rukom pokrenut!! :evil:
 
Z

Zip

Guest
mario kaže:
Ratarko, što ga nisi nalemao?

Takvi bi te još tužili, dobro se naplatili i nastavili sa žujom!! :lol:
 
Z

Zip

Guest
suljos kaže:
Moju su prije mozda 30 godina kupili stilovku 045 AV elektronic,to je nesto nehumano napravito,treslo je,galamilo,ali je uvijek radilo,bilo je i vatre iz lanca,i sve dok je oslobdioci nisu odnijeli preko Danava radila je.Inace,dosta je srezala gradje za krovne konstrukcije,sem tih lanaca i maceva ne znam dali je se sto mijenjalo,jednom je otisao onaj mehanizam za startanje,kupili smo drugi,i kada sam je slagao zamjenio sma dva vijka razlicite duzine,te sam probio rezervar za gorivo,i to sam nekao popravio.Ne znam kako sada zluzi novom vlasniku negdje preko Dunava.


Oteto-prokleto, to je naša poslovica!!
 
B

Bobo

Guest
Paaa, bas i ne :(

Ja sam svoja drva napravio proljetos, tako da nemam brige, a ni slika od tog milog dogadjaja ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Zamrlo nešto!!

Zip kaže:
Nema drvosječa na forumu?? :(

Član HRVOJE se bavi šumarstvom!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Zamrlo nešto!!

mario kaže:
Zip kaže:
Nema drvosječa na forumu?? :(

Član HRVOJE se bavi šumarstvom!

Uh sa njim se onda nije zdravo rukovati
stars.gif
Å alim se , naravno .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Preporuka je za mješavinu ne preko mjesec dana. Nama je znala ostati i dulje no nema problema.

Najvažnije je da ne ostane malo mješavine u spremniku, pa benzin ispari i ostane samo ulje.
To je opasno jer:
- zalijepi dize i iglice za regulaciju
- otvrdne i razjeda crijeva i membrane u rasplinjaču

Branko:
Imam Jonsered 670 Champion. Ona ima jednu kariku.
To je zato jer se Jonsered i Husqvarna pile vrte brže na punoj snazi od Stihlovih, te time postižu znatno manje trenje (i nižu potrošnju goriva).

Bila je negdje (samo ako najdem???) usporedba Husqvarne 372XP i mislim Stihla MS440. Ispalo je da Stihl troši manje ulja za lance, dok Husky znatno manje goriva.
U konačnici, pogonski troškovi bili su podjednaki i obje pile nisu imale kvarova. Radilo se, mislim, oko 1800m3 drva.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
stari ime 038 ok motorka, teze pali prvi put nakon dužeg stajanja, mjenjana samo uljna pumpa, (špaga, lanci, vodilice i lancanik su potrosni materijali tak da to nenabrajam kolko puta se mijenjalo). Inace ok prilicno brza, s rezervarom goriva napravi 4m suhih drva (ulje, gorivo 1:1 znaci rezervar rezervar, goriva 8dcl uja mislim 4 nisam siguran, iako se jednostavno stima, npr. ak stari nabavi neko šit ulje za lanac po cijeni bagatela onda je odvrnuta do kraja za ulje). Inace do sad je bila vodilica bez one zvijezde gore na vrhu i puno je bolja. Poderala je 7 lanaca. inace mislim da ide 3 lanca->vodilica,lancanik)
Did ima tomos-husquarna koja ide blesavo al nema amortizer i previse trese ruku, dok je stil naspram nje kao doktorski alat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja imam 009 i 026
ova mala je cudo za krosnje jako laka a cepa ko luda stajala mi nekoliko godina i ja je dao u servis onako od sale covjek sredio sada je ne bih dao ni za novu na hladno uvijek pali od druge a kada je radila uvijek od prve

a ova 026 jako izdrzljiva kod mene je poderala 4 lanca mac i zvijezda je jos u dobrom stanju
zamijenjeno je samo opruga za povrat spage, spaga, zracni filter, filter za benzin, i crijevo za benzin ali ja mislim da to spada pod potrosni materijal

onako obe su u dobrom stanju i zadovoljan sam sa njima imam u planu da nabavim jos jednu neku vecu imam u ponudi neku "jonsered" kakve su to masine ima li delova za njih ?
 
B

brundalo

Guest
Decki ja san coban oli po nasku pastir. Prisiljen sam rasciscavat teren od makije da bi dobio pasu. Zato sam naoruzan sa 026 i motornim cistacem FS 310. Za mene dovoljno. Inace stilovka je stara 10 godina bez kvara radi a cistac je nov ispod cekica. Al sta svabo napravi to ne staje
Vidim da ste naoruzani za ic u rat he he.
Ako neko ima iskustva sa rasciscavanjem makije neka se javi na forumu. Znate kakva je Dalmacija a pogotovo otoci. Pozdrav
 
Z

Zip

Guest
brundalo kaže:
Decki ja san coban oli po nasku pastir. Prisiljen sam rasciscavat teren od makije da bi dobio pasu. Zato sam naoruzan sa 026 i motornim cistacem FS 310. Za mene dovoljno. Inace stilovka je stara 10 godina bez kvara radi a cistac je nov ispod cekica. Al sta svabo napravi to ne staje
Vidim da ste naoruzani za ic u rat he he.
Ako neko ima iskustva sa rasciscavanjem makije neka se javi na forumu. Znate kakva je Dalmacija a pogotovo otoci. Pozdrav

A jel imaš ti onda bliskih susreta sa zmijama??
Brrr.. :supris: :supris:
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
36
Ja imam Stihl 048 av electronic,kupil ju je moj stari kad sam se ja rodil(prije 30 god.)i radila je super 20 godina.Onda je crklo to paljenje(elektronsko)pa nismo mogli najti drugo,pa je neki meštar to uspel predelati na neko polu-elektronsko i opet je radila skoro 10 godina.Ove godine je opet crkla,tri put ju je stari nosil majstoru da bi zadnji put uspel nekak složiti.Pali dobro,radi dobro,toči,mjenjaj lanceve i pili.Jedino se malo oteliš s njom jer ima 12 kg.Imamo i manju Partner 362.Ta je dobra za opilavanje grana i sitnije poslove.Općenito smo zadovoljni s njom.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo moje male Stihlovke nakon kaj je stari natočil čistu 95icu!
Pila star 12 god nikad niš nije dirano il menjano.Mislin da nije došlo do toga da bi išla brem još 5 godina!
Al pošto je sve bilo raskopano odma sam i sve menjal!Kaj sad :evil:
Klip i donji ležaj klipnjače sam uzel originala tu kod ovlaštenog!
Ostalo sam naručil preko neta kod nekog švabe pa mi je frend to dofural!
Sve skupa oko 100 e!
Danas još piknem fergić pa da vidimo kak diše mala!
100_9312.jpg

100_9320.jpg

100_9314.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh