• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

P

petar1

Guest
Ne znam da li da otvorim novi post ili je uredu i da ovdje pitam.

Imam problem sa pilom STIHL 051 kada pilim horizontalno-ugasi se. Zalije svijecicu. :(
Kada se koristi za vertikalno piljenje (npr. cjepanice za ogrijev)-radi bez problema.
U cemu je problem?
Da li bi mozda pomoglo podesiti vijke za regulaciju:
podesavanje.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kazas zalije svjecicu :scratch
to bi moglo biti da ti je ona membrana u karburatoru koja ogranicava kolicinu goriva otisla ili je ta iglica zablokirala pa ti sada karburator "kipi"

najbolje ti je to otjerati majstoru nije neki kvar nadam se da nece stajati puno novaca

a ako hoces mozemo ti mi ovdje objasniti kako da to rijesis ako vec imas kakva iskustva sa slicnim stvarima
nije nikakav problem ;)
 
P

petar1

Guest
hocu!
predlazem da se kreira novi post koji bi obradjivao te sitne popravke.
prvi tutorail bi bio ovaj moj problem: membrana karburatora.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
034 AV :evil:

Ne mogu poštelati ler gas.
Kompletnu sam je rasturio, ispuhao, frgazer, friško gorivo, nova svječka....
Sve fino naštelam broj okretaja/podmazivanje H, ali vijak L nikako. Kad ga malo jače zašarafim motorka donekle radi ali ne pravilno, i otreće lanac, tada popustim onaj veliki vijak da lanac stane a ona krepa, pa probam kad je L do kraja pritegnut pa ga popuštam gotovo dok ne ipadne al neide. Najbolje što sam uspio da radi cca 15 s i krepa. Radi, radi sa prevelikim gasom a onda ko da joj netko otpusti L vijak, slabije i krepa.

Probat ču jošizliti gorivo i pogledati sito u rezervoaru.

Motorka je 84.g., čuju se malo karike al kompresija je ok. :?: :scratch
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
dali ima 3 ili 2 vijka za štelanje
igor_peradar kaže:
034 AV :evil:

Ne mogu poštelati ler gas.
Kompletnu sam je rasturio, ispuhao, frgazer, friško gorivo, nova svječka....
Sve fino naštelam broj okretaja/podmazivanje H, ali vijak L nikako. Kad ga malo jače zašarafim motorka donekle radi ali ne pravilno, i otreće lanac, tada popustim onaj veliki vijak da lanac stane a ona krepa, pa probam kad je L do kraja pritegnut pa ga popuštam gotovo dok ne ipadne al neide. Najbolje što sam uspio da radi cca 15 s i krepa. Radi, radi sa prevelikim gasom a onda ko da joj netko otpusti L vijak, slabije i krepa.

Probat ču jošizliti gorivo i pogledati sito u rezervoaru.

Motorka je 84.g., čuju se malo karike al kompresija je ok. :?: :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
igor_peradar kaže:
034 AV :evil:
Ne mogu poštelati ler gas.
Meni smrdi na falsh zrak ..komplet brtvi + membrane karburatora ..možda i semering radilice ...kad je vec tako iznenadi je s novim ležajevima i karikama ..hm..bolje kupi novu
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Meni smrdi na falsh zrak ..komplet brtvi + membrane karburatora ..možda i semering radilice ...kad je vec tako iznenadi je s novim ležajevima i karikama ..hm..bolje kupi novu

:evil: :cry:

Tako i planiram! Dvoumim se između H 357 xp ili MS341.

Kod Husq me zabrinjava ovo (copy - paste sa jednog SLO foruma):

delam 10ur vsak dan v gozdu kot profesionalni sekač imeu sm 5husqvarn in use odpovedale pri 5000kubikih sedaj imam STIHL MS441-magnum in je res stroj od žage posekala je že 8000 kubikov in nobenih problemov.

Inače na ovoj 034 AV sam promijenio komplet dihtunga, membrana, iglu.
Nakon svega više je nemogu ni upaliti. :cry:
Htio sam je ostaviti u servisu al su mi rekli da bude gotova tek za 10 dana a ja je trebam sutra.
Žao mi je jer je motorka čuvana i ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Igore, to ti nije ista klasa pila.

Husqvarna 357xp je 56.5ccm, lagana pila velike snage, 3.2kW/4.4ks, i brzine vrtnje za rezanje, a nije za rušenje.
S ovom bi se mogel usporediti Stihl MS361, s istom snagom, no 59ccm.

MS 441 je 71ccm, 4.1kW/5.5ks, dakle pandan Husqvarni 372XP (Jonsered 2171), 3.9kW/5.3ks.

Pogledaj još nešto: Huski pile su lakše, a i 20-25% jeftinije od Stihlovih pandana. Mislim da se dobije bolji stroj za manje novaca.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Igore, to ti nije ista klasa pila.

Husqvarna 357xp je 56.5ccm, lagana pila velike snage, 3.2kW/4.4ks, i brzine vrtnje za rezanje, a nije za rušenje.
S ovom bi se mogel usporediti Stihl MS361, s istom snagom, no 59ccm.

MS 441 je 71ccm, 4.1kW/5.5ks, dakle pandan Husqvarni 372XP (Jonsered 2171), 3.9kW/5.3ks.

Pogledaj još nešto: Huski pile su lakše, a i 20-25% jeftinije od Stihlovih pandana. Mislim da se dobije bolji stroj za manje novaca.

THX ZJ. Nisam baš neki mešter za motorke. Zapela mi za oko 372xp. Što misliš o toj motorki?

372 xp - 6039,00 kn
MS 441 - 7686,00 kn

Naravno za oba proiz. - 5 % za keš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
H372 ti je jedna od najhvaljenijih pila na Forestry forumu (a tamo nisu samo amateri poput nas). Vrlo često je korištena na pokretnim pilanama (inače meoja tiha patnja).
Kao što vidiš, znatno je jeftinija od konkurenta, te ja nebi puno razmišljal. XP je oznaka za potpuno profesionalne pile kod Husqvarne. Mi imamo Jonsered 670 Champion, što je zapravo tata od 372 pile.
Negdje prije sam napisal da je bila usporedba tih dviju pila. Nakon >1000m drva niti jedna se nije pokvarila. Utvrdili su da Husky troši manje goriva, Stihl nešto manje ulja za lanac. Zaključak je bil: nećete pogriješiti ni sa jednom od njih.

Šteta kaj više nema Jonsereda 2171 u ponudi (to je H372), jer bi bila još par % jeftinija.
Da sam na tvojem mjestu, nebi uopće razmišljal. A na limun možeš naletjeti kod oba proizvođača.
 
D

Dani

Guest
Bok društvo, :D
Uskoro se spremam kupiti novu pilu jer mi je Jonsered 2137 postala premalom. Pikiram Stihl MS 660. Što mislite o njoj?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
igor_peradar kaže:
ZJ Thx na savjetima. ;)
Daj mi još samo reci za model 2165?
To je također profi pila. Ako ti je dosta snage, nećeš fulati. Vidim da ti je cijena zanimljiva (3t kn jeftinija od Ms441).
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Kupljen Jonsered 2165 :D . Izašla me prilično povoljno u odnosu na Stihl modele jednake snage i karekteristike. :p
Nadam se da će me dobro služiti. Jadino mi ona plastika na ručki gasa djeluje nakako jadnije od npr. Stihl_ovih modela.

Sutra sam u šumi. Baš me zanimaju prvi dojmovi. :blackeye
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
igor_peradar kaže:
Kupljen Jonsered 2165 :D . Izašla me prilično povoljno u odnosu na Stihl modele jednake snage i karekteristike. :p
Nadam se da će me dobro služiti. Jadino mi ona plastika na ručki gasa djeluje nakako jadnije od npr. Stihl_ovih modela.

Sutra sam u šumi. Baš me zanimaju prvi dojmovi. :blackeye
Nemoj da ja budem kriv ako ti budeš zadovoljan :D
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Nemoj da ja budem kriv ako ti budeš zadovoljan
igor_peradar kaže:
Kupljen Jonsered 2165 :D . Izašla me prilično povoljno u odnosu na Stihl modele jednake snage i karekteristike. :p
Nadam se da će me dobro služiti. Jadino mi ona plastika na ručki gasa djeluje nakako jadnije od npr. Stihl_ovih modela.

Sutra sam u šumi. Baš me zanimaju prvi dojmovi. :blackeye
Nemoj da ja budem kriv ako ti budeš zadovoljan :D

Ma već si kriv :lol: . Ide Jonsica ko metak.
Imaš pivo kas se vidimo. :blackeye
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Fala! Možda u Gudovcu?
:? Na žalost pretrpan sam poslom i obvezama, tak da nebum išel. A još malo i dolazi prolj. sjetva.
Ako kojim slučajem prolaziš Međimurjem obavezno javi, da narušimo par prikolica :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
igor_peradar kaže:
Fala! Možda u Gudovcu?
:? Na žalost pretrpan sam poslom i obvezama, tak da nebum išel. A još malo i dolazi prolj. sjetva.
Ako kojim slučajem prolaziš Međimurjem obavezno javi, da narušimo par prikolica :p
Ma nema problema. Nego, ti si rijetki čovjek koji je prešel sa Stihla na "drugu ligu". I kak ti se čini razlika?
 

Najnoviji postovi

Na vrh