• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MP 25 pumpa za špricanje Vreček

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Dosta godina je u funkciji i vrijeme je za servis....

MP 25





pražnjenje zraka



skinut regulator tlaka





skinut pokrov membrane sa zrakom







probijene membrane







 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210






ležaj 6004 ZZ, malo zuji pa ga budemo mijenjali



usisni i tlačni ventili, ustvari su isti samo imaju različitu orjentaciju





dijelovi oprani u odmaščivaču i ostavljeni da se suše.

sutra korekcija oksida aluminijskog kućišta tj farbanje u crno i potom sklapanje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jesi mjenjao ventile ili idu stari?,gdje si uzeo ako jesi ,..koliko para?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Dijelova za pumpe ima u Agrmehanici u Bjelovaru.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
jesi mjenjao ventile ili idu stari?,gdje si uzeo ako jesi ,..koliko para?

ventili idu novi... kontaktirao sam direkt u Kranj preko njihove web stranice, dijelovi stigli unutar tjedan dana, plaćeno po dostavi 110Eur u kn protuvrijednosti... s time da sam naručio dupli set svih oringa, membrana i ventila....

za račun ako si zainteresiran mogu na pvt poslat...

Dijelova za pumpe ima u Agrmehanici u Bjelovaru.

nisam to znao... najprije sam kontaktirao Entradu jer je Greeny i pumpa tamo kupljena, no oni su mi rekli kako sa njima više ne surađuju pa sam odlučio direkt kontakt preko weba...

vrlo brzo mi je stigao odgovor sa kontaktima i našim prodavaonicama i mogućnošću direkt slanja. Kako ništa nije bilo u okolici Istre ili Zg, odlučio sam se na direkt slanje i plaćanje po dostavi....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neije mi bitan račun , ja sam uzeo staru garnituru od kolege pa krparim ..ali jednom bu došlo glave
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
nakon pranja i farbanja krenulo se sa montažom

1. montiran novi ležaj na osovinu



2. kućište sa unutrašnjim valjkastim ležajem



3.



4.



5. klip i njegovo sastavljanje uz par kapi ulja



6. klipovi sastavljeni i spremni za montažu u kućište



7. u kućištu



8.



9.



10. novi semering



11. uprešavanje uz pomoć moršeta



12. stavljen i novi oring na gornji dio kućišta

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
1.



2.



3.



4. sada kada je sve oko klipova završeno red je za stavljanje osovine



5. malo silikonskog graša na vidu da se lakše drugi put može odvidati



6. stavljen seger na osovinu



7. sklapanje glava sa ventilima i novim orinzima



8. sklopljeni ventili u glave, opet se malo koristilo silikonsko grašo da orinzi lakše uklize unutra



9. nove membrane i vide



10. zlu ne trebalo jedna kap lockera za navoj



11. montirane na klip



12. montirana glava sa novim orinzima za usisnu i tlačnu cijev

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
i sa malim zakašnjenjem ostatak slika....

1.



2.



3. mojemu nonetu od 82 leta je nemoguća misija objasnit da kanavin nema sta radit kada se imaju orinzi ili gumene brtve



4. pumpa kompletirana



5. preostalo je da se stavi još 4 deca ulja...

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo se i ja bacio na pumpe pa da vidim i ta čuda kak su napravljena.Jednu sam sredio trebalo samo oringe zamjenit i radi,ova je montirana na tačkama još cev i pištolj da sredim i gotova.Drugu od Vrečeka sam uzeo za rezervu ak ova ne bi proradila pa kad če bit vremena i ovu malo pretresem da bude u radnom stanju.




how to take screenshots




windows 7 screenshot

adult image
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Bok!
Vidim tu su neki majstori ozbiljni pa da pitam - može li se na ovakvoj pumpi, bila na specijalu, promjeniti prirubnica pa da se spoji na Vinkovića PE-18? Ili ima druga metoda kakva?
Hvala!
Igor
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Susjed je tu istu pumpu koristio na Pasqualiu, preteća Tomi PE18, prirubnicu nije mijenjao niti koristio nikakve adaptere za prirubnicu, već je samo sa zadnjeg trapa Pasqualia skinuo leptir i dao napraviti kod tokara adaptere za pogonsko vreteno...
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Susjed je tu istu pumpu koristio na Pasqualiu, preteća Tomi PE18, prirubnicu nije mijenjao niti koristio nikakve adaptere za prirubnicu, već je samo sa zadnjeg trapa Pasqualia skinuo leptir i dao napraviti kod tokara adaptere za pogonsko vreteno...

Kod mene otraga nije leptir nego mali kardanski izlaz, a imam onda još onaj dodatak poveći koji prebacuje sa malog kardana na leptir.
Čovjek mi nudi prskalicu koja je bila na goldoniju, mislim da je taj leptir nešto drugačiji, ima i nekakvu lulicu koja je čini mi se prijelaz sa malog kardana na taj leptir. ali sve skupa kroz tu prirubnicu (kao što je na ovoj pumpi iz tog posta) treba premostiti razmak, i biti uopće siguran nekako (ne znam kako jer sam vidio da ima tih mjera kardana barem 3) da lulica ima isti FI i isto zuba kao ovo..
A iz stane vrečeka mi javili da se ne može prešarafiti prirubnica pa da pumpa odjednom paše.
No, hvala za ovo što si napisao.
Mislim da će mi se teško još koja prilika ukazati pa ću možda i "riskirati" pa se dati u dorade prihvata.
Usput, reparature pumpi radite uslužno ili? Možete mi i u PM poslati ako se ne smije ovako :)
Lp,
Igor

evo dodao sam fotke da vidite što mi se nudi pa možda date mišljenje! Ili netko :)

received_335615370338623_zps7yntmakd.jpg

received_295141904419744_zpsmiphhs9g.jpg

received_2046155135696568_zps7puwvqhb.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
ne, ja ne radim reparature pumpi, već kako sam odlučio napraviti servis na svojoj, odlučio sam poslikati i staviti na forum ovih par slika... ako slučajno kome zatreba....

pumpa je vrlo jednostavna i na netu se može skinuti plan pumpe... ako se ne varam i na samim stranicama proizvođača.... konkretno, ja sam direkt od njih naručio dijelove i došli poštom u zg....
 

nera

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
1
Pozdrav svima. posjedujem MTK Goldoni 14 ks pa me interesuje koja bi mi pumpa odgovarala da se priključi na gornje vratilo kako bi je koristio za prskanje voća. unaprijed hvala
 

tamburash1

Novi član
Tu od
8 Lip 2020
Poruka
17
Pozdrav..
Trebao bi malu pomoc. Naime, na Vrecek pumpi mi je puklo prirubno zvono. Od njih sam narucio novo, ali sam zapeo kod skidanja osovine. Kako ju izvuci van?
 

Prilozi

  • IMG_20200708_085915.jpg
    IMG_20200708_085915.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20200708_085910.jpg
    IMG_20200708_085910.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 12

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
na drugoj slici sta si slikao trebas potegnut najprije van ovaj leptir, jer on je samo utisnut na osovinu...wd40 i klijesta i cupaj van.... Predpostavljam da je malo zaruzinalo i to ga koci da ne izleti van.... Mozes probat i malo grijat pa se i rasiri mozda i lakse ce van....

kad njega skines vidjet ces jedan seger koji je oko osovine i njega kad skines, osovina bi trebala ic van.... Ako vec radis to, bilo bi dobro odmah promjenit uljnu brtvu iliti semering osovine...
 

tamburash1

Novi član
Tu od
8 Lip 2020
Poruka
17
Hvala na savjetu. Nakon sat vremena grijanja, spricanja, udaranja nisam uspio skinuti leptir. Tako da sam izrezao zvono da mi sve bude pristupacnije. cak sam ga i onda jedva skinio. Semering sam svakako uzeo, jer su me tako savjetovali kad sam narucivao sve direktno od Vreceka.
Pumpa nazad spojena i sve radi odlicno.
 

Prilozi

  • IMG_20200708_122906.jpg
    IMG_20200708_122906.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20200708_115544.jpg
    IMG_20200708_115544.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 7

Najnoviji postovi

Na vrh