• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mreže protiv ptica i tuče

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Ne mogu naći na forumu da je pisano vezano za ovu temu pa otvaram novu.
Trebao bih nabaviti mreže protiv tuče i ptica za nasad Haskapa.
Imam 9 redova dužine 110 metara, ukupna površina nasada je 0,4ha
Dobio sam jednu ponudu od tvrtke Agra za Wiesel sitem, no 10000€ mi je previše za to.

Planiram ići na "A" sistem. Stupovi na svakih 10-15 m, sajla ili žica gore.

Mreže se kreću po m2 od 1.2kn (mreža protiv ptica) - 3kn za crnu mrežu duplo pletenu protugradnu.
Trenutni mi je plan PVC stupovi od Troplexa, sa prečkom od 80cm na vrhu da dobijem širinu mreže i mreža od 6m (nisam još odlučio koja).
Kako Haskap donosi plodove početkom/sredinom 06.mj razmišljam da mi je bitnija zaštita od ptica, pošto im je to prvo voće (uz jagode) u sezoni.

Pitanja za iskusne:

1. Može li PVC stup?
2. Mrežu u ovom "A" sistemu, da li samo prebaciti preko biljaka ili s nečime u zemlju zakačiti?
3. Gdje još tražiti ponudu za mrežu? (imam od Cipra).
4. Da li skidati mrežu u zimskim mjesecima ili je samo ostaviti zavezanu gore na žicu?

Mislim da je to, to...
 

ninazg

Novi član
Tu od
8 Ožu 2022
Poruka
3
Da li ste riješili? Imate li slike?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Da li ste riješili? Imate li slike?
Malo kasnim :D Jedino što moram zamijeniti mreže za one od 4m, ove od 6m su predugačke. Usto, tražim i način kako da mreže jednostavnije spremim preko zime, jer ovo što sam ove godine radio s njima je muka ježeva. Treba neki sistem sa namatanjem na kolut recimo...
Kao ovo npr. :
Mreže.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh