• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mrkva

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
Nije sad vrijeme za sadnju/sjetvu, ali je vrijeme za pitati. Posijali mrkvu, niknula skoro sva ( doduše nisam brojao sjeme) rasla, zdrava, ali malena. Veličina malog prsta.
Da li je do ove kišne godine, sjemena ili nesto treće...ili nešto radim krivo. Negdje sam procitao da je dobro na gredici sa postoječom zemljo. pomiješati riječni pijesak i nekaj za kalcizaciju .. kao agrokal pretpostavljam. Ima li tko iskustva. Gredica je uzdignuta.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
Vrsta-nemam pojma. Kupljeno u poljoapoteci. Sijano msm druga polovica travnja. Relativno brzo niknula i pokazala da ima namjeru rasti.. i onda nema dalje. Pjeva Mišo Kovač "ostala si uvijek ista". Ni danas nije nista veća jedino naletim na neke koje su puknute po sredini i rastvorene ili suplje 🤔
Dakle jedino mi ovak amaterski, igra ulogu dosta zbijeno tlo od silnih kiša ili neko sjeme žnj kvalitete
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
sjeme...uzmi nagodinu više paketa, ovo može biti neki flakke tip, ili neko smeće...gledaj nantes, i napravi sve isto kao i ove godine...nema razloga da ne zdeblja...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
113
Da razmisljao sam da na godinu više pažnje posvetim sjemenu općenito, ali konkretno za mrkvu i peršin korjenas ću probati napraviti jednu manju gredicu za probu sa mješavinom zemlje, pijeska i agrokala pa sto bude. Naime grincajg ide kod nas. Velika potrosnja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
mrkva i peršin ti ustvari ne voli organska gnojiva u zemlji, onda se korijen račva, ostane kratak, i nakraju popuca...znači, da pjeskovita zemlja, ali ne organska gnojiva...samo mineralna.
 
Na vrh