• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTZ , problem zakivanja kočnica

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Evo pošto je to čest slučaj kod većine starijih traktora ja sam juče se zanimao oko toga i ustanovio uzrok

Znači u pitanju je luft koji se pojavi između ploča od makaza i okolice odnosno doboša , taj luft se manifestuje kao preveliko zakretanje makazi pri pritisku na pedalu kočnice i onda dođe do naglog zakretanja makaza koje svojim trzajom još više rašire ploče i nekontrolisano jako zakoče
Da pojasnim , ovo i treba da se dešava ali u granicama normale jer ovaj sistem zakretanja je ustvari najjeftiniji servo iako to nijednim svojim detaljom ne liči na servo ali onaj ruski servo :icon_rofl:

Problem se rješava kupovinom novog doboša i novih makaza ali ja nebih bio ja ako nebi malo improvizovao :cool2:

Da se riješi ta prevelika luftaža može i da se navare ona tri oslonca na dobošu koji drže makaze u centru , ustvari samo se navaruju ona dva koja su najbliži otvoru kuda ulazi vijak koji poteže makaze , znači jeednostavno se ona dva brijega navare i obruse busilicom da to lijepo legne
U pitanju je gusani doboš ali ja sam ga navario i običnom kiselom elektrodom , znači nije potrebno nikakvo silovito držanje nego sam popuna materijalom da vrati makaze u centar

Slike nažalost nemam jer sam to sve uradio eksperimentalno a kada sam sastavio toliko je bio pun pogodak da nikako nisam imao želju ponovo rasklapati , razumijete valja

Uglavnom ako nekome treba detaljno objašnjenje mislim da imam jedan skinut rezervni doboš pa mogu skicirati šta treba odraditi


Znači najbolje rješenje je kupiti sve novo , i doboš i makaze i kočione diskove , ovo je improvizacija ali siguran sam da je prilično kvalitetna improvizacija :eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo da su rusi imali tebe za konstruktora i jednog talijana za dizajn sve ostale marke bi mogle ključ u bravu :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Sa konstruktorske strane ja se još uvijek divim nekim primitivnim rješenjima kao što su i ove kočnice , znači napravljeno da traje i traje
Imati na umu da je ovaj traktor 73će godište a ima bezbroj radnih sati i tek sada su mu kočnice počele zakivati

Ma ne pretjeruj , ja bih se radije udružio sa japancima :icon_e_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se sa tobom rađeni za jako loše uvjete meni se sviđa rješenje kardana . Japanci kad bi vidjeli tvoj video ne bi ti dali ni blizu traktora možda da tamo voziš amfibiju :icon_weed::icon_super:
 
Na vrh