• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUKA PO CJEPAČU

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Pozdrav,
Evo konačno sam složio svoj cjepač ali pri probnom radu već problemi. Naime, kupio sam razdjelnik u Rosia Slo i dobio upute kako ga spojiti. Spojio na A dno cilindra ( kad svijeća ide van ) B vrh cilindra( vraća svijeću ) na P pumpu i na T tank povrat. Kad motor radi i pritisnem komandu, cilindar ide u povrat B. Jednostavno neće izvlači svijeću. Ima li netko iskustva je li stvar u štelanju tog ventila ili je u kvaru?.
Lp!
WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.47.47.jpeg WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.47.57.jpeg
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.47.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.47.52.jpeg
    85 KB · Pregleda: 44

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
A jesi li probal povući ovu pedalu prema gore?
Taj ventil ima tri položaja a ne dva, i nije baš prikladan za rad s pedalom.
U položaju u kojem ima povrat treba izvlačiti cilindar, U neutralnom stati, a u onom stabilnom položaju ide u povrat dok ga se mehanički ne isključi, tj. ne vrati u neutralno položaj.
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Danas moram viditi ima li taj 3 polozaj.ma imam mail koji sam poslao rosiu u slo.i rekao mi je kad je pretisnuta komanda unutra ulje ide u A i tad izlazi van svijeca a kad otpustim ide u B.znači preveslao me .nisam opce pokusao izvlačiti komandu vjerovao san mu.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Koji si ventil dobio od Rosija(tip -oznaka),a koji je tvoj "plan" da bi cjepač trebao raditi?.Radio sam sebi jednoradni cilindar-hidrauliku tako da sam proučavao taj dio i bogme naučio u praksi. Ventil za cjepač.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Na izvlačenje se vraća, a onda zamijeniš A i B stranu.
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Da razinekop bas taj ventil sam uzeo 60l.rekli mi na A klip ide van ,naB vraca P pumpa T povrat.tako spojen kad se stisne komanda unutra naB daje ulje vraca klip unutra.GospZJ jeu pravu zaminit AiB.znaci komanda koja se vraca je radna klip ide van a komanda koja ostaje je povrat dok je mehanički graničnik ne vrati .ali kažem imam od rosija mail koji kaže A klip ide van .jedva cekam doci doma da jos jednom vidim ili je razdjelnik neispravan.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Da razinekop bas taj ventil sam uzeo 60l.rekli mi na A klip ide van ,naB vraca P pumpa T povrat.tako spojen kad se stisne komanda unutra naB daje ulje vraca klip unutra.GospZJ jeu pravu zaminit AiB.znaci komanda koja se vraca je radna klip ide van a komanda koja ostaje je povrat dok je mehanički graničnik ne vrati .ali kažem imam od rosija mail koji kaže A klip ide van .jedva cekam doci doma da jos jednom vidim ili je razdjelnik neispravan.
Jesi li dobio neku shemu rada ventila? slično ovome razdjelni ventil-Shema rada.jpg
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Nisam nista mi nije poslao.evo vec 5 mailova mu šaljem ovo je za popiz..... da nemoze odgovoriti gdje sto spoiti .jedna komanda se vraca druga ne.koja je radna u smislu da klip ide van .nemozes vjerovat..moram popodne sam odgonetnuti .akokrivo spoim oce li raditi taj autosped .
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Pa nista ne brini, odsarafi i zamjeni prikljucek A i B. Nije to nista strasno... Zavisi kako je rucica obrnuta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Nisam nista mi nije poslao.evo vec 5 mailova mu šaljem ovo je za popiz..... da nemoze odgovoriti gdje sto spoiti .jedna komanda se vraca druga ne.koja je radna u smislu da klip ide van .nemozes vjerovat..moram popodne sam odgonetnuti .akokrivo spoim oce li raditi taj autosped .
Moraš znati da je on trgovac a ne inženjer primjene, pa je logično da ti ne odgovara, jer ne zna.

Nedavno sam rješaval problem s proporcionalnim ventilom, kupljenom od "hidrauličara". Oni znaju napraviti crijevo i cilindar, ali o primjeni, onoga kaj prodaju, nemaju pojma.

Radni smjer je onaj gdje je komanda povratna u nulu, bez obzira jel to označeno A ili B.
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Hvala ZJ svaka čast .ma da mi barem nista nije govorio bio bih pitao ,nego mi pošalje i ja ga pitam on odgovori da da sam tako spojite i nema problema .moram sad preinačit pedalu i graničnike .znači autosped ce raditi bez obzira da li je AiliB crijevo za izlaz klipa.samo zamjenem crijeva na razvodniku i rjeseno.jos jednom hvala živio mi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Daj poslikaj sve priključke na kocki. Mislim da ti fali još jedan povrat, ali možda bude radilo i bez njega.
Presloži graničnike pa probaj.

Inače, pedala je jako opasan način upravljanja takvim spravama. Ja bi radije složil negdje ručicu sa strane.

Moj kalač ima dvoručnu komandu, radi sigurnosti...pa se nesreća ipak dogodila...
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Pozdrav.ZJ .kapa do poda, zamjenio AiB i pedali omogucio dizanje gore radi savršeno brzina idealna motor radi sa malo vise od pola gasa bez opterecenja .snage ko u priči pumpa se ne grije .samo moram slovencu reklamirat razdjelnik na onom okruglom izduženom dijelu ima rupica na koju pusta ulje ponekad.kaze da trebam ugradit manometar da vidim tlak .pretpostsvljam na ulaz u cilindar (potisni vod) i neznam moze li se postelati neki max tlak da nebi nesto puklo .jos jednom veliko hvala za izracun i za savjete .svaka čast vi ste dokaz da na forumima ima stručnja od koih se moze puno naučit na poljima gdje je čovjek slab.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za to i služi forum. :) ZJ je pravi ozbiljan forumaš (na sreću nije jedini) uvijek spreman pomoći drugima. :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
@bojinac , ovo ti je shema:
1618040497002.png
Vidi se da strana klipa ide na B1, a strana klipnjače na A1.
Ako hoćeš prigraditi manometar, možeš ga priključiti na čep M3.

@iwanho, sad znam gdje budem na ljetovanju ove godine ;) :hahah:
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Tako je ivanho uvjek dobro dosao.da bar čovjek u početku skuži da je teško i da nemaš koga pitati odustanes i kraj.ovako kupis cilindar motor razdjelnik i onda ti neko kaze to nece raditi ,motor ti je pre slab cilindar ti je pre velik razdjelnki nevalja .tek onda je frka .svako malo pored kuce prolazi onaj stari železi da nije bilo ZJ ode za kikiriki.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja imam malo drukčiju logiku. Ako nekaj nisam 100% siguran, pitam prije nek kupujem. Nekima je to smiješno, neke živciram, ali korisnije je nego naknadno pitati. ;)
Tebe je trgovac zaribal i sva je sreća da ima forumaša kak su ZJ, Muha i, da ne nabrajam, još dosta njih, koji vole u svakoj priliki pomoći. (y):ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh