• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Multimedia za traktor ili radni stroj , da ili ne ?

R

Ratarko

Guest
Koje mišljenje imate o ugradnji malo naprednije multimedije u traktore ili neke druge radne strojeve koje imate ?
Skoro svi imamo neke radio aparate u traktorima da nam skrate radni dan u polju . Neki čitaju i .mp3 zapise i slično ...
Ja sam već neko vrijeme ( od kada sam kupio novi traktor ) zainteresiran za ugradnju " televizora " u MF-a .
Prvo sam mislio najbezbolnije ugraditi radio sa LCD-om koji ima i TV tuner a čita i DVD/Divx i hrpu drugih formata .
Ovaj model mi je zapeo za oko :
Obrisan neispravan link.

Račune mi je pobrkala činjenica da mi je kut gledanja gotovo nemoguć u MF-u jer je radio gore desno tik pokraj glave :|
Malo sam potražio dalje i pronašao ovo čudo koje također ima TV tuner a i reproducira hrpu video i audio formata :
Obrisan neispravan link.
http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020144

Ono što me sekira je to da li će taj uređaj u traktoru koji se trese moći reproducirati diskove bilo koje vrste pa će mi ostati samo prijem TV signala za koji isto mislim da neće biti baš nešto posebno ?
Naravno kupio bih i neku vanjsku analognu antenicu za prijem TV signala ...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
:scratch ..
mislim da je to sve moguću,,ali opet pitanje, šta će ti TV u traktoru??,,, :?
samo štete,,nikako koristi od toga
 
R

Ratarko

Guest
TX75 kaže:
:scratch ..
mislim da je to sve moguću,,ali opet pitanje, šta će ti TV u traktoru??,,, :?
samo štete,,nikako koristi od toga

Pa upravo sam htio znati vaše mišljenje po pitanju toga ...
Zato sam stavio takav naslov .
Ti kažeš " samo šteta od toga " ... daj malo obrazloži ?
Koji dio je štetan odnosno zašto ti se ne sviđa tako neka naprava u traktoru ?

alen28 kaže:
:D televizoru u traktoru stvarno nije mjesto :!: Radio imam i ja ali tv :scratch

Recimo da imaš full novi traktor a ne rusa i da imaš velike površine za obrađivanje nasuprot malih parcela koje svojom topografijom ne daju čovjeku da se dosađuje niti sekunde ... da li bi onda išlo ?
 
R

Ratarko

Guest
Kasno je sada da krenem sa pivom i narodnjacima , tko voli neka izvoli :|
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zaboravih da ti imaš većinom table od 15 ha,, pa ti je vjerojatno "dosano" :oops:
,,,ali opet TV pa nebi ništa radio sjedio bi i buljio u TV,,, :shock: ,,,a ti radiš puno zemlje,,i paziš da ti radni učinak bude sve veći,,a to sa TV-om,,,nikako,,samo manji,,,radio svakako ali TV u traktoru,,,hm,,,fora,,ali nebih hvala...moje mišljenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ako imaš mjesta, ugradi to. Ne moraš gledati dok nekaj radiš, već kad imaš pauze tijekom čekanja kombajna, npr. A to kaj "pjeva" sve formate je samo plus, tak da ne moraš imati ugrađena dva uređaja.
Go for it!
 
Č

Čugi

Guest
Preteče me ZJ, ok je za ubijanje vremena dok čekaš u polju, ali u toku rada?! Koja je svrha, ja je ne vidim.
 
R

Ratarko

Guest
Da , bilo bi upravo za takve dijelove dana kada se čeka na nekoga ili nešto .
Recimo uskoro me čeka odvoz purećeg gnoja sa farme .
Taj posao traje najmanje osam dana gdje prevalim debelo preko 1000 km a u traktoru provedem cijeli dan ( pogotovo sada kada je vani hladno ) .
Sam utovar traje oko 30 minuta a onda slijedi odvoz u trajanju od 20 minuta i tako u krug ... jako dosadan posao .
Dok čekam na utovar sa time bi si kratio vrijeme . To radim četiri puta u godini dana :|

Najveća žalost je što nemam mogućnost ugradnje onoga radia sa LCD-om sa prve slike ... to je stvarno najbolja opcija jer ne zauzima nikakav dodatan prostor u odnosu na klasični auto-radio .

Izgleda da će biti ona druga opcija , pogledajte filmić o tome uređaju ako vas zanima :
http://www.dradar.hr/lcd.php
 
K

krx pozega

Guest
Baš mi pajdo iz švice pokazuje što je ugradio DVD Panasonic pizdariju al ima softwer od Playstation-a na njemu tako da ima full multimediju za auto...naravno da to sad nije neki bauk al dojmilo me se...neznam koliko je platio

Ašto se tiče tebe Ratarko moje mišljenje bi bilo..Da...jer ako kamionđije imaju zašto ne i ti ako me razumiješ..a ovo o slobodnom vremenu ni da spominjem...
Tvoj traktor je višenamjenski stroj i vozač zaslužuje potpuni tretman...znam da te čeka oranje :roll: na tebi je da se potrudiš da vrijeme brže prođe :D

Meni osobno jako nedostaju informativne emisije i teletekst(što bi mi falilo recimo)...a striktno muzika i filmovi me inače toliko ne zanimaju...
 
P

paor

Guest
malo me iznenađuju toliki glasovi protiv (apriori)...

nemam velike njive, veliki traktor, tv (ne znam kako on zapravo radi u takvim uvjetima) tako nisam baš relavantan...onaj tko to ima, vjerovatno će znati razlučiti kako i kad prilagoditi tu tehniku sebi, stroju i poslu

traktorista mora voditi o svojoj ugodi, zadovoljstvu i komforu ukliko je to moguće...dođeš navečer crknit s oranja i mučan je pomisao da te ujutro opet isto čeka...mogao bih se zamisliti da ponekad bacim oko na tv ekran
 
B

branko

Guest
u radu ces ga sigurno vrlo rijetko moci gledati, jedino ako imas dosta cekanja kao sto si naveo prilikom vozenja gnoja, a opet dobro je sto cita dvd jer mozes nasnimiti cijelo brdo muzike mada iz iskustva znam da i bolje firme lose rade prilikom tresnje do koje u traktoru neminovno dolazi, zato je steta sto nema usb prikljucak pa da mozes zastekati stick i pici jer njemu nist ne smeta i radi bez problema i u imt-u. u svakom slucaju ako mozes nabaviti model koji ima i usb uzmi taj.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
To bi bilo dobro kada si na silosu i čekaš po cijelu noč i još nekada i duže
 
K

KRESO

Guest
to čekanje na silosu nekad me je ubijalo , ali u zadnje 3 godine se pojavilo dosta mjesta za odvoz tako da ne
čekam nikada više od 2 sata , a uprosjeku pola sata i gotovo 8)
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
To bi bilo dobro kada si na silosu i čekaš po cijelu noč i još nekada i duže

Ili ako si uposlenik na nekom velikom kombinatu a radiš noćnu smjenu :blackeye ;) :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
meni bi dibro došao tv u traktoru kad čekam kombajn, kaže frajer evo sad si ti na redu sam da završim ovaj komad, i tako prođe 3-4 sata a bogec čeka i čeka , ostarim na polju.
kupi tv, al pazi kaj delaš da te nebi koja teta omela pa če ferko u jarku bit, previše ti je lijep traktor RATARKO :D :D
 
Z

zrine892

Guest
ma kupi...pocasti se....barem ces gledati gole tete---hahaha :) :)
 
B

Bobo

Guest
Kolega moj kupio uredjaj kao s druge slike, dakle posebno, neovisno o radiu... Na mijestu super stvar, cim upali auto, slika tv signala se pogorsava, a cim krene, potpuno se izgubi... Nosio je na reklamaciju, jer je mislio da je neispravan uredjaj, no i drugi koji je dobio se ponasa jednako...

Druga stvar, tko od vas ima LCD monitor, neka ga proba protresti, pa nek mi kaze da li ista vidi, dok ga trese i malo... mozda je tehnilogija uznapredovala, ali ce se slika mutiti, jer je oko i dalje tromo...

Na mijestu dusu dalo, ali u kretanju jednostavno nema smisla. Svakako prije kupovine isprobati.

Ratarko, drz se ti radia a TV ostavi za kod kuce...

Vidio sam na farmweb.cz, (a kako si rekao da ga i ti redovno pratis, onda si vidio i ti)...
Sjetva... Jedan traktorist radi sa sijacicom, dok drugi u nekom zetoru sa prikolicom sjemena gleda TV dok ovaj ne potrosi sjeme ;) Ekran je neki takodjer prijenosni i steka se na 12V (upaljac za cigarete)...
 
Z

zrine892

Guest
imao je jedan covjek iz djurda...picek ga zna...u valtri je imao tv-e bio je spojen preko radia hvatao signal ko lud i nikad ih nije gubio...uostalom bio zadovoljan....ma sve je to dobro imati ili ne imati...ja da imam priliku i boljeg traktoro uzeo bi...zasto ne?ali za sada sam prezadovoljan sta imam u rusu...:) :)
 
Na vrh