• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mušmula

H

Hrvach

Guest
Kad si u zg ili kad planiraš ići javi da se dogovorimo. Mislim da si napisao negdje da čak znaš gdje je rakitje, neznam jel u burazovoj temi ili negdje ovak....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kad si u zg ili kad planiraš ići javi da se dogovorimo. Mislim da si napisao negdje da čak znaš gdje je rakitje, neznam jel u burazovoj temi ili negdje ovak....

Prolazio sam tuda ali neznam više kojom prilikom.Ako budem dolazio javim ti prije da mi daš adresu zbog navigacije.
 
H

Hrvach

Guest
Dogovoreno.. Imam i liker od mušmule pa ću ti dati ako se ne popije :D
 
B

budanec

Guest
i mi smo ove godine posadili 2 mušmule, inače to je voće za mene zakon, svake godine rodi i to jako puno.:finga:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ako ideš prema zagrebu javi mi se i ja ti dam sadnice,vozi kolko možeš, provjereno daju iste plodove ko i stablo koje ja imam. Treba joj dosta dugo da dođe u rod,ali kad jednom krene ne staje, rijetko koja bolest ju napada. Moja je stara oko 25g i nikad nije ništa došlo na nju

ma neidem ja tam nikad. a kod mene nema niko sadnice a kak da posadim koštice da mi niknu. sta trebam posebno napravit, u kakvim uvjetima treba nicat? (posebno vlažno, posebno suho, temp, koliko koštica da metnem u rupu i tak
 
H

Hrvach

Guest
Iz koštice ti nikad neće izać jednako dobra biljka ko iz žile, iz koštice niče divljak, ima sitnije plodove,manji rod...
 
S

sposata

Guest
ovako, kupili smo kuću u podravini i u vrtu našli jednu staru mušmulu. nikad nisam u životu svome vidjela toliko plodova na jednoj voćki.
ono što me zanima, s obzirom na to da nisam nikad prije niti čula za mušmulu, kako bih se trebala brinuti za to drvo (rezanje, špricanje). o stablu se nitko nije brinuo najmanje 9 godina, a svejedno je obilno rodila.
kad se uopće beru plodovi, nismo ih ove godine brali jer su bile, još u 11. mjesecu, tvrde. kaj, treba ih tada svejedno obrati pa pustiti u smočnici da dozriju ili?
ispričavam se zbog mnoštva pitanja, ali bih voljela max uživati u plodovima, a ne znam o mušmuli ništa.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ovako, kupili smo kuću u podravini i u vrtu našli jednu staru mušmulu. nikad nisam u životu svome vidjela toliko plodova na jednoj voćki.
ono što me zanima, s obzirom na to da nisam nikad prije niti čula za mušmulu, kako bih se trebala brinuti za to drvo (rezanje, špricanje). o stablu se nitko nije brinuo najmanje 9 godina, a svejedno je obilno rodila.
kad se uopće beru plodovi, nismo ih ove godine brali jer su bile, još u 11. mjesecu, tvrde. kaj, treba ih tada svejedno obrati pa pustiti u smočnici da dozriju ili?
ispričavam se zbog mnoštva pitanja, ali bih voljela max uživati u plodovima, a ne znam o mušmuli ništa.

Špricati ne! A rezati, ako je tak rodna i ako je divlja, a nije neka sortna cjepljena na podlogu onda ne znam zašto rezati jedino ako ti ne smetaju neke grane. A koliko je promjer stabla?
Plodovi se trebaju promrznuti i omekšati na granama i onda se beru.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
plodove je najbolje prije mrazeva pobrati i staviti u slamu da ostoje onda izgledaju kao da su truli to je onda poslastica
 
H

Hrvach

Guest
Farmer, ja svoje berem kad prođu 2 jaka mraza ili par slabijih. Nakon toga idu u podrum i traju do 2-3mj.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
uredu može i tako nije to loše ali ja svoje nevidim više ni u 12 mjesecu ..
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani prijatelji forumaši,imam mušmulu i počeli su opadati plodovi ,normalno koji nisu zreli,pa da ne propadnu-kako ih ukomiti za destilaciju ? Unaprijed hvala za odgovor
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
s mušmule ne bi smjeli masovno opadati plodovi, trebali bi se zadržati čak dugo u zimu i poslje mraza.
A sad ti koji su otpali trebalo bi ih "umediti", staviti nekamo da odstoje dok ne omekšaju, neki kažu u slamu staviti. Pročitaj i temu o oskorušu ima više riječi o "međenju" tih voćki.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod mene mušmule još nisu procvale, trebale bi ovih dana:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

juanjuaninho89

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
26
Koliko treba od sadnje da prodje vremena dok prorodi musmula?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,841
Imam ja par velikih mušmula, cijepljene su na dunji pa imam i dunja 😀
 

Najnoviji postovi

Na vrh