• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
646
Da li treba rukom izdajati sve cice ili samo jednu.

Nekaj je čudno ako na 0.5 stane motor.
Kak je na drugim kravama?

Npr moja stara je skužila da kad malo podoji vine se smanji i dude se povuku prema vimenu pa pritisnu mlječne kanale..jedno vrijeme je vješala uteg na dude a kasnije je to nekak sa štapom...uglavnom individualni pristup svakoj kravi
Daj ti to sve rastavi operi ..pregledaj..podmaži reduktor..klip i sve gdje se giba

J
Promijetio sam da mnogi pri kraju muže povlače dude na dole ili prema stomaku...ja nemam tu naviku..dok ide mlijeko muzilica sisa i kad vidim da nema više skidam i dezinfekcija sisa
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Prilikom muže pri kraju možete malo rukom povući sisnu garnituru na dolje, tako će bolje izmuzti. A pre stavljanja sisne garniture, treba ručno izmuzti par mlazeva mlijeka iz svake sise. Na taj način uklanjate mlijeko iz sisnog kanala koje uvijek ima povećan broj bakterija. To mlijeko izmuzti u posebnu posudu, nikako na pod ili u šaku. Postoje i specijalne posude za to tzv. "posuda sa crnim dnom" ujedno služi i za vizuelni pregled mlijeka.
 

gagabobo

Novi član
Tu od
3 Srp 2023
Poruka
3
Trebao bih majstora za muzne kante westfalia,ne rade pulzatori,slabo vuku
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Da se bar zna ako neko blizu može preporučit.

Da li ti povuklo mlijeko u pulzator? Ili fali vakuma u kompletu?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ima ko blizu tebi istu muzilicu?
Probaj zamijenit pulzatore, da li drugi na toj kanti radi bolje.

Napiši, što si sve probao, da ne budem pametan.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Mozda ti je zastopan cjevovod od pumpe do kante.
To prvo provjeri, jel je dobar protok zraka, pa onda kreni na pulsator.
 

damirsaric12

Novi član
Tu od
12 Sij 2024
Poruka
1
Ima li tko iskustva s muzilicom marke MILKRITE INTERPULS?
Kakva je kvaliteta, kupio bih za mužnju koza. Sada imam muzilicu turske marke i nisam zadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh