• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ulje usisava preko spužvica i špage nema se kaj strgati jedino ako je razbijeno ili krivo sastavljeno .
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Trebao bi pomoc oko sastavljanja nove muzilice " InterPuls " , ne znam gdje ide crijevo za vakum a gdje regulator vakuma . U uputama nista ne pise o tome .

e226x.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Zar desna rupa nema navoj? Tu bi trebao ići regulator, a crijevo samo nabiješ na ovu cijev. A gdje joj manometar?
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
To sam i ja skužio da u desnu rupu s navojem ide regulator , manometar nisam dobio uz nju jedino da stavim t razdjelnjik za vodu od 3/4 coli pa na jedan kraj regulator a na drugi manometar.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ja bi si stavi manometar, e sad na tebi je dali hoćeš ili ne.
Ja imam Vitrex-ovu, ima dva izlaza za crijevo na jednoj strani, a na drugoj isto dva, jedan za manometar, a drugi za regulator.

Nego gdje ima za kupiti takav manometar, ja ga nisam nigdje vidio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Evo da i ja stavim par slika svojeg mljekovoda, Westfalia Surge

Tu su 22 muzna mjesta
958396e4495dfa07ae64a1678227472a.jpg


87692825d3b5282fa19ff135316c38c1.jpg


c7d64f7474aadef93d1bbd0fe0b89b2f.jpg


I 4 muzne jedinice, tad su 3 još bile na mužnji :)
b8ee1c176c4e06e94f4fef5f8bb4c4bd.jpg
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Trebao bi pomoc oko sastavljanja nove muzilice " InterPuls " , ne znam gdje ide crijevo za vakum a gdje regulator vakuma . U uputama nista ne pise o tome .

e226x.jpg

Zašto nisi stavio još koju sliku?
Šta ovo dođe sa strane na boci?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa pitaj trgovca za upute ako ih nisi dobio
To si u Gumexplus uzeo ili?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Mr. Sima u Trgoagenciji imaš po 60-70 kuna manometre za vakum. Ne bi htio reklamirati tu firmu, ali moram reći da im je dobra stvar što uz svaki artikal stave cijenu, pa onda čovjek može vrlo brzo odlučiti što i kako. Meni su najgore prodavaonice gdje napišu "cijena na upit", pa onda tamo neki smotani trgovac traži po katalozima koliko košta, a ti na pr hočeš kupiti 10 stvari i s njim izgubiš pola sata razgovora.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Nisu to takvi, gledao sam već. Treba ''precizniji''. Ovaj ide od 0 do 0.8 bara.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Koliko te koštao mlijekovod?

Mljekovod smo postavili pred 9-10 godina i tad je koštao preko 20 000€..

Kako si zadovoljan s elektronskim pulsatorima?
Funkcionira to dobro?

Elektronske muzne jedinice su odlične, nemam nikakve zamjerke osim što su puno skuplje od običnih :). Dakle imaju funkciju stimuliranja mužnje prije same mužnje, zatim broji litražu i pišti kad je krava gotova.

Puno smo si olakšali posao sa mljekovodom, prezadovolji smo. Ispočetka smo počeli sa 2 muzne jedinice i onda kroz koju godinu smo kupili i ostale dvije tako da smo sad na 4, a više pumpa i ne može tjerati.

Na kraju muže mljekovod sam pere, 30-40 minuta traje pranje..

Jedino što još imamo u planu napraviti 3 muzna mjesta i to je to.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Meni se isto svidaju te elektronske i mislim da su i bolje za zdravlje vimena.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li ko zna gdje nabaviti dijelove za ALFA LAVAL relizer, točnije treba mi brtva šta brtvi kod zatvaranja relizera,
 

AltairAC

Novi član
Tu od
5 Srp 2015
Poruka
9
Znate li za nekog tko se bavi popravcima muzilica i voljan je izaći na teren? Traži se netko iz Koprivničko-križevačke županije i okolice (Zagreb, Bjelovar, Varaždin, ...).

Problem je da muzilica radi normalno pa prestane raditi pa treba lupiti po kanti (pulsator) i onda opet proradi na neko vrijeme i tako u krug. Imali smo jednom taj problem i ispalo je da spremnik zraka ima rupe. To smo zakrpali silikonom i bilo je ok. Sad smo opet tražili rupe, ali čini se da je spremnik uredu (a možda i nije). Bilo je prijedloga da je problem pulsator pa zaštopane cijevi itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh