• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega Ivan, imaš v Agronomu u Đurđevcu dobrih kanti za mlijeko, oko 50 kn 10l, ja kupil prije mjesec dana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Radul, velike su mi te, gdje bi ih na bicikl stavil i otpeljal do mljekare.. :)
Kolega, nema u Đurđevcu nist, ima ovakvih sa uskim crvenim poklopcom, ali to je nezgodno za prati..
A cini mi se da ne budu jos ni trebale dugo kante, necu vise ostavljati podmlatka, i kak bude koja krava za van polako se bude proizvodnja ugasila..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemrem verovati da nema, dobila je taj puta valjda 20 komada tih kanti, a ove s uskim poklopcem neču ni gledati.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jel zna ko koliko bi kostao popravak pumpe i motora na muzilici ?
Kod mene se radi o alfa-lavalovoj s trofaznom strujom i uljnim podmazivanje...
Danas mi majstor odvezao,jos tocno neznam sta je dok se nerastavi,al neizgleda na dobro...
U zadnje vrijeme radila onako s promjenjenim zvukom,grijala se.... da bi na kraju totalno zakazala,tj. radi kad ju upalim onako otezano i nakon minute rada stane...
Ako ko sta zna i moze pripomoc sa savjetom unaprijed zahvaljujem !
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Dali su ovi Simsek pulsatori svi 60/40? meni onaj cilindricni os Alfa Laval aribao pa sam morao sebi nesto iskombinirati i uzmem od tog simseka poklopac gumu i pulsator i evo radi odlicno,vjerovatno vec neko ima tu muzilicu pa zna?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Evo i ja morado kupt muzilicu,dosadilo staroj muzt a povecavam i broj muznih grla pa nema druge
Muzilica je monofazna valjda italijanska Effectiv kanta aluminijska nisam pito od koliko litara.

Pulsator je Vesvalijin sa nekim poklopcem koji se digne i na njemu mrezca
Nisam to jos prikopco ,imal ko iskustva sa tim pulsatorom i pumpom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iznad mreže mora biti filter .Pulzator je suhi dosta dobar jedino zahtjeva čistoću i obavezno stavi filter .
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pa ako mislis na neko zeleno gusto platno to ima zakaceno na nosac mrezce
Unutra je malo prljavo pa sam to prebriso koliko se dalo.
Bila je ispravna covjek presto drzat krave i stojala 3 godine.Sve su gume ispucale pa ih moram mijenjat
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pomagajte
Odem dnas kupt muzne case i sva ona crijeva i poboravim gdje koje ide
Sa pulsatora duplo sto ide na sabirnik jel bitno sa koje strane stavit posto ima 8 rupa
Kod poklopca gdje ima dva izlaza sa kuglicom jedan je u pulsator a drugi

Kako bi valjala kakva slika
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dva crijeva kaj idu sa sabirnika na pulzator nebitno kak staviš od 8 dva susjedna idu na jednu sisaljku Tanje na cijev a deblje na sisnu gumu . poklopac ako imaš dva ono gdje je kuglica na pipu (glavni vod zraka od muzilice) a ono gdje nema kuglice na pulzator .
 

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Trebao bih malo pomoći ako ima netko da se kuži.
Išli smo detaljno čistiti sustav, pa tako i pulsator i problem je da je nakon sklapanja pulsator puno prebrz. Znači umjesto da udara oko 60ak puta u minuti, sada je to puno puno više i brže.
Na njemu nismo našli nikakav vijak ni ništa za regulaciju, pa me zanima ima li netko ideju.

Tu su slike sklopljenog pulsatora, na žalost, nisam se sjetio poslikati rasklopljen.

http://imgur.com/a/7A1cf

Uglavnom, unutra tempo daje jedna osovina koja ima magnete na dva kraja, i kao da su ti magneti oslabili i ne zadržavaju se dovoljno dugo na pločicama.
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nece mi ucitati sliku
Koje je marke pulsator?
Moze biti da je radio sporije zato sto je bio prljav, a sad je sve cisto pa je zato brži.
Provjerite jos jednom da nema gdje kakav vijak za stelanje
Mozda nije s vanjske strane nego ispod poklopca.
A uglavnom se nalazi kod izvoda za zrak a moze biti i s kontra strane
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Kad ste rasklapali, da li ste primijetili da između poklopca i kučišta s donje strane ima mali o ring i pločica s sitnom rupicom. Ako ste to izgubili, onda nema čuđenja zašto pulsator radi na "turbo" jer mu je to prigušnica. Na prethodnoj slici je to pod brojem 10 i 11. Prvi put kad sam rastavljao takav pulsator, ispuhao sam ga kompresorom, primijetio sam da je nešto odletjelo, ali nisam znao što.
 

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Hvala Vam svima na trudu, ne mogu vjerovati da je toliko odgovora.
99% je problem u tim sitnim djelovima na koje nismo pazili prilikom raskapanja
Uglavnom, dobio sam broj servisera koji je rekao da može danas to pogledati pa mu idem odmah skočiti.

Hvala puno svima na pomoći.
Javim rezultate.
 

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Pošto nemogu editirati, stavljam novi post.
Problem rješen, gospodin Božo iz Križevaca je stavio te prigušnice i sad radi ko beba.
Hvala svima još jednom na trudu i pomoći.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Ovo je vestfalijin pulsator. Vrlo je moguce da ste kada ste ga otvarali (ako jeste) izgubili jednu od malih gumica ili obje. One su obicno crvene boje. Prilikom otvaranja desi se da ispadnu. One su sa jedne i druge strane pulsatora (sa strana). Ako su tu i nijesu izgubljene ili ostecene onda pogledajte glavne membrane jer njihovo prsnuce moze izazvati to takozvano stektanje pulsatora.
Pogledajte na dobrom svijetlu mogu biti u velicini uboda igle ili malog zareza tako da se nevide ako ih malo ne rastegnete. Pozdrav Ljiljana.

,
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
WESTFALIA MUZILICA ja imam i danas vidim ono što maže pumpu cjevi su mi pune ulja,nekaj se sjebalo u onoj kutijici
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Zeko, na samoj pumpi imaš mesingane ventile na koje ide ta crijeva. Unutra ti je mala kuglica promjera otprilike 3 mm i opruga ko od penkale. Vakum iz kučišta pumpe vuče te kuglice i samim tim otvara protok ulja iz posude za podmazivanje. To ti se najvjerojatnije smrzlo ili zaštopalo, znači skini dolje te ventile i stavi ih na toplo. Ne znam koliko si vičan (spretan) u rastavljanju takvih stvari, pa ako se usudiš rastavi taj ventil i počisti ga, a ako nisi, jadnostavno puhni u ventil sa strane od kud ti ide ulje i odmah budeš znao da li je ventil prohodan.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
ventil jest prohodan,nego mi je naletilo previše ulja ona se sjjebala apatuura di stoji ulje:(grin):
 

Najnoviji postovi

Na vrh