• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

Dario6

Novi član
Tu od
10 Lip 2012
Poruka
11
Hvala ti puno,nego gdje si uzeo mljekovod,i kakav ? Koliko krava dojiš ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Nisam jos nis uzeo
Covjek pored Kasine ti se bavi time mjesto Planina donja se zove
Imas na njuski puno njegovih oglasa
Najvjerojatnije bude westfalia ili nesto drugo ima on dobru ponudu i za krave i koze budem videl jos jer mi treba nesto veceg kapaciteta jer se jos kanim prosiriti
Muzem trenutno 120 koza
I to mi sad sa 14 koza u izmuzistu i 4 koze koje muzem odjednom treba oko 3 i pol sata sto je puno previse
Hocu nesto da sam ispod 2 sata gotov.:)
 
Posljednje uređivanje:

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Sorry ako je možda raspravljeno već o tome, ali trebao bih savjet.
Imamo 3 krave, do sad se muzlo ručno, ali je gazdarica slomila ruku i dolazimo do problema oko mužnje krava.

Kupili bi muzilicu, ali nismo baš sigurni, muči nas par stvari.

1.Isplati li se opće muzilica za tako malo krava?
Da nebi održavanje i čišćenje svaki dan uzmialo više vremena i napora nego sama mužnja?

2. Koju bi preporučili? Mislio sam možda neku rabljenu, ne isplati nam se davati previše novaca pošto će se možda smanjivati i na 1-2 krave.

3. Na što paziti prilikom kupnje?

Hvala svima unaprijed na odgovorima.

Pozdrav.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Čovjek prije mjesec dana priupito, pa mu niko ne odgovori.
Pa da i ja priupitam.
Naime dosad je gazdarica muzla ručno, nisam imo struju u štali, e sad bi kupili muzilicu, znači vrti se oko 3-4-5 krava, u mom kraju su ove nove muzilice najevtinije
3M1, neke Novaković.
Sad me interesuje od forumaša koji deveraju sa tim muzilicama, njihovo mišljenje???
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
NAJBITNIJE UZMI SA ROTO PUMPOM NE NA KLIP! Ovako ako se misliš dugo baviti još sa tim i proširivati uzmi stacioniranu muzilicu sa cijevima i možda sa mljekovodom (ovak nekaj, http://www.njuskalo.hr/stocarstvo/muzilica-westfalia-oglas-16355843 ) uzmi wesfaliu ili alfalaval jer za njih imaš uvjek dijelove. ako možeš probaj dali radi pulsator.
ako ne ne misliš baviti dugo ili proširivati uzmi ovak nekaj (http://www.njuskalo.hr/stocarstvo/muzilica-vitrex-pulsatorom-oglas-15538632)
i pomogučnosti sa pulsatorom.
Imaš sad struje ili ne?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Vidi, štala mi je od kuće 250- 300m, zbog prostora, struju sam ovih dana riješio, sad držim tri krave i štošta telića, još jednu kravu da podignem.Znači proizvodim svoju hranu, nekupujem osim soli i Vitaredina ništa, Nisu to neke visokomliječne krave, onako iz moga stada, jer više mi je bitnija, manja kvantiteta a veća kvaliteta, jer prodajem u okolici kuće, mlijeko sir i kajmak, al dmaće sve.
Znači netreba mi veća muzilica, a kamoli mljekovod.
Kupujem novu, ove 3M-1 su oko 350eura, sa plastičnom kantom a sa rosvajnom jop 60-80 eura skuplje. ima garanciju 1 godinu, a i djelovi su tu pošto je proizvođač iz Vojvodine.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Znam dvojicu koji imaju te "Novakovic" aparate za muzu.
Ovaj prvi muze dvije krave vec dvije godine uz neke sitnije probleme ,pri tome je vazno napomenuti da te dvije krave za dva dana daju mlijeka koliko jedna solidna krava za jedan dan.
Ovaj drugi je prije par dana kupio nov kao ispomoc starom Vitrexu.
I prvu vece stari Vitrex sve sam pomuzao (oko 15 krava) a Novakovic nije uspio ni da povuce 3 litre vode iz kante, posto smo komsije a i rod ja sutradan vratim gdje je kupljen,kazu poslace na servis, vratio se sa servisa kad ono isto opet nece da vuce vodu a kamoli pomuze kravu! Zahvaljujuci iskustvu od 15 godina rada sa takvim tipom aparata za muzu sami su ga nekako pokrenuli.Znaci moze da posluzi al nije neko rjesenje...
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Bilo bi dobro da si uzmeš roto pumu ( ili kak se vec zove, ta pumpa je nepoderiva) ne klipnu. i da ima pulsator.
 

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Kako nije bilo nekih odgovora i zaboravio sam napisati.

Uglavnom, kupio sam rabljenu westfalia RPS 200 sa inox kantom na njuškalu od gospodina koji je prodao krave pa mu više ne treba.
Koštalo me 2000Kn + 200Kn cijev i jedno 200injak gorivo i ostalo.
Malo je bilo problema sa kravama, ali se lagano navikavaju i zadovoljni smo.

Ovaj oglas, što je agronom stavio link na njuškalo za 2800Kn sa dvije kante, njega sam zvao, gospodin je bio jako ljubazan, rekao je u toj cijeni dati i cijevi i instalacije i sve. Planirao sam to i kupiti, ali sam išao prvo pogledati ovu i bio sam oduševljen stanjem i svime, tako da nisam ni išao do Tuhelja.

Uglavnom, neka ostane upisano da svakako preporučam ove zidne, pošto smo probali i vitrex koja nije ni sluga ovoj. Doduše, možda nešto nije štimalo sa tim vitrexom, ali puno više su se krave bojale i iako je kakti pravila vakuum i vukla vodu iz kante, jednostavno se nije htjela držati za sise. No i da je radila, ovo je bolje radi krava, puno manje buke i problema, jedino što je malo skuplje u startu i malo teže montirati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kiksa kod mene rps-300 radi bez greške više od 20 godina a kupljena rabljena , jedino mijenjani ležajevi u pumpi .
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Našo sam polovnu muzilicu " Alfa Laval ", cijena 300 eura, sad me interesuje, kakve su te muzilice, kako je za dijelove, čovjek daje dva mjeseca garancije.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Jedna od najboljih firmi. Kod nas ima djelova a kod vas to neznam. To je stacionirana ? Provjeri samo pulsatore dali dobro rade, i na lagere od pume.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Provjerio sam, pulsatori rade, kupio sam, e sad ti lageri, dal šta da otvaram, dal da ocijenim po zvuku, ustvari ovo mi je prvi susret sa muzilicom.
Narednih dana je planiram instalirati, sad mi treba oko 10 metara crijeva za vakum, dal će biti kakav problem zbog dužine?
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Kupi čim veći promjer. Lagere osječaš jer vibrira cijela muzilica. ako ti se da otvori pumpu i nutra su ti lopatice pa možeš provjeriti u kojem su stanju.
 

fles

Novi član
Tu od
10 Srp 2014
Poruka
4
Pozdrav svima.

Imam muzilicu AlfaLaval sa rezervoarom od 20 l i radi mi fenomenalno.
Sinoc sam primetio da mi se u rezervoaru nakupilo oko 250 ml mleka,kanta nije prepunjena da bi iz nje moglo da dospe u sistem mleko.

Ima li neko ideju sta se desilo i kako je dospelo mleko u rezervoar muzilice da nije problem u pulsatoru mada on normalno otkucava kao i ranije?


Hvala.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Da mi recite kak izgledaaju oni peraci, kaj sami peru muzne kante, muzne gume i to?
Jel ima to kakve koristi, imamo nekih problema sa mo, pa me zanima jel to sto bolje opere kantu, nego ovako bez toga..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Vidim da imaš problem sa m.o., jesi li mjenjao sisne gume i crijevo kroz koje ide mlijeko?
 

Najnoviji postovi

Na vrh