• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mzilja18

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
lijepo,lijepo, samo šta nisi onaj blatobran poravnao, vidiš kak je spigan?:scratch
jel to bilo samo farbanje ili generalno uređenje?
ak je bilo generalno, koliko te koštalo koji dio, motor, prednji trap, volan.. ?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
lijepo,lijepo, samo šta nisi onaj blatobran poravnao, vidiš kak je spigan?:scratch
jel to bilo samo farbanje ili generalno uređenje?
ak je bilo generalno, koliko te koštalo koji dio, motor, prednji trap, volan.. ?

Kakvi su blatobrani bili....sad su mila majka,rekao bih perfektno poravnati(da je moglo bolje sigurno da je)
Kada je farban rađen je samo prednji trap(znaći centralni bolcn,piksiranje i tokarenje rukavaca te izmjenjeni krajnici)
Motor je rađen nekoliko godina prije,hidraulik i volan još prije toga,mjenjač nikada nije diran.
Koliko je šta koštalo jbg.pojma nemam,znam samo da me je generalka motora koštala 8 tisućica.
 
B

BAGERISTA

Guest
mzilja18

Svaka čast,,,ljepo odrađen posao,,,,a i na kraju znam da je krvav,:shock:,,radija sam i ja isto na 539...........:p
Šteta jedino,,kad si sve dela da si nisi taj blatobran izravna,,,,ali ako paše tebi,,paše i meni,,,pa na kraju,,,svima se nađe nešto šta nije do kraja odrađeno,,nekima manje,nekima više......pa stoga,dobro obavljeno..:p
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pozdrav svim cjenjenim forumašima !
Evo da i ja nešto napišem o sebi:
Zovem se Mario i imam 30 god.(već).Oženjen- nekih četiri god.staža.Što se tiće djece imam sina 2,5 god i drugi sin (bar su tako rekli) "na putu".
Živim u virovitičko-podravskoj županiji u općini Suhopolje.
Radim u virovitici a kod kuće se ja i moja familija bavimo proizvodnjom duhana (virginija)kao glavnom poljop.kulturom ,dok od ostalih kultura sijem nešto kukuruza,pšenice i ječma za svoje potrebe.
Što se tiće foruma stvarno je super!
Kada je prije mjesec-dva modificiran bio sam skeptičan prema mogučnosti njegova pregleda i svega ostalog,ali sada smatram da je puno bolji,ljepši i pregledniji od onog "starog",samo se trebalo naviknuti. A poznato je da ljudi najteže mjenjaju navike.
Uglavnom,da ne duljim,hvala svima koji su omogućili da se "zarazimo"sa ovako dobrim forumom,koji sam po sebi nebi ništa vrijedio da nema ovako dobre članove!
Pozdrav svima i što bi rekao naš uvaženi član:čitamo se !:finga:

Naj prije pozdrav i dobro došao, a sad pohvala za uređen traktor,,,, svaka čast tak ga rastepst i sastavit treba imat volje i vremena,,,:prayer::prayer:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Uf bilo je tu posla čudo jedno al ide to malo, pomalo.
Sve nekako ali priprema za farbanje.......
Treba 4-5 lit. ivasola,solidam miniwash, i deri 3,4,5 puta pranje cijelog traktora i kad misliš da je konačno dobro oprano boljim pregledom shvatiš da si fulo čudo toga -pa onda ajmo ponovo.... i tak dok ne popizdiš, uzmeš pištolj naliješ farbu i ofarbaš i kažeš: ko ga j.. dobro je . ajmo sad nešt popit i pojest !!!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Uf bilo je tu posla čudo jedno al ide to malo, pomalo.
Sve nekako ali priprema za farbanje.......
Treba 4-5 lit. ivasola,solidam miniwash, i deri 3,4,5 puta pranje cijelog traktora i kad misliš da je konačno dobro oprano boljim pregledom shvatiš da si fulo čudo toga -pa onda ajmo ponovo.... i tak dok ne popizdiš, uzmeš pištolj naliješ farbu i ofarbaš i kažeš: ko ga j.. dobro je . ajmo sad nešt popit i pojest !!!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us




To care,,,svaka čast,,,,j...š boju i traktor,,,kad se mogu ruke mastit ovim dvima ljepoticama............:rolfer::rolfer:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
To care,,,svaka čast,,,,j...š boju i traktor,,,kad se mogu ruke mastit ovim dvima ljepoticama............:rolfer::rolfer:

Ha ha ha :rolfer::rolfer: jel bager i tebi se osladilo, a kome nebi ,,,, vidi kak su ljepi,,,,,, uf :partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ha ha ha :rolfer::rolfer: jel bager i tebi se osladilo, a kome nebi ,,,, vidi kak su ljepi,,,,,, uf :partyman::partyman:

A vijerujen da je još kome,........:mrgreen::mrgreen:,na te stvari sam tanak...:supz::supz:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
I na kraju rezultat svega:
542ha.jpg

Zakaj ovo ovako izgleda na kabini?
Pitam jer mislim nozni gas ugradjivat u svoj 533, a kabina je slicna....
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Morao sam tu kutiju malo izrezati jer smeta kada se postavlja nosač za bočnu
strižnu kosu.:finga:
Usput: gdje bi se mogle kupiti one gume što brtve između kabine i haube(vidi se na slici da fali)
 
Posljednje uređivanje:

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Zakaj ovo ovako izgleda na kabini?
Pitam jer mislim nozni gas ugradjivat u svoj 533, a kabina je slicna....

Tvoja je kabina drugačija....ove su kabine ja mislim napravljene za Štore/Fiat :scratch
Na orginal kabini od 542 toga nema i ti nećeš morat to radit za 533 :)
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ma imam nožni gas.NA tom označenom mjestu je.


DA takve kabine su i na store-u.E sad tko je od koga kopirao neznam.
I ovo je orginal kabina od 542 !
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Za tu kabinu tek nisam siguran da je orginal,ali sam siguran da ti blatobrani na tom traktoru nisuorginal.Svi traktori serije 54 imaju prednje pozicije i žmigavce na blatobranima i nigdje dalje.
Ti blatobrani su od 539 a kabina je od 54 ili možda čak od 560.


Kod nas ima dosta 542 i svi imaju ovakve kabine i blatobrane samo što je ovaj stavio opoziciju i žmigavce na kabinu... :D
Ta je kabina ko od 539 samo povećana i mislim da je baš rađena za 540/542 a
kabina od 560 je skroz drugačija :rolleyess:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Kod nas ima dosta 542 i svi imaju ovakve kabine i blatobrane samo što je ovaj stavio opoziciju i žmigavce na kabinu... :D
Ta je kabina ko od 539 samo povećana i mislim da je baš rađena za 540/542 a
kabina od 560 je skroz drugačija :rolleyess:

Imam ja 560 doma i znam na koju kabinu misliš!
ali ima kod mene 1 560 sa istom ovakvom kabinom!
Ovi blatobrani su od 539,99,9 %,jedino ako su u imt-u nešto brljali što je također moguće.
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Kod nas ima dosta 542 i svi imaju ovakve kabine i blatobrane samo što je ovaj stavio opoziciju i žmigavce na kabinu... :D
Ta je kabina ko od 539 samo povećana i mislim da je baš rađena za 540/542 a
kabina od 560 je skroz drugačija :rolleyess:
Kumić u pravu si to je kabina za 542 i 549 sa onom novom limarijom, ali kabina je bez grejanja, na zadnjoj slici se vide rupe na blatobranu gde streba da stoji lampa za poziciju i žmigavac, samo što je ovde stavljeno na kabinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh