• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Napad predatora!

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
malo za ne povirovat al evo,ovcu mi ubio medo....i ne samo meni nego već desetak komada i drugim kolegama stočarima..hara po otoku već misec i po dana i nemožemo mu stat na kraj....kakva su vam iskustva u eventualnoj naplati štete od države il da bolje zaboravim cilu priču ?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Re: napad predatora

zbilja nevjerojatno medvjed, mislim ako je jedna da zaboravis jer dok papirologiju sredis kostat ce te vise od vrijednosti te ovce
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Re: napad predatora

već me koštalo,nisam radio cili dan a i još ću izgubit vrimena...nije mi toliko do nadoknade štete nego pokrenut "službe"da rade svoj posao.....al čini mi se da se nikom ništa ne radi sve dok ne najebe neki englez
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Re: napad predatora

evo još jedna ovca stradala jutros,a na svu sreću izbjegnuta tragedija jer je čovik naletio na medu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: napad predatora

uh, jadni medo, mogo je nastradat.:icon_hang::icon_razz:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: napad predatora

Kod nas ima problem sa kerovima lutalicama,stalno kolju ovce,pa je opsina donela odluku da za svaku ovcu plati ostetu i nije velika procedura za naplatu,a zna se kako se izlazi na kraj sa takvim stetocinama, puska iz raja izasla
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: napad predatora

Kod nas je bilo problema i sa vukovima ali sad se svake godine oraganizuje hajka i na svakoj hajci se odstreli po par komada.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Re: napad predatora

još radi štetu...ma problem je što država ne dozvoljava hajku na medu...a problem je i turizam,šta bi rekli turisti da se po otoku uzvrte gomile naoružanih ljudi....ovako ga pokušavamo na tiho pronać i koknut al za sad nema uspjeha...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Re: napad predatora

hehehehe moj care pa nije to prepelica da cete vi to potiho napraviti
bez prave organizirane hajke nista od toga znaci do kraja ljeta i sezone nista
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: napad predatora

Jedna zanimljiva prica,bas me zanima nastavak .
Nadam se samo da nece medo preterivat sa stetom.

Znaci tako gospoda savjetuju da mu soli na rep stavite da turiste neuznemirite,zanimljivo.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Re: napad predatora

ponavljam,po zakonu lijepe nam naše,na medu nema hajke bez obzira šta dotični radio....nekolicina lovaca je podigla dozvole za odstrel al manje više su medu vidili u zoo vrtu il teveju....uživo jedino plišanog....na tom pašnjaku di mi je napao ovce ima trave ko u priči,čuvao ga cilu godinu za preko lita da imaju šta papat....i sad gledam kako trava propada na suncu a moje beštije brste smrič....bem te živote....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: napad predatora

Trebale bi ovce pisat zakon za medu (ili možda pišu)!!!!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Re: napad predatora

ev bili i novinari neki danas...imamo još jedan problem,zadnjih godina su se pojavili sakupljači ljekovitog bilja po otoku...društvo dobilo dozvolu od države za skupljanje bilja na državnim površinama al ekipa si je uzela za slobodno da zalazi i u privatne posjede(na Pagu skoro da i nema državnog zemljišta)trgaju smilje i kadulju,ruše kamene suhozide,idioti neznaju da treba sate i sate za to popravit a da ne govorim da kad nam se ovce razbježe kroz takve srušene zidove da ih treba i pronać i vratit....uglavnom,bilo već incdenata,neki skupljači su dobili po koju pljusku samo se bojim da nebi bilo šta goreg.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Re: napad predatora

Kad budete rješavali medu, riješite i još pokoju štetočinu, pa više nebudu dolazili.
Pa u ovoj zemlji je i bilje bolje zaštićeno od seljaka.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ako imate lovačku udrugu,sve riješite preko nje.Medu koknuti nije mala stvar a i kažnjivo je.Lovozakupnik vam mora nadoknaditi štetu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Uh, sad sam na HRT1 vidio štetočine na području Kolan, gadno.......:icon_scratch::icon_axe::mur:
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Kod nas su problem lovci. Oni ne love fazane, zeceve i ostale zivotinje koje prave stetu, ali za to cim vide lisicu odmah pucaju. Smatram da je to vrlo stetno za poljoprivredu. Lisica je jedna od najkorisnijih zivotinja u prirodi. Lovi miseve, zeceve, fazane koji prave stetu u ratarstvu.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bilo bi još podnošljivo kad bi tu i tamo odstrijelili koju staru lisicu ali oni neselektivno truju sve,od jastreba do čaglja i lisice.Zato i imamo najezdu miševa i fazana kad se glupani miješaju prirodi u posao.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
danas u plodovima zemlje gledao ove sto kradu smilje i ruse suhozide ,strasno
 
Na vrh