• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naše kućne radionice

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Kupljenec daj mi dimenzije stroja i tablicu poslikaj na njemu. Možeš i slikati kaj sve ide u cijenu stroja i odakle si. Možeš mi poslat na u privatnoj poruki.hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja isto moram neku izolaciju smisliti.
Moja je zatvorena sa nekim reslovima od plastičnih panela.
Ja planiram izvana možda obložit za gipsanim pločama i onda preko njih naljepit stiropor. Dvije strane morao bi napravit, treča strana mi je zid od kuće.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Apoteka....
"markach ove police su ti u posebnoj prostoriji do ove radione?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Da u posebnoj, na nju se veže druga radiona koja služi kao skladište trenutno... Tak da nije sve apoteka😁
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Tako i ja planiram da svoju radionu proširim za skladište,imam slobodan prostor 2.5x1.5m da ju proširim.
Kad radim bravariju sva prašina pada po policama, i plus što bi u radioni dobio još slobodnog prostora......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Još nemam kaj pokazati, ali možete vidjeti tijek prenamjene koca dimenzija 4,5x5,4m.
Najprije su maknuti drveni boksovi i izrezani neki stupovi, te su zamijenjeni stari drveni prozori:


Vrata premala. Izvana je zarezano je 2,4x2,5m:


...baš kak i iznutra te je odštemana žbuka tam kam bu išel budući nadvoj:


Nosač sa stupovima TT oblika je postavljen, upet i potšprajcan te su izbijeni su cigli tam gdje bude nadvoj:


Nadvoj zalijan, pogled iznutra. Ako se pitate čemu služe one ušice na stupovima, to je za konzolnu dizalicu.


Rezanje je obavljeno ovom spravom koja reže 105mm duboko (samogradnja, šajba 12")
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Na strop je zalijepljen stiropor, pa mrežica, 2x ljepilo i glet. Cijevi za fluo lampe postavljene su kroz gredice:


Postavljene su cijevi za novu instalaciju i razvodni ormarić:


Također je predviđena ventilacija prostora s odsisom za zavarivanje:


Gruba žbuka koca popunjena je VC žbukom


te finom F900 žbukom. Gotovo:


Kanali za cijevi izrezani su ovim strojem, također samogradnja:
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Svaka čast!!! slobodno nas i dalje izvještavaj. Šta planiraš radti unutra?
Kućna radiona za strojeve ili i uslužno nešto?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
@gladhr2 Vidi naslov teme :)

To je planirano kao "zimska" radiona, odnosno strojna/elektro radiona a s vanjske lijeve strane (tam gdje je smokva na slikama) bude nadstrešnica 4,5x6 za grubu bravariju (tam gdje se brusi i farba).
Imam nekompletni zračni Webasto od TAM-a, pa ga mislim kompletirati za grijanje prostora. Ako netko ima shemu i šalter koji ide u kabinu, bilježim se sa štovanjem ;)
Opcija je dovesti centralno iz kuće...jednom, možda, ako...

Unutra bi išli:
Pank
Rihtplata/Okretni stol za zavarivanje fi ~1400
Stupna bušilica MK4
Glodalica
Stolna bušilica
Brusilica za alate
...
Drehbank (kad ga nabavim...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh