• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natjecanje orača

B

Bobo

Guest
Mislim, nemoj me krivo shvatiti ali dodje mi muka kad dodje ekipa sa 755.20 onda nece u zemlju pa naj debljeg voljnog promatraca stavi na plug da se vozi da hoce u zemlju, onda vadjenje jedinice, jarka, otpocinjanje samog oranja, drzanje pravca... Ono, svega se nagledas i ljudi su uvjereni da je to sve po pravilima i da ja ne znam sto pricam.

Krivo mi je sto se prema jednoj jedinoj stvari do koje drzim tako odnosi bez ikakvog profesionalizma... ovi nasi "Organizatori" ako ih tako mozemo i nazvati se isto tako prave pametni, jednom sam i slao mail da vidimo sto se da rijesiti, no i on je bio hladan i rekao: "To ste trebali prijaviti sucima na terenu"...

I tako se vrtimo u krug kao na ringispilu. Dodje mi muka i kazem jednu cu godinu pauzirati, ne kosta me nista a 2-3 godine trazim IMT 754 da ga napravim samo za natjecanja i onda zbog ovakvih pametnjakovica s kojima imam posla mi dodje da ga u zeljezo izrezem a jedva sam nasao plug da je po mojoj "mjeri"
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Mislim, nemoj me krivo shvatiti ali dodje mi muka kad dodje ekipa sa 755.20 onda nece u zemlju pa naj debljeg voljnog promatraca stavi na plug da se vozi da hoce u zemlju, onda vadjenje jedinice, jarka, otpocinjanje samog oranja, drzanje pravca... Ono, svega se nagledas i ljudi su uvjereni da je to sve po pravilima i da ja ne znam sto pricam.

Krivo mi je sto se prema jednoj jedinoj stvari do koje drzim tako odnosi bez ikakvog profesionalizma... ovi nasi "Organizatori" ako ih tako mozemo i nazvati se isto tako prave pametni, jednom sam i slao mail da vidimo sto se da rijesiti, no i on je bio hladan i rekao: "To ste trebali prijaviti sucima na terenu"...

I tako se vrtimo u krug kao na ringispilu. Dodje mi muka i kazem jednu cu godinu pauzirati, ne kosta me nista a 2-3 godine trazim IMT 754 da ga napravim samo za natjecanja i onda zbog ovakvih pametnjakovica s kojima imam posla mi dodje da ga u zeljezo izrezem a jedva sam nasao plug da je po mojoj "mjeri"

tu ti moram dati pravo,ali nismo bili glupi pa smo prije malo i treninge imali,i bas kao sto si rekao,nije plug isao unutra,i onda sam kupio nova zeljeza,i spice sam od kuhna navaril gore,eee to je vec onda bila druga prica,jos moram otic u ferenčak po novi veci tanjur,jer ovi neidu do dole
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Uzeo si mi riječi iz usta, prijatelju...

aj da je barem fino pofarban, ovak je ruglo...
kak si samo došel na ideju da s tim ideš na natjecanje!

još jedan primjer kak ta natjecanje "stoje"!

Mislim da bi te Hans v Austriji negdi, ili Martin v Švabiji da dojdeš s tim na natjecanje prvo kvalitetno napljuskal a onda ti štihaču dal kaj bi oral... :)

A čuj,netrebaš tak razmišljat,pa ako netko dođe sa starim hrđavim plugom kaj to znači da on nezna orat ili nesmije pristupit natjecanju?
Farba neče popravit izgled oranja,niti če ona naštelat plug da ore kako treba..
E da samo vidiš kakva su sve rugla na natjecanju...:(happy):

E sad je druga stvar gdje čovjek drži do stroja,i kak ga želi pokazati u nekoj javnosti..Ja sam isto malo šminka po tom pitanju..Donekle sam uredio plug za natjecanje jer si nisam mogao dopustit da idem sa nekim starim hrđavim na oranje,samo zbog sebe a ne zbog nekog tamo prolaznika koji se šeče uokolo i gleda koji se plug bolje sjaji..
 
B

Bobo

Guest
Nisam ni ja htio ici sa starim plugom na natjecanje posto je jedini IMT 756 bio od mog ujaka a potrosen i raskliman do zla boga...

One godine kad je vogel kupljen odmah sam nabavio tocak i deflektore za njega i prijavio se na natjecanje. iduce godine opet i trece godine nadjem IMT 754 (kverneland) i s njim sam isao na natjecanje. jako lijepo slaze u sporijem oranju samo sam ja zezno stvar pa sam bio zadnji :(
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
A čuj,netrebaš tak razmišljat,pa ako netko dođe sa starim hrđavim plugom kaj to znači da on nezna orat ili nesmije pristupit natjecanju?
Farba neče popravit izgled oranja,niti če ona naštelat plug da ore kako treba..
E da samo vidiš kakva su sve rugla na natjecanju...:(happy):

E sad je druga stvar gdje čovjek drži do stroja,i kak ga želi pokazati u nekoj javnosti..Ja sam isto malo šminka po tom pitanju..Donekle sam uredio plug za natjecanje jer si nisam mogao dopustit da idem sa nekim starim hrđavim na oranje,samo zbog sebe a ne zbog nekog tamo prolaznika koji se šeče uokolo i gleda koji se plug bolje sjaji..


kaj se begecanja tice,ti si car :D
cak smo i muziku tam meli! ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam ni ja htio ici sa starim plugom na natjecanje posto je jedini IMT 756 bio od mog ujaka a potrosen i raskliman do zla boga...

One godine kad je vogel kupljen odmah sam nabavio tocak i deflektore za njega i prijavio se na natjecanje. iduce godine opet i trece godine nadjem IMT 754 (kverneland) i s njim sam isao na natjecanje. jako lijepo slaze u sporijem oranju samo sam ja zezno stvar pa sam bio zadnji :(

Kolega kaj si zeznul???

Ja imam volje prijaviti se na to natjecanje, a imam i s čim, 756.25 i imt 565 su dream team za to:icon_mrgreen:
No u mome kraju nikad nisam čul da je održano kakvo natjecanje. A gore oko Križevaca i Koprivnice ako i ima, to mi je predaleko.
 
B

Bobo

Guest
Kolega kaj si zeznul???

Ja imam volje prijaviti se na to natjecanje, a imam i s čim, 756.25 i imt 565 su dream team za to:icon_mrgreen:
No u mome kraju nikad nisam čul da je održano kakvo natjecanje. A gore oko Križevaca i Koprivnice ako i ima, to mi je predaleko.

Zeznuo sam da mi je to bilo prvo oranje s tim plugom i 549 u kombinaciji (isprovabao sam ga s 539 u plitkom oranju strnjaka) i drugo sam zeznuo da sam rasirio trag na 549 i nisam orao kako treba sa sirim traktorom...

Susa je bila i na prvom prolazu dobijem "banana" njivu i na povratku sam pokusao ispraviti no nisam isao dovoljno dobrim tragom i jbg, ostala "banana"... malo me je ekipa zadirkivala da ne znam orati da ne valja plug i tako... Isto tako jedinica je ostala pre siroka posto je i traktor siri i nisam dobro izvadio jarak (ostalo nezaorane slame)...

I tako... malo po malo nakupilo se dosta toga i PRC zadnje mjesto.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh...jbg. meni je želja isto probati, no budemo vidjeli dal bude ikad išta od toga.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Evo par slika s 14. Državnog natjecanja u oranju

S3r9OrN.jpg


ObmHvOd.jpg


KHLbSjc.jpg


fP4yRe9.jpg


2qmxIOy.jpg


sZY2jjd.jpg


NymFMpE.jpg


Koc6c0o.jpg


Nisu mi slike baš nešto, al eto, tak je ispalo..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja, na žalost nisam mogel dojti :(.
Jel bila gužva tam ?
Po slikama ne bi rekel da je bilo i sudionika i posjetitelja !?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Neka pretjerana gužva nije bila, možda zato kaj je bilo jako vruće....

Bilo je, čini mi se 32 sudionika u oranju..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pozdrav Bjelovarskoj ekipi,ali takav tip oranja bi trebao biti po sistemu da svi oru sa približno jednakim plugovima,jer ovaj Kverneland je vrh vrhova i jedan obični plug mu ne može konkurirati.Najzgodnije uz to oranje je bilo medijsko prepucavanje na stranačkim frontovima gdje se spominje da se ore u tzv nepostoječoj industrijskoj zoni,dno dna od politike
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Bilo bi to interesantno takmičenje da je samo jedan traktor i samo jedan plug. I da se svaki put plug rasštela. Svaki natjecatelj bi imal iste kriterije, a ovak .... nije relevantno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh