• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Navigacija za traktor

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
To je super stvar, pogotovo tko radi veće table. Naravno da se može bez toga, ali zašto ne ako olakšava rad. Puno para je, ali tko se bavi ozbiljnije poljoprivredom, mislim da nebi toliko trebao gledati na to kao ogroman trošak, jer novci cure na puno bezveznije stvari. Kad se dođe na parcelu od 20 ha, tko ju nebi poželio...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kako znati da li app pokazuje točnu brzinu?
Traktorski sat mi pokazuje brzinu kretanja samo u najvišem stupnju prijenosa,i tu GPS pokazuje otprilike točno,ali u automobilu su velika odstupanja... Navodno da i satovi u autu lažu?
Ima i posebnih aplikacija baš za prskanje,a od ovih za mjerenje brzine mi se dopada ova,jer mjeri i prijeđeni put-

https://play.google.com/store/apps/...ia.cyber.developers.gps.speedometer.tripmeter

Mjerenje udaljenosti je točno,više puta sam isprobao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sve te aplikacije korist iste gps satelite i isti gps modul u mobitelu .
Ako vidiš da aplikacija ima brdo skidanja i nema lošeg komentara , hočem reč da ju nije radio neki google meštar pokaziva isto .
ja sma ih nekoliko koristio i razlika je smo u sučelju
sad sam na digihud , i odlična mi je

odnosno sve ostalo su nijense sučelja i mogučnosti prilagođavanja sebi i potrebama
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I opet ti je to sve onak,teško je zmeriti baš točno,ak je oblačno,ak pada kiša,svakak pokaziva jer nema baš signala,ima svakakva odstupanja.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Montirano :)

6kU1T9C.jpg


B3ECINe.jpg
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ima li koja korisna android aplikacija da jednostavno mogu snimat radne rute?
npr malciram vodno dobro...kad nije bas danas jedna stana nasipa, sutra druga, nego kad me trazu da kosim sekcije da eksportiram te 2 tackinge i prilozim ih narucitelju na google karti s nekom vrijednosti udaljenosti?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Većina apkikacija ima mogućnost snimanja, jedino ne znam koliko precizno može uraditi. Ja imam tu opciju na mapfactor.
Ako imaš samo jedan prohod prikaže uredu, ali ako se prohodi preklapaju možda neće biti najbolje. Snima u .gpx ili .nmea formatima (čini mi se da su to oznake), ali probaj pa vidi je li to ono što tebi treba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam kosio s rukeeper , je to kasnije bilo zbrčakano i iskrižano ali broj prohoda je štimao
 

Najnoviji postovi

Na vrh