• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neki skroz čudni dio na glavi motora

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo na slici obilježen strelicom
Čemu služi?

Kad se stisne na vrhu propadne unutra ca 5 mm ,ovaj na desnoj strani djeluje malo izmučen ..tko zna od čega
 

Prilozi

  • P2210046.jpg
    P2210046.jpg
    71 KB · Pregleda: 319

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Da nije sistem ,puštanja malo ulja ,za bolju kompresiju ,i tak lakše pokretanje motora...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ćik?...slične imam na mom dajcu, zamotaš žicu oko šešira i grije glavu...a mogal si i malo bliže uslikat...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to se može pritisnuti unutra ..ima hod cca 4 mm ..ovaj desno na slici je vjerojatno netko pokušao izvuči van zato je tak na hero ..

Ispod je opruga , pa kad se pritisne vrati se nazad .
Nema nikakva utjecaja na rad motora ..možeš ga stiskati i držati dok ti ne dojadi .

Znači ne može se otvoriti da se unutra ulije bilo kaj i bilo kolike količine ..:D
 

Prilozi

  • P2210047.jpg
    P2210047.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 193

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je mwm akd.....
Kolega mursanic je pogodil, to je isto kak na lombardiniju za hladno paljenje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
A jel može ovo da se odvrne s glave? Jel može da se okrene kad stisneš? Izvlači li se na gore?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na gore se ne izvlači , barem ne rukom
može se pritisnuti unutra(samo kapica , dužine cca 1 cm , ali se vrati van jer je pod djelovanjem opruge .

Sigurno se može izvaditi iz glave , ali ne rukom ..mislim da ni pri dnu nema mjesto s nečim kaj bi izgledalo kao otvor ključa
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel je MWM? Po krilnoj matici bi rekao da da.
2yzddmo.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Verovatno se odvrce ispod pipka da se nalije malo ulja ili nafte za hladan start a posle se pumpicom uzgura to u prostor oko ventila. Oba su na strani verovatno usisnog ventila i kolege su u pravu.Sad samo princip naci ali mislim da se to odvrce ispod te drukalice. Mozda se desi slucaj da to kupi malo ulja iz dela gde su opruge i ventili pa kanalom sprovodi do drukalice jer tu je dovoljno par kapi ulja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ispod je opruga , pa kad se pritisne vrati se nazad .
Nema nikakva utjecaja na rad motora ..možeš ga stiskati i držati dok ti ne dojadi .
Fuk feder
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to je ukrasni čep,kod izrade glave neko se preračunal i zbušil viška rupe.

Ili da nije ozračnik nečega...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Definitivno je za start motora. Primi i spukni...kaj se bojiš.
Vjerojatno nikad nije korišteno pa je zapelo, a to kaj ti vraća, u pitanju je potlak a ne opruga.
Nego na čemu je taj motor, kaj si kupil:(bear):
l_kaltstarthilfememakd311z.jpg


edit: vraća ti ga van ak ga pritisneš.....onda je pretlak:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da to je MWM motor , to je traktor fahr ( ako sam dobro napisal) ..vjerojatno 180 D ( D zbači da je dizel ) .

Ako se to tak vadi kao s hoorove slike onda to može rešiti mnoge moje probleme
 

Najnoviji postovi

Na vrh