• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nepoznat model traktora

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Dobila sam ove dve mutne slike traktora, bez ikakvog obelezja.
Da li neko ima predstavu koji bi traktor to mogao biti?
 

Prilozi

  • SDC18781.jpg
    SDC18781.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 362
  • SDC18782.jpg
    SDC18782.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 348

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
To je dobro stari

Predpostavljam da je negde izmedju 1950-60 pravljen, ali ne mogu da odredim proizvodjaca, a nemam bolje slike.. Nesto se nadam da ce neko od clanova da ga prepozna.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo mi sliči da bi mogel biti Kramer a mislim da bi Muhanićar bil kopetentniji
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Dobila sam ove dve mutne slike traktora, bez ikakvog obelezja.
Da li neko ima predstavu koji bi traktor to mogao biti?

imao djed nekad nešto takvog, prodao ga kad sam imao 3-4 god al još ga se sjećam.... :)

mislim da je to EICHER

https://www.google.hr/search?q=eich...utube.com%2Fwatch%3Fv%3Ddcq_tVkWY28;1920;1080

možda ga ovdje negdje uspijete pronać

http://www.fahrzeugseiten.de/Traktoren/Eicher/3125/3125.html

maxresdefault.jpg


Zapravo nisam previše siguran, al jedino eicher mi pada na pamet jer su oni masovno naprijed imali lisnate opruge.. mogao bi biti i hanomag il nešto drugo od tih starih švaba...
 
Posljednje uređivanje:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
more biti al je neko crtal s crvenom po njemu. A i nos mu je preveč špičasti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Eicher nije. Na bloku motora bi mu trebalo pisati Eicher.
Maska mi po obliku više liči na Kramera.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kramer nije,on ima drukčiju haubu,imali smo nekad KL17,trebala bi slika motora tamo garant ima neki logo
 

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
I meni nekako najvise lici na Eicher, maska iz jednog dela i mreza napred, vazdusni filter sa desne strane, polozaj farova, lisnate opruge, ali nisam ni kod jednod modela nasla bocne mreze na masci.
Lici i na Kramera, ali sve njihove maske imaju pregrade i cetvrtastije su.. Hanomag takodje..

:confused:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
I meni nekako najvise lici na Eicher, maska iz jednog dela i mreza napred, vazdusni filter sa desne strane, polozaj farova, lisnate opruge, ali nisam ni kod jednod modela nasla bocne mreze na masci.
Lici i na Kramera, ali sve njihove maske imaju pregrade i cetvrtastije su.. Hanomag takodje..

:confused:

da, hauba je čudna, po svemu ostalom je eicher.

Malo koji proizvođać ima lisnate opruge naprijed, eicher 90% modela i tu i tako koji hanomag. Svi ostali su bez lisnatih opruga...

A sad nijemci su u svakoj svojoj pokraini imali barem jednog proizvođaća...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
da, hauba je čudna, po svemu ostalom je eicher.

Malo koji proizvođać ima lisnate opruge naprijed, eicher 90% modela i tu i tako koji hanomag. Svi ostali su bez lisnatih opruga...

A sad nijemci su u svakoj svojoj pokraini imali barem jednog proizvođaća...

i steyr zaba isto ima napred lisnate opruge samo sto to zaba nije 100posto.:icon_anal
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To bi mogo biti neki bastard. Mehanika skoro pa isti Eicher ed 16/2, a maska kombinacija Eichera lepoarda i limara koji je imao viziju Ursusa 328 na pameti:icon_lol:.....
 

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Traktor je stigao u muzej!
Eicher 16/II, Hodor je bio u pravu :) Jedino sto nema tablice na njemu, pa nismo jos sigurni koje je godiste..
Hauba nam je i dalje nepoznata sa kog je traktora, nema nikakvu oznaku.
Ako neko zna gde mozemo da kupimo haubu za ovaj model, neka posalje mail na: studio3dcraft@gmail.com
 

Prilozi

  • 100_2071.jpg
    100_2071.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 206

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
A da nije fahr jer takvu haubu imam na kombajnu fahr mdl iz 1961 sa mercedes motorom iz 60''.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh