• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Robelar ne mozes ocekivati da ti takva kokos nese na kukuruzu to je jednostavno tako i s tim se moras pomiriti.. Kokosi su svejedi njima trebaju proteini, a u kukuruzu ga nemaju dovoljno. To je jednostavno tako
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ne bi kod mene jele samo kukuruz,ali ne bi jele ni smjesu nego travu,razan zelenis iz vrta,otpatke iz kućanstva,pa kukuruz i barem još jednu zitaricu tip psenica,jecam,zob, tritikal,kuhani krumpir... Mislim da bolje i raznovrsnije ne može
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Meni jedan hvali ove slovenske nesilice. Veli da nesu bolje od harco i to tri godine bez problema. Ipak veli da im jedan dio ipak daje kupovnu smjesu svaki dan. Inace za obje vrste pise da trebaju biti dobre za drzanje na malim gospodarstvima oko kuce.
Imam i jednog drugog koji je bio prezadovoljan sa hrvaticama ali samo prve godine. Sad ih se rjesava jer im je skroz slaba nesivost. Za prvu je ruku uzeo tridesetak iznesenih crvenih nesilica za neku sicu i veli da je prezadovoljan s njima.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Meni crvene nesilice stvaraju nelagodu iz jednog razloga.. Ovako kupis nesilicu mladu 5 mjeseci staru u 6. Mjesecu i kokos je mlada lijepa sve 5.. I onda ta kokos pronese i sve funkcionira i vec u 8. Mjesecu pocne se mitariti.. I tako od 8. Mjeseca do danas one nisu dobile pokrovno smede perje, da ne pricam da su neke gole djelomicno pa cak i po vratu.. A ista stvar je i s nekim grahorastim laganim nesilicama, jedna je gola po ledima vec pola godine.. Mene to nervira jer zelim da je kokos izgleda ko kokos a ne da izgleda ko da se borila s vukovima i lisicama.. Kod drugih nisam primketio tako nesto, gornje perje otpadne ali se to regulira brzo, mislim po ni jednoj logici sad nebi trebalo bit mitarenja ako se mitare kad se skracuje dan
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja imam samo jednu takvu operutanu kokos,miljenica pijetlova pa su joj unistili perje na leđima ostale su normalne
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Našao sam prelux u svojoj okolici,a nisu ni skupe... Samo zanima me još ako ih je neko imao jel znaju bit agresivne ko crvene nesilice jer to je jedan od glavnih razloga zašto njih više neću .
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Evo moje super harko i leghorn nove koke, leghorn 19 tjedana super harco 17. Nadam se da će leghorn uskoro pronijeti
 

Prilozi

  • IMG_20200409_173045.jpg
    IMG_20200409_173045.jpg
    215.9 KB · Pregleda: 8

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Kod mene niko nema leghorn a ovi koji su imali harco ne znaju jel je harco ili super harco a i najstarije koje trenutno imaju su dva mjeseca a to mi je premlado
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
A tako je i sa ovim koji je meni donio koke.. Kao super harco super harco.. I dode on ja kazem ovo je super harco? On kaze pa nije bas onaj super, ja kazem nego je harco? Veli on nije to su krizanci harca i suoer harca 😂 ali imaju debele noge skroz tako da nisu harco sigurno, jos su dosta sitne tako da ne znam kad ce pronijeti.. Navodno za dva tjedna al rekao je i da leghorni nesu a ne nesu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mozda su kod njega nesle. Tak su i moje nakon tjedan dana prestale nest jer nisu vise hranjene kao kod prodavaca samo sa smjesom. Po onim slikama moje leghorn imaju malu krestu. Sad je tesko doci do dobrih kokosi za obnovit jato jer ono sto valja ljudi drze za sebe.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Mq sumnjam vidim ja po koki da ona jos ne nese jer krijesta se nije zacrvenila i mala je skroz
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pisarnice
 

Prilozi

  • IMG_20200411_171321.jpg
    IMG_20200411_171321.jpg
    140.2 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20200411_171206.jpg
    IMG_20200411_171206.jpg
    128 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20200411_171310.jpg
    IMG_20200411_171310.jpg
    112.9 KB · Pregleda: 5

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jajca
 

Prilozi

  • IMG_20200411_171316.jpg
    IMG_20200411_171316.jpg
    113.6 KB · Pregleda: 3
  • IMG_20200411_170621.jpg
    IMG_20200411_170621.jpg
    177.5 KB · Pregleda: 3
  • IMG_20200411_171249.jpg
    IMG_20200411_171249.jpg
    144.8 KB · Pregleda: 3

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Eto sad nek se nadje neko pametan pa nek odgonetne koja su od ovih kupovna.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ne znam u kojoj temi da pitam,ali pošto ima veze s kokošima nesilicama pitam ovdje... Dakle razmisljam o prebacivanju na nipl pojilice pošto mi se čine higijenskije(pogotovo što po vrućinama voda zakuha u loncima i plasticnim posudama a i patke mute vodu pa tri puta na dan mijenjam) a nisu pre skupe (cca 5-6 kn komad) zanima me kako naucit perad da pije iz njih ako neko ima iskustva
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Gledo sam sad na YouTubeu, lik kaže da samo prodrma pojilice da na njima ima vode i da malo kapne pa će kokoši skuzit...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Pozdrav svima, imam problem sa svojim kokama.. Slabo nesu vec 4 mjeseca.. Kupim nove mlade one opet slabo nesu.. Od ponedjeljka im dajem smjesu i muvisel i danas na njih 25 7 jaja, kisu stalno i spavaju na nogama.. Imaju neke respiratorne probleme. Zanima me ima li tko iskusan sto bi im se moglo dati, neki su mi preporucali enroxil ali u uputi sam procitao da on nije za ptice koje nesu jaja za ljudsku upotrebu.. Unaprijed hvala
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Pozdrav svima, imam problem sa svojim kokama.. Slabo nesu vec 4 mjeseca.. Kupim nove mlade one opet slabo nesu.. Od ponedjeljka im dajem smjesu i muvisel i danas na njih 25 7 jaja, kisu stalno i spavaju na nogama.. Imaju neke respiratorne probleme. Zanima me ima li tko iskusan sto bi im se moglo dati, neki su mi preporucali enroxil ali u uputi sam procitao da on nije za ptice koje nesu jaja za ljudsku upotrebu.. Unaprijed hvala
Kupi zivomicin ili tako nesto sto se sipa u vodu ili hranu (trazi u apoteci poljoprivrede) za to vrijeme sto budes davao antibiotike nemoj jaja konzumirati.. uberi koprive potopi u vodu da prenoci 24h i davaj im ssmo tu vodu ostale nista, sjeckaj im luka bijelog pera da jedu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako se daje ta voda onda ne smiju nista jesti ili? Koliko se dugo daje? Imam taj pripravak al koprive stoje u bacvi dok se ne rastvore, jel to prejako?
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Ako se daje ta voda onda ne smiju nista jesti ili? Koliko se dugo daje? Imam taj pripravak al koprive stoje u bacvi dok se ne rastvore, jel to prejako?
Mijenjaj koprivu i vodu svaki drugi dan da se ne usmrdi, cisti kokosinjac, mozes 10 dana tu vodu davati i normalo hranu
 

Najnoviji postovi

Na vrh