• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene i je problem higijena jer su kokosi na ogradjenom prostoru pa stalno hodaju po istom a pustim ih tak malo predvecer. Onda kad padne kisa naprave blato pa se to sve poslije skori tako da na betonskom dijelu ima prst te naslage. A to nit je za gnoj nit za ostavit. Jos kad se pomjesa sa nepojedenom travom uzas. Kokosinjac citim svaki mjesec jedanput. Citao sam da im se nalove nekakvi paraziti ak su na neurednom pa krkljaju.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Uzmem stare vile i onda u komadima skinem gornji sloj al ne bacam na gnoj jer ima i kamenja od sudra. Onda malo preokrenem zemlju i postupak je gotov. Jedino kaj dok to delam smrdi par dana da nije za durat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako imaš debljeg kamenja, >3 cm, to odvoji, a sitnije niš ne smeta na njivi.
 

Ari

Novi član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
1
Hvala na savjetu.I ja sam mislio da su jaja sigurno kvalitetnija.U pregovorima sam sa jednom tvrtkom u inozemstvu za otkup takvih jaja, a ima i interesenata i kod nas.Trebalo bi samo nabaviti certifikat da su jaja iz uzgoja na otvorenom i ne bi bilo problema.Možda bi se mogli i udružiti što se tiće prodaje jaja ako mi to uspije u inozemstvu.Također pregovaram i za prodaju pijetlova, i mislim da je to gotova stvar Kupca imam, samo se treba primiti posla.Trebamo napraviti vlastitu robnu marku, i neće biti problema sa prodajom.Zanima me kako će to iči preko zime, i koliko one nesu kada je hladnije.
Ako si zainteresiran javi se.
Da li je još aktualna situacija sa orozovima
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Cijepite li kokoši redovito. Kod mene je najavljeno cijepljenje protiv atipične kuge. Nakon kaj su jedne godine pokrepale nakon cijepljenja, više nisam dal cijepiti i nisu toliko krepavale. Tek poneka od debljine.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kod mene starija grupa nesilica(oko 2 godine starosti) od njih 16 svaki dan 12-13 jaja. Tu i tamo koji dan manje ali uglavnom su sada na tim brojkama. Mlada grupa još nese sitna jaja tako da njih čekam, od 9 nesilica(oko 7 mjeseci starosti) izbace 5-6 komada.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ja ne cijepim kokoši, kupim ih stare 4-5 mjeseci koje su cijepljene i to je to. Bitno da se kupuju od velikih proizvođača, sve ostalo je rizik.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo kod mene 11 mojih kokosi potpuno prestale nesti. Prvo su smanjile na 1 -2 dnevno a vec cetri dana nista. Problem su tekuti koje pokusavam suzbiti.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Kod mene je isto nesivost losa, ne znam kolilo ima tekuti, nisam s njima iskusan ali vidim da je nekim kokama krijesta malo svijetlija.. Tretirao sam 2 puta sa byemite pa cu vidjeti jesam li sto postigao.. Ali se bojim da to nece bas tako lako proci..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nemoras tu imati iskustva . Ako kad udjes u kokosinjac osjetis da ti po rukama ili glavi nesto plaza i pocne svrbiti nakotile su ti se tekuti u prekomjernom broju. Nije problem ako tu i tamo osjetis po neku nego kad je nemoguce biti medju kokosima. To kokosi iscrpljuje do te mjere da prestanu nesti. Po noci im piju krv tako da ne mogu spavati pa po danu kunjaju a ako im piju krv onda im i kresta moze pobjeliti makar moze i od drugih stvari. Kod mene nikakvog napretka iako sam vec potrosio 200 kuna na preparate koji nicem ne sluze. Jos cu probat namazat sa svinjskom masti kokosinjac i onda odustajem.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Bas sam jucer citao o dijatomejskoj zemlji.. Ne znam ima li to kakvog ucinka, vapno.. Paljenje sijena..
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Koje od ovih pasmina su po vama najbolje koke (sasso, lohmann brown, sussex, leghorn, harco) gledajuci ukupne karakteristike, ponasanje, broj jaja, problemi u uzgoju, kvocanje.. i sl.
Kod mene su se Sasso (crveni Sasso) pokazao najboljim nese ko luda 6 jaja tjedno, ako je hoćeš zaklat ima mese koliko oćeš..mirne su , na ispaši dobro jedu travu samo šta sam primjetio da puno jedu, ja sam ih ove godine križao sa domaćim golovratim pijetlom pa ćemo vidjet kakvi će mješanci biti , ali za sada za sasso sve pohvale jeidno mi zao sto sam kupio samo dvije nakon toga nisu više ni dolazile na pazar 😬
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Nemoras tu imati iskustva . Ako kad udjes u kokosinjac osjetis da ti po rukama ili glavi nesto plaza i pocne svrbiti nakotile su ti se tekuti u prekomjernom broju. Nije problem ako tu i tamo osjetis po neku nego kad je nemoguce biti medju kokosima. To kokosi iscrpljuje do te mjere da prestanu nesti. Po noci im piju krv tako da ne mogu spavati pa po danu kunjaju a ako im piju krv onda im i kresta moze pobjeliti makar moze i od drugih stvari. Kod mene nikakvog napretka iako sam vec potrosio 200 kuna na preparate koji nicem ne sluze. Jos cu probat namazat sa svinjskom masti kokosinjac i onda odustajem.
Jesi li probao naftom da prskas
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Potrosio pet litara nafte koju sam spricao kroz par dana. Ucinak nikakav osim sto sam smrdio po nafti i mnatopio sve sa njom. Pokupovo sam sve sto se nudi osim one zemlje a nju niti necu kupiti. Ucinak je vrlo slab tj. tekuti i dalje prevladavaju tako da cim udjes u prostor gdje su kokosi osjetis da su tekuti presle na tebe. Ako sam i uspio smanjiti njihovu kolicinu to nije niti prilicno zadovoljavajuce , mozda dvadeset posto. Nema tu pomoci. I danas sam sve zaprasio nekim sredstvom tako da je sve bjelo kao da sam prosuo brasno. Jedna kokos od svega ima zatvoreno oko i krjesta joj je sva pobjelila. Ostale su prestale nesti tako da jaja kupujemo. Ne znam vise sta napraviti. Jedino da maknem kokosi na neko vrijeme , tako smo vec morali prije koju godinu.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Kakav ti je kokosinjac, izbaci kokoske vani na neke letve nakolika dana ih nemoj pustati unutra. Kad pane mrak opet preprska unutrasnjost, kupi taktik i malo jaci ga ostavi i sa njim oprskaj i sa taktikom okupaj kokoske samo glavu cuvaj da ne progutaju id te vode. Budi uporan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kokosi i onako spavaju vani jer ih tekuti pojedose. Kokosinjac je drveni , natopljen naftom tako da samo jos trebam potpalit i nema tekuti. Toliko sam ga zasuo praskom da je sav bijel. Stavit cu slike.
Nazalost jednu su koku izgleda svu ispile da joj nema pomoci. Tako mi i lani krepala kvocka na jajima.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Moj predlog ti je da to zapalis i kupis blokove i ozidas kokosinjac, jer u drveni ima mnogo supljina dje su im gnijezda i tu ih je tesko istrijebiti. Ja cesto prskam naftom nemoguce ih je skroz unistit ali se mogu svesti na mali broj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Moram reći da sa ovogodišnjim nesilicama (Lohmann brown) nisam zadovoljan. Jaja sitna a one su stare već oko 8 mjeseci, jaja baš i ne frcaju. Od 9 nesilica jedan dan 3-4 jaja, drugi dan 7-8 jaja. Ove starije(oko dvije godine) od 15 nesilica svaki dan 7-9,10 jaja. Tako da ću morati nešto mijenjati, možda početi uzgajati kombiniranu pasminu, bilo bi debljih jaja a i mesa.
 
Na vrh