• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ma ne bi bilo problema da se mogu kupiti one nesilice koje sam prvi puta kupio, to su bile atomske nesilice, svakih par dana koje jaje sa duplim žumanjcima (xxl), većinom krupna jaja. Ovo sve poslije je bilo luk i voda.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Grahoraste ( sasso) nesu jako krupna jaja i bude i sa dva zumanjka,ali kolicinski dosta manje od nesilice negdje u ravnini s domacom kokosi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nesivost katastrofa. Od 14 kokosi nadjem maksimalno 3 jaja i to tako vec cjeli 8.mj. Kak je kod vas. Kod drugih je jos i manja u odnosu na broj kokosi.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Kod mene isto nije tako lose od njih 11 svaki dan u prosjeku 7 jaja...ali moje se tetose ishranom, mjševavina zitarica, psenica u zrnu, kupus, svaki dan su vani od podne do sumraka, kruh, ostatci iz kuhinje.. 😂💪
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Grahoraste ( sasso) nesu jako krupna jaja i bude i sa dva zumanjka,ali kolicinski dosta manje od nesilice negdje u ravnini s domacom kokosi
Kod mene crveni Sasso najbolja nesilica imam dvije nose ko lude 5 jaja tjedno snesu svaka..znam jer su veca i druge boje roskasta a druge ili nose vise bijela ili smeda..
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam ih imo jednom i nikad više, dosta su halapljive i udebljaju se samo tako, kod mene 15-20 jaja od 50 kokoši ali imam nekih 7-8 starih koje ću zaklat jer su prestare i slabo nose
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako nisu crvene nesilice, znači domace ili neke rasne rentabilne su 3-4 godine ,barem po meni,a ove su prosle tu dob
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kako nesivost. Moje jos uvijek na 5 jaja dnevno a kupaca ko u prici, ne pitaju za cijenu. Sve su kokosi polugole a samo dvije su dobile potpuno novo zimsko perje. Jednoj nikako da naraste rep jos od proljeća.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ja sam dugo odbijao kupit koncentrata svojima a otakd sam kupio nose kao lude od 9 koka 6,7,8, jaja svaki dan.. imam i 9 mladih sta sam nalegao ove godine ali one jos ne nose, nisam ni mislio prosirivati ali isto tako navalili ovaj onaj da bi kupili jer hoce domaca, mislim idu vani one cijeli dan ali jednostavno sam im morao dat malo koncentrata da ponovno krenu nositi pa cu sad lagano smanjivati
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene nema drugog osim cakoveckog tak da si nemam kaj mislit. Mogu jedino vozit 30 km do Kusica u Zelinu.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ma i ja sam kupio cakovecki, prvih pet sest dana sam im davao samo koncentrat a onda sam poceo mjesati sa drugom hranom.. sve manje i manje im dajem koncentrat ali kazem od njega su dobile neki zalet
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ovo sa nenesenjem se stvarno produljilo tako da bi i ja htio potaknuti da pocnu. Evo jucer 4 a danas dosad 2.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
nude mi se kokoši 4 godine stare. koliko one mogu živjet i nositi? new hampsire
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
nude mi se kokoši 4 godine stare. koliko one mogu živjet i nositi? new hampsire
Da su domaće Kokoši one nose i zdrave su duzi niz godina,ali ja osobno nebi uzeo new.h. star 4 godine. Ali sve ovisi o cijeni ili ih dobijaš besplatno. Ali eto ako bi ih šopao koncentratom mozda bi i nesle jos godinu godinu ipo dobro.. ali svakako vidi u kakvom su stanju ako su teskom mitarenja to ti znaci jos par mjeseci bez jaja. Ja sam se uspisao😂 ali eto.. pogledaj ih i odluci 😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh