• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene nema drugog osim cakoveckog tak da si nemam kaj mislit. Mogu jedino vozit 30 km do Kusica u Zelinu.
Fala lijepa. :ppozdrav:
Znači zove se čakovečki koncentrat i tak piše na pakiranju.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Evo
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-10-28-16-13-46-052_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_2020-10-28-16-13-46-052_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    78.1 KB · Pregleda: 5

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Mislim da su dale svoje sto se tice nesivosti. Jedino za ukras, hobi ili juhu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala Peky- :ppozdrav:
Mislil sam da se dela o nekom posebnom za nesilice. Na njihovoj stranici ima više proizvoda za perad, a izgleda da je ambalaža univerzalna. Uglavnom: učil sam učil od sriede do petka, al se nisam maknul dalje od početka. :unsure:
Zanimljivo je da oni koji koriste određeni dodatak prehrani to skrivaju kak zmija noge. Nisam vam ja neka konkurencija, a najvjerojatnije niti nebum kupoval, ali sam po prirodi znatiželjan čime se može nekaj poboljšati. 😉 Posebno me zanimaju iskustva iz prakse, teorija je danas manje, više dostupna.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Hvala Peky- :ppozdrav:
Mislil sam da se dela o nekom posebnom za nesilice. Na njihovoj stranici ima više proizvoda za perad, a izgleda da je ambalaža univerzalna. Uglavnom: učil sam učil od sriede do petka, al se nisam maknul dalje od početka. :unsure:
Zanimljivo je da oni koji koriste određeni dodatak prehrani to skrivaju kak zmija noge. Nisam vam ja neka konkurencija, a najvjerojatnije niti nebum kupoval, ali sam po prirodi znatiželjan čime se može nekaj poboljšati. 😉 Posebno me zanimaju iskustva iz prakse, teorija je danas manje, više dostupna.
A nosivost svakako ovisi dosta i pasmini, ja sam ljubitelj domacih kokoši ali one mi nisu baš nosile.. onda sam kupio par obicnih nesilica i njih krizao sa moja dva domaca pjetla grahorasti i golovratim i mogu reci da su ti pilici sta sam nalegao odlicne nesilce a i izgledaju ko domace.. haha vuk sit a koza cijela 😂😂😂
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Kod mene vec dva jaja u tri dana snesena u kokosinjcu na podu i pojedena. Nađem samo pola ljuske. Prvo sam mislio da je to neka prenesla nakon dugog perioda i da je mekana ljuska kad danas opet pojedeno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ljuska nije do kraja pojedena možda im fali tekučine? U svakom slučaju, nekaj im fali čim jedu jajca.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Imaju vode na vise mjesta. Imaju dva slozena gnijezda tak da nije guzva i da mogu u miru snesti. Jedino ako im nesto ne fali u hrani jer mi se cini ljuska koju nadjem dost tanka. U svakom slučaju to je jedna od kokosi koja nije dugo nesla. Pratit cu koliko mogu pa mozda otkrijem. Zal mi je da ju hranim i ide dva put na dan van na travu a jede jajca. Imaju stalno jesti i piti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad malo nesu onda im vratimo sve ljuske od jajec koja pojedemo. Nema problema s jedenjem jajec. Kad nesu puno, imamo viška jajec i dio podijelimo. U tom slučaju im zna ponestati kalcija i ljuske postanu jako tanke, a vani (u voćnjaku) su cijele dane. Jednom mi se jajce zdrobilo u ruki, a samo sam ga primil bočno i dignul iz gnijezda.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Skupljam i ja ljuske i onda zdrobim na grubo u srot. Imaju i pijeska i kamencica. Mozda da kupim kostovit. Susjeda sve kosti koje nadje po dvorištu sa cekicem natuce i sve one to pojedu. Evo bio sam maloprije i sparu i 10 komada pa kovanje iz tzv. slobodnog uzgoja kosta 18,99kn.
Jel stavlja neko jabucni ocat u vodu. Neki Rus je objasnjaval da stavlja sodu bikarbonu u vodu i jelo al ne znam ce u sluzi.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Kod mene vec dva jaja u tri dana snesena u kokosinjcu na podu i pojedena. Nađem samo pola ljuske. Prvo sam mislio da je to neka prenesla nakon dugog perioda i da je mekana ljuska kad danas opet pojedeno.

Skupljam i ja ljuske i onda zdrobim na grubo u srot. Imaju i pijeska i kamencica. Mozda da kupim kostovit. Susjeda sve kosti koje nadje po dvorištu sa cekicem natuce i sve one to pojedu. Evo bio sam maloprije i sparu i 10 komada pa kovanje iz tzv. slobodnog uzgoja kosta 18,99kn.
Jel stavlja neko jabucni ocat u vodu. Neki Rus je objasnjaval da stavlja sodu bikarbonu u vodu i jelo al ne znam ce u sluzi.
Stavljam im povremeno jabučni ocat uvodu i povremeno cimet i cesnjak u prahu u hranu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Znam da je onaj pjesnik kaj ga zovu kralj cesnjaka kokosi hranil sa mljevenim cesnjakom i masno prodaval ta jaja na placu.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ma ne dajem ti ja toga puno ni cesto ali eto mozda po jednu zlicu cimeta i cesnjaka bacim u hranu svaki san ali to im dajem tjedan dva pa onda ne dajem neko vrijeme. Ja sam to čitao da im to dode ko antibiotik a jabučni ocat u vodu dajem redovno pilicima pogotovo.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Mogu ali se barem meni znaju dignut nisu neke kvocke, ali ovo proljeće sam kupio mali inkubator 40 jaja i miran sam , dugo sam se opirao inkubatoru i naljegao kvocke ali evo inkubator se pokazao boljim em imam vise pilica, em kvocka ne pojede pola startera za pilice em ne moram opet sparivat kvocku sa drugim kokosama 😂 ali najvise broj evo ove godine se izleglo 30 tak pilica za to bi mi trebala 3 kvocke koje bi sve odradile posao ito ako.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Stigla kemikalija.
 

Prilozi

  • IMG_20201030_122224.jpg
    IMG_20201030_122224.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20201030_122246.jpg
    IMG_20201030_122246.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 8
Na vrh