• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
"Moje izvješće", prekjučer pitam suprugu (vidim ima pune ruke jaja pri povratku iz kokošinjca) pa koliko si to našla? Osam komada veli, a ja se nasmijem, pa bar ih sad ja ne hranim, a svejedno je prilična količina od dvanaestak kokoši 🤣🤓. Dobro da mi nije koje jaje zviznula u glavu u prolazu.
Vagao, ili mjerio jaje ja nisam nikad, tako da ja o tome "nemam pojma".
Naša su djeca (kćerke, snaha i ostali članovi obitelji) opet jako zadovoljna, mama im svako malo dostavlja "domača jaja", zadovoljan sam naravno i ja. Napokon se sve vrača u normalu u "mojem kokošinjcu" 😏😈🥂
U mom dvorištu 🎶🎶🎶
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne nese kokos koja je tek prenjela i ona stara istu velicinu niti jaje ima istu debljinu ljuske.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Mogao bi im malo kupiti onog koncentrata za nesilice da se malo vesele dok je još zima 😂
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Onda bolje kupis od sutra u konzumu po 2 eura 10 komada, ka plus. Isto su ti od kokosi hranjenih sa koncentratom a nemas nikakve brige.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ak imate iskustva kak je najlakse pobrisati žig sa jajec. Dalje znam i sam, stara podrapana kutija i svako malo z blatom zamusati.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tu je kvaka. I zaboravil sam napomenuti da u svaku kutiju prije pakiranja staviti kao slucajno jedno perce ili slamku od slame, to jos više dodaje domaci štih i sigurnost kod kupca.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Jel ovo od Hrvatice? Blijedi i špicasto?

Onda mi je i treća koka krenula...

2 nesu okruglija, jedna blijeđa i špicasta...

S tim da su 2 neki mješanaci 1 Hrvatica..
IMG-20240124-WA0021.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,101
I onda budu rekli da pijevac ne valja i da je dobar samo za juhu. Živio pijevac! Da li još šepa?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Kako kaže moja mama... Gledam ga. Ko da malo šepa.. Kad ga opizdim nogom jer me napada trči bez šepanja 😂...

U biti još ko da ga malo vidim da šepa ali normalno hoda. Ozdravio je.

Ja sam s kokama zadovoljan. Jedu ostatke iz kuhinje, kukuruz i tritikal...

Do sada sam od 2 imao 1-2 jaja svaki dan. Sad je evo i treća krenula.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo veterinarski pregled bio danas...


Hrvatica
Zdrava ko drijen, nema parazita

2x new Hampshire
Zdrave ko drijen nema parazita

Japanska
Prehlađena još uvijek
Začepljen nos
Nema parazita

Pijetao
Veterinarka mu se bojala prići
Na daljinu joj izgleda zdrav


Ne mogu vjerovati da mi se šogorica boji pijetla 🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ma to su ti ovi zagrebački veterinari. Zaboravili su oni kako izgleda pravi pijetao.

Zaboravili su oni i kako pas izgleda. Oni sad liječe iguane, tarantule, one životinje što ljudi govore da su psi, al na psa ne liči i tako....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
U americi. Jučer baš objavili u grupi jednoj.

Da je takva cijena jaja kod nas mislim da bi puno više ljudi držalo kokoši 🤣🤣🤣
 
  • Like
Reactions: H&S

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
Imam susjeda čije su kokoši po dvorištu. Ne dozvoljava da se među njih baci ljuska jaja.
U čemu je štos?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Da spriječi kanibalizm ili napad na vlastita jaja u nesilicama, korpama...
 
  • Like
Reactions: H&S

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ljusku treba skupljati i osusiti i onda ju zdrobiti i sitno samljeti te pomjesati u hranu. Inace ako se daje odmah onak jos sluzava u velikim komadima kokosi se nauce kljucati i razbijati i jesti jaja. Pogotovo ak se neko u gnijezdu zdrobi onda brzo shvate i pojedu jaje pa poslije razbijaju i cijelo. Tesko ih je oduciti kad jednom nanjuse kak se to radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh