• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znači srce mi se ugrijalo kako si fino objasnio.
tak ja mogu i s prstima , detaljno ..pitaj mi ženu (dobro ne baš nju)
uglavnom gledaj da to bude nešto neutrano da ne bi njima unutra nešto zamirisao pa bi navalile čeprkati po tome , Vragovi su to , vremena imaju napretek .
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Pa sad mi je hoblovina u gnijezdima, a mislio sam se prebaciti na slamu jer mi se čini da će nju teže razbacati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne mogu se sad sjetiti zašto ali mislim da hoblovinje i piljevina nije baš No1

dobra je jer se lako čisti .. sjeno je koma ..kad one to poseru i zagaze bude ko betom , zapikneš na vile ide cjeli kotec u komadu .
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Ja koristim hoblovinu i deep lither metodu. Ne znam kako bi na hrvatski točno preveo. Duboka stelja možda.

Znači ubacim jedno 20 cm visine hoblovine. Jednom tjedno prođem grabljama da prozračim, i samo ubacim nove hoblovine. Sad preko zime možda jednom u 3 tjedna

Svaki drugi tjedan bacim 2 šake zeolitnog pijeska ako ima šta amonijaka da upije zajedno s ostalim pizdarijama i to je to.

Znači bakterije kompostiraju hoblovinu, pojedu govna jer su govna dušik.

Nema mirisa, nema problema...

Jednom do dva puta godišnje se lopatom izvadi jedan dio. To je onda čisti kompost. I samo se stavi nova hoblovina.


Edit:
Je, duboka stelja se zove po naški.. Ima tu neki znanstveni clanak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ako se redovito čisti nije problem očistiti nakon sijena ili slame, barem ne meni.
Možda zato kaj one večinu vremena provode vani pa seru unutra samo ujutro dok čekaju da se ja napokon probudim.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Pa ne seru ni moje puno unutra. Isto su samo preko noći. Jedino u onom otvorom dijelu, tamo mi je slama. Ali ni tamo se ne zadržavaju. Draže im je pored jutra bašče srati meni po dvorištu i stazi.

Moram pod hitno kupiti aparat, naučiti variti i povariti si ogradu 🤣🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bojim se dana kad ga kupiš i kad počneš učiti se sa njim..... samo nemoj to sa nama na forumu podijeliti....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Nego gdje ću? Vidiš da samo moj upit koji aparat da kupim pokrene lavinu 😂


Imat će ljudi o mojim slikama šta danima raspravljati 😂😂😂🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
U 5 dana 4 jaja od koke koja je krenula... Jučer ju očito snijeg uplašio 🤣

IMG-20240118-WA0001.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Ne znam šta ostale čekaju. Nek im ova jedna bude primjer kako treba..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bez nervoze, budu one pomalo sve pronesle, nekad i po dva komada dnevno.
I koka sa kojom spavaš nema sve dane iste, ponekad treba dodelavati... :ROFLMAO: :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Zoki, skuhaj im nekaj. Jabuka krumpira, otpad od hrane.... samo nek bude toplo.
ja sam svojima upravo stavil da se krčka.
Pola danas, pola sutra, malo im to zasipam sa onim sitnim šrotom kaj im ostane u hranilicama i da vidiš veselja.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Vidi @zoran89 kak su vesele.
A usput potroše i ono sitno brašno koje im ostane u hranilicama.



 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,063
Nikakvih novosti o kokama 😁🤣?

Kako se kreću težine jaja u domaćem uzgoju? Slobodnom... Jel budu veća od M razreda ili je to to?

Kad su krenule nositi jaja dobivao sam S razred pa granični M... Sad su već lagano prema L krenule...

IMG_20240124_102513.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh