• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo danas od 3 koke 3 jaja... Ali više ništa od toga... Jednoj je predvečer kuna pojela glavu... Samo sam je našao u bašči bez glave..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo prinova.. Koka i pijetao.. Ne treba mi pijetao ali su išli u kompletu pa će pijetao biti na poklon nekome kad malo naraste 😂...

Ili će stari ići na "poklon".... Digao je agresivu za još jednu ljestvicu gore.. Počeo je ukućane napadati s leđa 😂😂😂
IMG-20240203-WA0000_1.jpg
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Neznam dal sam učestvovao u ovoj temi..ja sam u 2023 nabavio 200 pilića od domaćih koka..cilj je bilo ići na prodaju jaja...međutim..pjetlova je bilo 60 komada..neka životinja mi je u par minuta poklala desetak komada i sad kako su puštene često nestane po koja..trenutno imam 80 kokica starih 6 mjeseci koje nose oko 25 do 30 dnevno..trenutno sam u fazi ograđivanje 0.2 ha
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
More je predatora koji ih rado tamane.. Jastrebovi, kune, lisice, čagljevi, tvorovi, lasice, itd.. Jednom sam čuo da je jedna žena zatekla lisicu kako vuče kokoš ispod ograde ( prokopala rupu) i uhvatila sa drugog kraja kokoš - lisica nije popuštala pa su se natezali..
Nama je kuna jesenas upala u kokošinjac i isto jedno 10-ak izmasakrirala ali nije ništa odnijela ( ona je krvolok, voli da ubija samo zbog ubijanja)..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mora biti jaja kad je toliko ljubavi i truda ulozeno. Jucer sam kod prijatelja bio pred vecer i od dvadesettri kokosi nasli smo samo tri jajca. Nije mi mogao sabrat ni jednu kutijicu. Neke su mu koke cec presle 3 godine.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Veselo društvo u povećanom sastavu 😁

Izgubljena 1 Hrvatica zbog kune/lasice/tvora

Dodane

2 Hrvatice. Odmah su se integrirale
2 wyandot (pijetlić i koka). Boje se već 2 tjedna i svoje sjene. Iako ih jedino kokinkina koja je manja od njih napada.
1 kokinkina patuljasta. Malom se svidjela na sajmu pa ju je sa svojim novcima htjeo kupiti. Ali ih nije ponjeo pa sam mu ja morao kupiti. Pa mi nikad nije vratio novce 😅

Sve u svemu. Trebat će novi kokošinjac uskoro 🤣
IMG_20240214_174438.jpg IMG_20240214_174219.jpg
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Mi smo imali negativna iskustva sa pijetlovima Hrvatica - izuzetno agresivni. Više ne držimo Hrvatice.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Pa evo ovaj pijetao ni jednu koku ne napada osim kokinkine. Ja ne znam šta on ima protiv te koke ali mu se ne smije ni približiti.

Čak ne napada ni mladig pijetlića wyandot.

Jedino kokinkinu napada.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Mene više ne napada :)....Pomirili smo se ... Čak mi dolazi i pleše oko mene...onako raširi jedno krilo pa ga na stranu vuče po podu, pa drugo. Skače oko mene...

Ali ukućane napada ko lud. Čak zna kad psi počnu lajati na kapiju doći isto do kapije i raširi perje agresivno :hahah:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Puno interakcije s njim i puno batina. Svaki dan namjerno idi na njega. I nemoj ga batinat nego ga stisni rukom na pod, uhvati ga za vrat. Viči na njega.

Moj od sina, žene i mame dobije batina svako malo pa ne pomaže.

Ja sam ga par puta uhvatio i stisnuo. A i krećem ja na njega svaki puta kad mi se čini sumljiv. I odjednom me se pijetao boji...
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh