• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

B

BAGERISTA

Guest
Josa,,,,ča san ti reka još malo češ doč na moje,,,strojeva ko u priči.....:lol::lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kada već radiš da ti kažem koja su moja zapažanja, prvo nemoj da ti korpa bude šira od traktora, drugo nemoj da pregoniš sa dimenzijama jer nema potreba, sve što voziš u njoj ne bi trebalo da bude suviše teško (bruto sa korpom 600kg maksimalno), tako da npr. ako voziš đubre u vingrad u korpu kao što je moja (1x1x1m) može da stane više od 800kg.
Zato bolje da lakše napraviš, jer nema baš neke potrebe za većum korpom osim ako ćeš neku stoku da voziš u njoj.

kopačica ima 200 kila otprilike, a ima dugačke ručke, i ako bu korpa malo uža od traktora koji je oko167cm širok, 150cm mi se čini u redu...

ako korpa bude imala oko 50 do 100 kila, znači da smijem oko 400 do 500 kila trpat u nju...
tak sam si ja odokativno to izračunal bez ikakvih mjerenja :roll:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo jedne moje "prikolice", koju smo ja i prijatelj skupa pravili, a koristim je za prevoz vode do voćnjaka i u zadnje vrijeme polijevanje herbicidom. Na ovu prikolicu ide bačva, plastična od 220l koja stoji uspravno. U nju zamješam herbicid i onda na česmu samo punim pumpu i prskam.
Prikolica je napravljena od zadnjeg mosta od golfa 1, a točkovi su dvije rezerne gume od golfa 2, par cijevčica i to je to. Do sada je prevukla vode Boga pitaj, uvjek je kod nekoga sada kada je sezona.
Bačvu nisam uslikao, jer je na tavanu, ubacio sam je da ne mrzne tokom zime jer je plastika pa kad skinem staviti ću sliku.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Izvinjavam se evo slike:
6fbibt.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobro načinjeno,,,,,služi svrsi..;);),,,a vidim i ima i automatsku kuku gore za kopčanje.....
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ovo je slika (ne baš najbolja) mog kultivatora sa kojim obrađujem voćnjak. Širina je 190cm i na desnu stranu je izbačen nekih +-40 cm mimo desnog točka traktora.
Konstrukciju sam sam pravio a opruge su od sjetvospremača i mene služi solidno.
Možda, ako je malo tvrđa zemlja nedostaje mu težine, ali nabacim kamena i to je to.
E sada došao sam na ideju da na ovaj kultivator montiram L profil koji bi se "vukao" iza kultivatora tako da "brana" odnosno ravna kultiviranu zemlju, tj. da ima funkciju onog valjka na sjetvospremaču. Valjak mi ne bi odgovarao zbog velike količine kamena tako da bi ga samo slomio a ne bi uradio ništa.
E sada ja sam zamislio da napravim (na zadnjoj cijevi konstrukcije kultivatora), dvije kao baglame i da iz njih povedem dvije šipke pozadi (kao nastavak bočnih cijevi konstrukcije kultivatora). Dužina tih profila bi bila 70cm a na kraju bi ih povezao sa L profilom 5x5cm koji bi se vukao po zemlji.
Da li će to da funkcioniše šta mislite?

:madmana::madmana::madmana:Sliku pokušavam da postavim već sat vremena i nešto neće.
Čim učita postaviti ću

 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Neško ,,,koja je radna širina,,,i nakojoj širini si stavlja matikice,......
lako se doda ako je malo težine,,,,,.

Odlično izgleda.......
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
ukupna širina 190cm, s tim da su krajnje motike mimo konstrukcije (sa vanjske strane) radi boljeg prilaženja voćkama ili lozi.
Motika ukupno ima 11 i to dože na nekih 17 cm, s tim da imam i pačije noge i koplja.
Sada trenutno sam stavio koplja radi izvlačenja grana, jer lakše spadaju kad dođem na kraj reda.
Šta misliš o tom L profilu kako bi funkcionisao?
Da li bi to uzimalo mnogo snage traktoru?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da se "vuče" po zemlji na udaljenosti nekih 0,5m od kultivatora.
Ali bi ga morao nekako pričvrstiti da ne ide lijevo desno da ne bi lomio voćke i zapinjao.
Je sam li sada dobro objasnio?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sad sam kupio gabaritna svijetla od kamiona i pokušati ću da ugradim na traktor, kao zadnja poziciona svijetla, čisto radi signalizacije i da sam bezbjedniji u saobraćaju, jer vrlo je nezgodno bez zadnjih osvjetljenja. A onih četvrtastih štopova sam polomio da više neću da ih stavljam.
Evo slike:


Uploaded with ImageShack.us
Ko proizvodi ova svijetla?
Da li neko ima iskustva sa njima?
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Reci,,,ča ti rabi,,,,,,,ja sam ih dosta montira na prikolice,,,i kamione..:?::?:

Da se "vuče" po zemlji na udaljenosti nekih 0,5m od kultivatora.
Ali bi ga morao nekako pričvrstiti da ne ide lijevo desno da ne bi lomio voćke i zapinjao.
Je sam li sada dobro objasnio?

Neznam kako da je fiksiraš,,,jer,,,mora bit čvrsta ako če delat,,kako treba,,,ako sam dobro skužija išle bi iza pačijih nogu....:?:ako da morat če ič nosač,.ali kako onda štelat dubinu..a za traktor on če delat..ne sekiraj se vuči če..
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači,,,,ti misliš,,,da biš stavio L profil iza toga da ravna,,,,,ali fiksno,,ili na lance..da se vuče,,,,,,,ako radiš na fiksno,,,onda ti je najbolje,,da uradiš da ga moreš štimat po visini,,,,,.ovako je malo problem,,,,da se samo vuče,,,jer če se pomicat ljevo desno+šta če se loše ravnat iza njega...

Niš reci kako si mislija,,,pa čemo vidit..

A uvezi slika,,,,kad staviš,,,onda kopiraj link,od slike,,,odnosno kod,,,koji je treči po rdu,,pa se lika vidi odmah u veličini...:p:p
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Muka mi je više od postavljanja slika.
Ja na učitavanje jedne slike čekam sat vremena, Bagerista kako ti uspjevaš tolike slike da postaviš?
Juče sam radio i zadnja svijetla na traktoru ali ne mogu da ih učitam nikakao.
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesi proba preko ovog ča i mi koristmo,,,,ako ne ima odličan,,,evo da mi ga je bija MTD.ac,,,i dela ko grom,,isto izabereš,,ovaj kod di piše da je za forume drugi po redu,,,samo moraš uvijek upisat kod koji ti pokaže u prozoru,,i dela bez greške..8)8)njega koristim za smajliće...

A ča da ti rečen,,,,,ovaj moj se navika valjda do sad...malo smo
316q0sh.gif
:mrgreen::mrgreen:,,,ja stavljan preko imageshocka cijelo vrime,,,i zadovoljan,,,a pored toga učitavam oduvijek jednu po jednu,,sliku......

Kako si zadovoljan sa svijetlima..:!:
 
B

BAGERISTA

Guest
To kolega,,,to,,,,,,,,,evo slika kako triba..........:partyman::partyman::partyman:
Vidim i osvijetlenje do nebesa,,,,,ko f-16...-nam sad je dan sprid tebe,...;);)

Tek sad sam primijetija da je više napravljena konstrukcija u jednu stranu od sprtači..............
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ovako Bagerista,
Imam ideju da taj L profil postavim tako da se vuče po zemlji (znači funkcija bi bila ista kao da ga prikačim sa lancima), ali ja hoću da on ne može da ide lijevo desno i da zapinje za voćke a po vertikali da je slobodan, znači da ide gore dole spram terena.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ništa graničnike,,,i slancima,,,po vertikali,,,da mu neda da ide u ljevo-desno,,,našpanani na točnu dužinu,,,i nema mile da ide,,i da češe,,,ali moraju bit iste dužine,,,,i gas.................;)


Ovako mnekako si razmišlja..................


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh