• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

B

BAGERISTA

Guest
Odlična-........mada če znat više ovi koji se bave s drvom,,,i pile imaju u malom prstu..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislim da su MS260 modeli najzahvalniji, ili Husqvarna tipa 359...

imaš teme od štilke i huqve, ima jako korisnih informacija, samo se puno raspisalo, pa ima kaj za čitat... ja sam sve pročitao, i da imam para kupio bih Husqvarnu 353 ili 359...

a možda i stihl MS261...

al 'eb ga, moral bum krpat stare motorke, krenulo je sa papirima za izgradnju kuće, tak da mogu zaboravit na motorku u skorije vrijeme...

osim ak ne piknem sedmicu na lotu, samo nikako da uplatim listić!! :lol:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Znam ja to ali cijena ms 261 je oko 600 eur, a ms 290 je oko 410 eura.
Sa tim Husqarne, nemam baš iskustva a kod nas su i mnogo skuplje.
Koja husqarna je u klasi sa stilovkom ms 261?
Da li je husqarna 353 profi ili ne?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pandan ms 261 je huska 346xp....dakle najprofesionalnje i od jedne i od druge
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li je bolje uzeti stlovku 290 novu ili polovnu 260
Koja husqarna je dovoljna za vlastite potrebe da je dobra, ne mora da bude profi, čisto da je dobar model.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimljivo pitanje i težak odgovor.....nadasve
260 se više mislim ne proizvodi, makar to ne bi smjelo zabrijnavati.....po broju prodanih vjerujem da idućih 10-15 godina ne bi smjelo biti problema za dijelove, nešto je lakša i slabija, ali i žilavija od 290.....obzirom da pretpostavljam da kod vas nema debelih drva, klasa i jedne i druge odgovara. Rabljena roba s druge strane donosi ne izvjesnost i ne poznanice i nadasve sposobnost da ih održavaš. Ja recimo više preferiram rabljene, s time da imam mogućnost npr pogledati stanje klipa i općenito stanje, tipa stanje boje.
Josix je već napisao koje Husqvarne su u toj snagovnoj klasi
 
B

BAGERISTA

Guest
Da li je bolje uzeti stlovku 290 novu ili polovnu 260
Koja husqarna je dovoljna za vlastite potrebe da je dobra, ne mora da bude profi, čisto da je dobar model.

Jedan odgovor,,,,,ali od srca.......
ja sam se razmišlja i na kraju naletija na stilovku,,(josa zna koja je),,i platija je,,,da ne kažem,,,maltene da sam je đabe dobio,,,,pila je bila održavana,,,i moren reč,,da je za moje potrebe više nego odlična...

Da sam moga novu uzet,,uzeja bi bija ili stil ili husqvarnu,,,,,između njih sam i tražija,,,,,,,,,,,,,,,zato uzmi ako je dobra polovna,,,odnesite je zajedno kod majstora nek vidi,,,i ako je kako treba uzimaj..ako imaš za novu,,,uzmi jednu srednju pilu,,,i vijeruj mi služit če te dosta vremena..
 
Posljednje uređivanje:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Posle dužeg vremena riješih da se bacim na izradu utovarivača.
Radove sam prekinuo radi mnogo obaveza, međutim imam i jedan vrlo veliki problem, koji sam sam napravio.
Pošto sam sam konstruisao i izrađivao do sada taj utovarivač, napravio sam jednu vrlo veliku grešku, za koju sada ne znam kako da je riješim a da ne izvodim neke prevelike zahvate jer mi se ne da sve ponovo da radim.
Naime radi se o tome da sam zajebao stvar, pa sam previdio da će mi klip doći tačno na točak, znači kada spustim hidrauliku, klip mi udara u točak osim ako mi9 volan stoji IDEALNO pravo, što je u praksi nemoguće.
Ako neko ima neki prijedlog dobro bi mi došao, pošto stvarno želim da to više završim.
Evo o čemu se radi:
sos591.jpg

14d0ksm.jpg

okokmb.jpg

Da naglasim da su mi klipovi dugi 110cm, od TG 110, tako da sam morao da ih upotrijebim a od prvog momenta su mi bili nepraktični ali...
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
A da digneš,,,,,uške više gore,,,,mada neznam koliko biš dobio s time......
Ako raširiš trap,,,,,onda koliko češ moč motat,,,,,,,jesi pogleda..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Čini mi se da sam sve probao ( nisam ništa radio samo mjerio i gledao), i mislim da je jedino rješenje da na nosaču dole podignem uške u koje ide klip i da tako pokušam da povećam ugao, a tjelo same kašike kačim u što većoj tački kako bi nekako podigao klipove iznad točkova, mada nisam siguran u to.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sušnica za meso, se polako privodi kraju.
Struju sam uveo, nabacio fasadu vanjsku i unutrašnju, rupe na lastavicama zatvorio sa mrežom, svinjac pokrio, i juče konačno završio i ognjište.
Sada čekam da se beton osuši pa da rašalujem da vidim kako će da izgleda kada se sve to raspremi i očisti.

E sada hoću da napravim gradele, pa me interesuje od kog materijala, i kojih dimenzija je najbolje da budu oni profili.
Planirao sam odmah dvoje da napravim, jedne za ognjište, a druge za roštilj koji ide na selo, a koji ću da napravim tako što ću na staru kamionsku felnu, navariti 3 noge, a unutraa naliti beton i utopiti ciglu tako da mi ostane nekih 15-tak cm do žice.
Žica (gradele) će da bude okrugla, i takvog prečnika da sjede tačno u onaj falc od felne.

Znači koji materijal je najbolji za gradele?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
[/QUOTE]Znači koji materijal je najbolji za gradele?[/QUOTE]

Inox, po mogućnosti one vrste za prehrambenu industriju.
Preporučujem okrugli profil, onaj plosnati mi nije baš prirasao srcu..

Lijepi pozdrav!
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Hvala kolega Markec.
Znam da je inox najbolji ali nemam gdje da ga kupim a nisam siguran ni kako bi se dao zavarivati, jer sa tim nemam baš nikakvog iskustva.

Da li su one stare gradele od inoxa ili od običnog gvožđa?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala kolega Markec.
Znam da je inox najbolji ali nemam gdje da ga kupim a nisam siguran ni kako bi se dao zavarivati, jer sa tim nemam baš nikakvog iskustva.

Da li su one stare gradele od inoxa ili od običnog gvožđa?

Samo da vidimo jel govorimo o istome. Trebaš li gradele za roštilj ili?

Roštilj:
Željezo ti u principu nije dobro zbog hrđe i čišćenja. Možda ti je jednostavnije i jeftinije kupiti gradele ili dati nekome tko se bavi inoxom da izradi. One gradele od plosnatih traka su punktirane. Ima i gusnata shema gradela, samo su teške i lakše lomljive.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da za roštilj.
Nije problem da se kupi ali bi da napravim po mjeri za felgu tačno. Gledao sam to i odlično izgleda pa ću pokušati da napravim nešto slično. Felga je masivna, dole se stave cigle u beton a naprave se i 3 noge da se ne saginje.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Da za roštilj.
Nije problem da se kupi ali bi da napravim po mjeri za felgu tačno. Gledao sam to i odlično izgleda pa ću pokušati da napravim nešto slično. Felga je masivna, dole se stave cigle u beton a naprave se i 3 noge da se ne saginje.

Hm, onda ili majstor da vari, ili možeš s elektrodama za inox. Ispod promjera od 8 mm je jako teško variti na elektrodu ali ne i nemoguće. Kupiš šipke od inoxa i reznu ploču za inox (cca 1Euro). Mene je u lokalnoj željezari elektroda koštala cca 3 kn komad od 2,5mm. Inače se troši manje od normalne za željezo, ako pripaziš.. Imaš na profilu firemanpetera kako je zavario mrežicu za lampe, ja sam ga iskopirao za svoje. Debljina šipki je 5-6 mm. Ako staviš 8mm, nije ti potrebna mreža već samo par poprečnih šipki da drže oblik..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
E druže hvala ti to su informacije koje su mi trebale.ž
Nisam znao da je i brus poseban.
Nisam bravar, ali ne bojim se da ću zavariti, ako je isti princip kao i kod običnog zavarivanja metala.

Koji promjer šipki preporučuješ; ako je prečnik kruga oko 50cm, i koji razmak između šipki, da bi mogao da sračunam koliko šipki mi treba?
 

Najnoviji postovi

Na vrh