• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bilo bi super kakav video napravit, kada je u akciji ta naprava :)
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče sam kupio motornu testeru stihl ms 290.
Malo je teška ali Bože moj.
Da li je nekada neko pravio neki nosač za motornu testeru na traktoru?
Ja sam prošle godine drugaru pomagao, vozio drva i on je motorku stavio na drva i to tek kad smo izašli na asvalt ni sada mi nije jasno kako ali neko drvo se pomaklo i slomilo poklopac na motorki.
E sada ja mislim da bi bilo praktično da se napravi neki nosač u koji bi recimo mogla da srane motorka, bidoni sa uljem i gorivom (recimo pored mača) i alat.
To bi trebalo da se može staviti i u kabinu i na traktor bez kabine samo nikako na prikolicu.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Juče sam kupio motornu testeru stihl ms 290.
Malo je teška ali Bože moj.
Da li je nekada neko pravio neki nosač za motornu testeru na traktoru?
Ja sam prošle godine drugaru pomagao, vozio drva i on je motorku stavio na drva i to tek kad smo izašli na asvalt ni sada mi nije jasno kako ali neko drvo se pomaklo i slomilo poklopac na motorki.
E sada ja mislim da bi bilo praktično da se napravi neki nosač u koji bi recimo mogla da srane motorka, bidoni sa uljem i gorivom (recimo pored mača) i alat.
To bi trebalo da se može staviti i u kabinu i na traktor bez kabine samo nikako na prikolicu.

Znao sam vidjeti drvene sanduke na prikolicama za drvo u koje je stalo sve potrebno za rad u šumi. Bili su montirani tako da ne zauzimaju teretnog prostora, a i osigurani lokotom.. Način izvedbe je prema željama vlasnika..

LP
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li neko od vas ima onaj kompresor na što ide na kardan za duvanje guma?
Kako se to pokazalo i koliko može da postigne pritisak?
Ima li više vrsta ovih kompresora i ako ima koji su najbolji?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li je neko radio sjeckalicu za grane do 3-4cm?
Da li neko ima neku ideju kako jednostavno napraviti nešto tako?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li neko ima iskustva sa pravljenjem bazena za kupanje?
JA sam imao ideju da napravim bazen 5x2 dubine 1,5m na selu ispred stare kuće. Bazen bi bio od armiranog betona, međutim interesuje me pumpa i taj sistem prečišćavanja vode pa bi mi značilo da mi neko objasni ako zna nešto više o tome.
 
B

BAGERISTA

Guest
Juče sam kupio motornu testeru stihl ms 290.
Malo je teška ali Bože moj.
Da li je nekada neko pravio neki nosač za motornu testeru na traktoru?
Ja sam prošle godine drugaru pomagao, vozio drva i on je motorku stavio na drva i to tek kad smo izašli na asvalt ni sada mi nije jasno kako ali neko drvo se pomaklo i slomilo poklopac na motorki.
E sada ja mislim da bi bilo praktično da se napravi neki nosač u koji bi recimo mogla da srane motorka, bidoni sa uljem i gorivom (recimo pored mača) i alat.
To bi trebalo da se može staviti i u kabinu i na traktor bez kabine samo nikako na prikolicu.

I ja je iman malo teška,,,,,,ali mašina da se smrzneš.

Nosač napravi da ubaciš samo mač unutra skupa s plastikom,nači plosnata cijev,i navidaš na neki nosač u koso,i nemaš brige da če ča puknut....
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
]
E sad pšto sam ja planirao da radim sa njim u voćnjaku, kako bi se moglo prepraviti da se plug može pomaći da pokriva i lijevi točak? Ja imam nekih ideja ali nisam siguran da ću imati ovakvo ponašanje pluga ako skratim ovu okruglu cijev na kojoj su uši za nekih 20cm.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Evo u subotu sam konačno probao plug i zadovoljan sam, radi solidno na nekoj dubini od 10-12 cm traktor ga ne osjeti (IMT 533).
E sada pošto je čovjeku vazda malo sad bi ja da ga napravim da može da se pomjeri i dda pokriva lijevi točak pa bi Vas molio ako neko ima neku ideju da mi predloži.
 
Posljednje uređivanje:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče sam počeo da pravim nadstrrešnicu za punčev traktor. Izrezao sam ploče što idu ispod blatobrana i odnio na bušenje. Nosač ću raditi tako da se moeže skidati na dva ili četiri šarafa bez da se skidaju blatobrani svaki put.
Kolika treba da bude debljina onih cijevi koje stoje uspravno?
Znači nije klasični rol-bar više je nadstrešnica (krov) radi sunca?

Da li neko ima neki koristan savjet?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sinoć napravljeni stubovi zajedno sa sve kačenjem i savijen lim. Lim je dimenzija 125 dužina x 105 cm a po širini je savijen na dole po 6cm sa obje strane. Lim bijeli je onaj najtanji (jer nisam imao gdje kupiti jači) pa ću morati ispod staviti dasku, koja će sliužiti i kao izolacija a i radi učvršćavanja lima da se vibrira.
Stubove sam riješio kako sam juče i rekao i djeluju mi dosta jaki mislim da ne bi trebalo biti problema. Unutra sam ubacio poluosovine od auta tako da je sve skupa dosta jako.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo gotova nadstrešnica.
Skidanje za 5 min.
Hladovina, izolacija, još da se ugrade svjetla i da se još jednom ofarba.
S obzorom da se radi o otpadnom materijalu ja sam zadovoljan.




 
B

BAGERISTA

Guest
Kolega svaka čast,,,,:icon_razz::icon_razz:,,,jako jednostavan sistem,i vidim skidanje neče bit problem.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sinoć sam nešto kombinovao pa me interesuje Vaše mišljenje da li će ovo da funkcioniše u voćnjaku?

slike-078.jpg

slike-079.jpg

slike-082.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav kolega opet kemijaš,,,,svaka ti čast........:icon_pray:nema ,,vidim ja da ču koji projekt opet uzet u ruke...:(happy)::icon_lol::icon_lol:

E ovo bi moglo i radit dobro,samo šta ova štanga šta ide popreko,nači ko pojačanje,,trebala bi bit još malo duža,nači makar da ulovi iza trečeg pluga..........čini mi se da je dosta prema naprijed,ali je teško ocijenit sa slike,a s ovim i tako oreš plitko.....pa bi trebalo i ovako to bit ok....

Jedino daj još malo težine iza ,nači neki uteg da ti ide brže u zemlju jer če ti izlazit van ,,mada probaj pa napiši koju a ako treba poslikat ču ti moje..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
U petak i u subotu sam orao vocnjak, bilo je baš tvrdo, u toku berbe gazilo se, ulazio traktor sa prikolicom, ali i pored svega odlično se uzoralo.
Kao i uvjek u pravu si Bagerista 100% morao sam da stavim na plug 2 betonska stuba kad sam orao onaj kuda su išli točkovi od traktora, prikolice, atomizera. Inače prezadovoljan sam sve u svemu. Staviti ću još par ojačanja ali sve na šarafe montažno, jer mi treba da koristim i jedan i drugi plug tako da ne bi da varim i da to kombinujem.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma nisam ja uvijek u pravu,:x:,,ali ono ča znam pomoč ču,:eek::,da ne radiš bezveze,a znam kako moji rade,,pa težina mu neče škodit..
Najgore je da ne zapne,,,jer če ga smotat tamo di je najslabiji,,,,,,a da je dušu dalo da uspiješ izorat do mkraja,je,,,,,evo mi kad smo s njim u brajdama(vinogradu),,,malo prvog podignem da m,i ne radi veliki kup,,i još s malim kojeg zakačim iza na lanac izorem maltene da ne ostane ni 5cm,,,za okopat.....

Baš mi je drago da radi i kod tebe...:icon_super::icon_super:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
To je to Bagerista.

U subotu sam napravio bolje reći na brzinu sklepao kutiju koja se čaki na kabinu traktora na onu cijevpozadi i koja se veoma lako stavlja i skida a koja sliži da se u nju stavi motorka gorivo sitni alat voda, a ako se ide u polje onda može malo krupni alat sredstva za tretiranje i td. Praktična stvar lako se montira i demontira a funkcionalna je vrlo.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Mislim da se može iskoristiti i za razne druge stvari.
Evo pogledajte:
slike-101.jpg

slike-103.jpg

slike-099.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,,e ovo si sklepa brzo,,,i bi rekli fnkcionalno..:(nerd)::(nerd):
Vidim da ni ti ne stojiš,,,,ako nešto ne napraviš....neki izum neka skalamerija padne svakotoliko..

Jesi šta još oko plugova riješava..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nisam odkako sam uzorao nisam ni dohvatio do plugova.
Pravim kuću pa sam u velikim poslovima nemam kad da se okrenem a ovo sve u nekim pauzama koje su obično vrlo kratke pa se mora i požuriti maksimalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh