• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

B

BAGERISTA

Guest
Ništa šta reč,,,nego,da čim prije uzidaš,,,a ostalo pomalo....

Evo mene čekaju bale,pa onda dalje....:icon_pidu:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li je neko pravio kompresor za duvanje guma od motora od frižidera?
Da li bi se sa njim mogle duvati gume na traktoru i prikolici?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesam ja mozes napumpat ovisno od motora al moze posluzit ako je kakav bolji motor brze ako je slabiji malo se nacekas!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Da li je neko pravio kompresor za duvanje guma od motora od frižidera?
Da li bi se sa njim mogle duvati gume na traktoru i prikolici?

More i napunpa bi,,kako ča je i bučo reka.....:(nod)::(nod):

Ča se još kod tebe novega kemija kolega,jesi završija prednju utovarivač....
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sinoć sam sklopio tu skalameriju i očito da mi je motor loš.
Vrlo loše puše, mada nikad nisam vidio kako treba pa je pitanje je li i dobra procjena.
Non stop do motor radi izlazi neki dim para iznutra da li je to znak da je motor pregorio?
Nisam napomenuo nakon nekih 15 min rada motor je bio vrlo vruć treba li to tako?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Kad želiš pumpati s tim kompresorom, trebaš ga ostaviti jedno pol ure na mjestu horizontalno, da se iscjedi ulje, prije nego ga uključiš. Naročito ako si ga tumbal pri transportu.
Taj kompresor nema veliki protok, ali može dati veliki tlak. No, za razliku od velikih kompresora, smije raditi stalno satima.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
To je to.
Hvala ti ZJ
Ja sam ga bas tumbao dok sam ga skinuo i to, pa sam ga čak bio i okreno kontra toliko da je iscurilo malo ulja koje sam kasnije dosuo.
Je li normalno da se grije prilikom rada?
Reci mi da li na izvod treba da Puše vazduh onako jako ili samo polako da izlazi? Kod mene izlazi bas polako mada ima sasvim solidan pritisak ja sam pokušavao da ga zatvorim sa rukom nema šanse ali baš dugo mu treba da naduva gumu?
Da li postoji mogućnost da ga nisam dobro spojio?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Caka je ta, da ti kompresor sad nema podmazivanje, a podmazuje se tako da ulje kruži zajedno sa plinom po sustavu. Vjerojatno su te pare od ulja koje je zaostalo u kompresoru, a odatle se pojačano grije. No ne trebaš s uznemiravati, za kompresor je normalno da grije.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Polako puse i treba mu vremena da ti napumpa gumu sve ovisno koju gumu ako treba vise zraka duze ce pumpat al moze dobar pritisak napravit ovisno od kompresora!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh