• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesto se cuje kao klikeri

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri
ako do sada nisi, obavezno rasklopi getribu i pogledaj šarafe koji znaju popucati i da ih uhvati zamajac i tad nastaje velika šteta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri
Neki ležaj je, e a sad koji :scratch
Gde se čuje u sredini ili otraga?
ako do sada nisi, obavezno rasklopi getribu i pogledaj šarafe koji znaju popucati i da ih uhvati zamajac i tad nastaje velika šteta.
Misliš na konusno tanjurasti?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Može biti doslovno bilo što , greška u proizvodnji ili nešto drugo.
obavezno raskopaj i pogledaj što je .
IMt getribe nisu komplicirane pretjerano, nemaš što izgubiti, a možeš spriječiti havariju mjenjača ili dif.-a.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri

Posto se to cuje dosta dugo vremena nebi trebao biti mjenjac ili diferencijal.Dosada bi vec nesto otkazalo.
Moje misljenje je da je to luft na lezaju polusovine.Pokusaj traktor klimati na gumama (ne napred nazad vec lijevo desno) .Znaci uvatis rukama za gumu i zaklimas traktor).Trebao bi ako sam u pravu cuti zvukove tup-tup.Obicno se to najbolje cuje po makadamu i voznji po lokvicama.
Taj problem je lako rjesiv.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
mislim da nije nista od toga razumem se veoma dobro znam i kako se cuje luft poluosovina i lezaji i sve nabrojano mozda je cak i negdje ispod sjedista da se cuje ili ne znam. 4 i 5 su sinhro pa dal se mogu cut sinhroni?? Al vec kazem ne cije se to mnogo ne bruji mnogo vec samo kao klikeri zvecka kada se krece moze i ugasen i upaljen. Znaci znam da nije nikakav lezaj nije takav zvuk kada on rikne nego jednostavno kao klikeri zvecka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ako ima negdje igličasti ležaj, onda je on. Slična stvar je bila i kod mene na Zetoru prije par godina, isto se tako čulo, pogotovo kad je traktor, da tako kažem rasterećen, znači ne vuče ništa, niti koči motorom... Igličasti ležaj je malen i na njemu se luft jedva primjeti a sa tim kvarom možeš raditi godinama. Samo kad ga rastaviš, onda je zlo :madmana: obično košuljica ležaja toliko pojede osovinu da se mora stavljati nova. Zato razvaljuj to što prije. Zapravo ako se čuje dugo onda i ne moraš žuriti, što je moglo stradati stradalo je... :mrgreen:
Kad budeš imao dovoljno novaca onda razvaljuj, jer dijelovi i majstor koštaju kao dvije generalke. Barem je mene tako koštalo! :supris:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ma nije to problem sam ga znam rastaviti citavog u djelove i znam da nije neki kvar evo razgledao sam jos malo to izgleda zvecka zupcanik nekako, kada upalim prednju vucu ne cuje se nista pa vjerovatno je to. Znaci negdje pored zadnjeg lijevog tocka na izlazu za prednju vucu cuju se klikeri dok je ne upalim. I napominjem da se cuje od kada je kupljen nov samo mozes cuti dok je traktor ugasen i malo se krece a kada se upali nema sanse da cujes.... Znaci ne smeta nicemu ali me zanima sta je i sto??????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
ako ima negdje igličasti ležaj, onda je on. Slična stvar je bila i kod mene na Zetoru prije par godina, isto se tako čulo, pogotovo kad je traktor, da tako kažem rasterećen, znači ne vuče ništa, niti koči motorom... Igličasti ležaj je malen i na njemu se luft jedva primjeti a sa tim kvarom možeš raditi godinama. Samo kad ga rastaviš, onda je zlo :madmana: obično košuljica ležaja toliko pojede osovinu da se mora stavljati nova. Zato razvaljuj to što prije. Zapravo ako se čuje dugo onda i ne moraš žuriti, što je moglo stradati stradalo je... :mrgreen:
Kad budeš imao dovoljno novaca onda razvaljuj, jer dijelovi i majstor koštaju kao dvije generalke. Barem je mene tako koštalo! :supris:
Nemora. Da se to i popraviti ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ma nije to problem sam ga znam rastaviti citavog u djelove i znam da nije neki kvar evo razgledao sam jos malo to izgleda zvecka zupcanik nekako, kada upalim prednju vucu ne cuje se nista pa vjerovatno je to. Znaci negdje pored zadnjeg lijevog tocka na izlazu za prednju vucu cuju se klikeri dok je ne upalim. I napominjem da se cuje od kada je kupljen nov samo mozes cuti dok je traktor ugasen i malo se krece a kada se upali nema sanse da cujes.... Znaci ne smeta nicemu ali me zanima sta je i sto??????


Ako te zanima tacno sta je problem moraces poceti skidati dijelove.Kako kazes cuje se oko uklopnice za pr. vucu.
Skines uklopnicu za prednju vucu i vidjeces gdje je problem.Nju nije tesko skinuti: Kardan,par vijaka i izlij ulje.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
pa da tu je nesto u pitanju moram skinuti uklopnicu pa da vidim sta je ali da li ima nesto iznutra da se mora skinuti ispod poklopca hidraulike da bih skinuo uklopnicu ili ide lako samo nju kad skinem da se odvoji bez odvrtanja iznutra ili neki zupcanici da zezaju?? skidao sam kardan da bij mogao okrenuti rukom znaci da ga odvojim od tockova i tacno kada ga okrecem rukom isto kao neki klikeri da se cuju malo pa klik pa opet okrenem i klik,, sta je tooo,, znaci dugo se cuje mozda i od kada je kupljen,, ne zmeta nicemu i radi sve kako treba?????????
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
najvjerojatnije ti je otišel igličasti ležaj na osovini kardana na na nju dolazi zubčanik koji tjera prednji pogon i kardan preko getribe skini redukror i vidjet ćeš dal ima lufta netreba skidat poklopac hidraulike
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ali napominjem da to nije non stop zvuk ako mislite na lezaj nego okreces normalno rukom ne bas brzo a ono kliker kao kazaljka na satu klik klik i nije kao da nesto struze i da cuje se ono bas kao kliker nije neki sitan zvuk cuje se lepo
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
e bas tako klik klik tak sam ja imal slučaj na 549 otišel ležaj i zupčanik izbije seger osigurač pa seta i onda se čuje
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
e hvala na savjetu provjera cim stignem vremenom znaci nema problema iznutra za skidanje samo spolja uklopnica i ide sve u kompletu??
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ako je ležaj onda češ morat izvlačit kardansku osovinu ali poklopac hidraulike netreba sve se može izvana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Na 549 DW ide kardanska van samo tak?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Pa ono ko na starom tipu, seger iznutra ............
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Cek cek kardanska iz uklopnice zar ne?? Znaci uklopnica u kompetu jednostavno se samo skine kada se odvrnu sarafi??
 

Najnoviji postovi

Na vrh