• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nevrijeme - Sisak

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo ovo je samo šteta u kukuruzu i ovo je samo kod mene doma ostalo je još gore voda još leži po poljima vrtovi su totalno uništeni sa zemljom žao mi i slikat prežalosna je slika šteta je i na kućama strojevima autima zgradama a polja najviše





Možda kasnije pošaljem još koju.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Malo da osvježim temu,jaka kiša i vjetar nas potjrala iz Gudovca da bi cijelim putem do NG imali kišu s tučom a došavši kući zatekli bjelilo kao da je snijeg pao.

tuang.jpg


tuakiva.jpg


tua.jpg
 
L

lukoil

Guest
nadam se da nemaš velikih šteta na usijevima.u SB nije bilo leda
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Po bašči ne vidim neke velike štete a u polju ne vjerujem,usjevi nisu u opasnim fazama.
 

knedlasb

Novi član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
6
u kojem to djelu Ng bilo toliko leda, kod mene je padao samo sitan led ali možda 1 do 2 minute.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod mene u sibinju je bilo nešto leda promjera 5mm,a mene je zateklo u špricanju i to bez kabine.ovako nisam okisao već 5 godina.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
U Prvči ga je bilo na cesti da se moralo vrlo oprezno voziti.Prva slika je snimljena u Prvči prije pruge a što je bilo južnije bilo ga je sve više i više.
 
V

vedo

Guest
Baš su ovi prizori užasni...toliko muke,rada i najednom sve propadne....kako li se samo osjećaju ti farmeri
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U subotu je u okolici Siska ponovno padala tuca velicine ljesnjaka.
Vjerovatno su zitarice dobile svoje,ali izvuci ce se. Barem se nadam.
 

knedlasb

Novi član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
6
Evo kod mene u Zapadno od Slav Broda pada led,počeo je oko 18h bez kiše bez išta,velićina graška(kao dva graška),nekih 10 min ali maloga je bilo.bar kod mene....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kod nas već drugi puta ove godine samo što je ovaj put voće uništeno nemalo 100%,srećom u polju je bilo manje,repica je krhka ,da je po njoj ovako padalo ne znam kako bi prošla.

Slika036-5.jpg


Slika037-5.jpg


Slika038-6.jpg


Slika039-8.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kako će sve to podnijeti repica?i kod mene je prije pola sata tako bilo,a padao je u par navrata.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ovakav led u životu nisam doživio ,padao je punih 10 minuta i sve jači i jači,voćke su gole,negdje neki list ofucan stoji a cvijet sav ispod.Išao sam odmah na repicu jer je za nju najveća opasnost ali na sreću tu je bilo manje leda,štete ima ali nije strašno,sutra odmah u croatiu osigurati sve usjeve jer ovo kako je krenulo neće žetvu dočekati.

Slika040-6.jpg


Slika041-8.jpg
 

knedlasb

Novi član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
6
@:josip123 iz Slatnika...

@:jd4755 baš vas je potukao.tako je i nas prošle godine par dana uoći prvog maja,isto tako potukao.btw to je u Prvči slikano ili kod tebe u mjestu?

rano je ove godine nešto počeo padati,a koliko sam skužio nevrijeme je došlo iz mađarske.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
:shock: :shock: ljudi moji kuda to sve vodi...svaki dan potresi po cijelome svijetu...sudnji dan nam ne gine, čini mi se, priroda nam vraća sve ljudske pogreške i to s kamatama... :shock:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Danas opet tuča uhvatila me u gradu nisam stigao slikat tražio sam negdje da zbrišem s autom od leda.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
jbg morat ćemo osigurati usjeve pa se onda navlačiti sa osiguravajućim kućama ako ođe do štete
 

Najnoviji postovi

Na vrh