• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New holland - fiat agri L95 kuka

Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Pozdrav ekipa

nabavio sam jednog ovakvog, L95. Sreca da sam isao probati kuku prije nego sam kopcao prikolicu. Vidio sam da se kuka ne okrece. E sad, pokusao sam rastaviti no sklop ne razumijem... mozda ima netko iskustva s rastavljanjem ovakve kuke? Kako, koji alat? Sve je naguzvano....
i jos jedno, cemu sluzi ovaj vijak s imbus glavom?
Puno hvala
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 28

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Okreće se ta kuka, ak ju netko nije zavaril (a ne izgleda tak), samo treba dovoljni moment da ju okrene. Zemi dovoljno dugačku polugu pa ju probaj zakrenuti, i drukni masti na mazalicu.
Ispod imbusa je vjerojatno feder i kuglica.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Hvala na odgovoru...

ispod imbusa je metalna plocica a ispod plocice gumena kuglica za koju ne znam za sto sluzi?

nagurao masti jucer pa probao s 2.5 metra polugom okretati ali ne ide.... zato sam i isao danas probati rastaviti....

kako se to uopce rastavlja? Nigdje nikakvog navoja ne vidim....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Izvadi tu gumenu kuglicu van pa onda probaj.
Služi upravo zato da se kuka okrene samo u nuždi a ne bezveze.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Ta kuglica i gumasluže da se sama vuča ne okreče sama znači kočnica.
A da bi ju rastavio to nemoj ni pokušavati jer nebudeš uspio kao niti ja svoju.
Probaj ju špricati sa wedeom u taj imbus šaraf i gdje je mazalica i sve okolo gde bi se trebala okretati. Moja je tek otpustila dok sam vozil cisternu sa naletnom kočnicom i stalnim špicanjem ali se opet ne okreče
Savjet ti je da se sa tim ne zamaraš.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Ta kuglica i gumasluže da se sama vuča ne okreče sama znači kočnica.
A da bi ju rastavio to nemoj ni pokušavati jer nebudeš uspio kao niti ja svoju.
Probaj ju špricati sa wedeom u taj imbus šaraf i gdje je mazalica i sve okolo gde bi se trebala okretati. Moja je tek otpustila dok sam vozil cisternu sa naletnom kočnicom i stalnim špicanjem ali se opet ne okreče
Savjet ti je da se sa tim ne zamaraš.

pozdrav

probat cu mociti s wd i nagtom pa cu vidjeti...

kuka bi se trebala okretati jer inace.... kad vozis po neravnom prikolicu moze se desiti svasta...

ugl, hvala na savjetu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh