• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland seria G

4

4fun

Guest
kolka im je cijena? kolko konja bi uzeli?


za mene jako dobar traktor
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
cijena im varira od 12000-30000e,a ima i skupljih.što se tiče konjske snage uzeo bi 170 ili 190ks, 210 i 240ks su istih gabarita kao i ova dva slabija ali traktor preko 200ks bi mi bio neiskorišten.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
je da je jači nego što mi treba ali izgleda mi jako dobro,a i cijena od 12900e je jako primamljiva.inače traktor je 1997.g.i prešao je 9000h.trebao bi da bude dobar jer takvi traktori moraju ići preko 15000h
NewhollanaG21012342.jpg

NewhollanaG21012341.jpg

NewhollandG2101234.jpg
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kaj taj nema ph?
mislim da bes ph i kardana se to ne isplati kupovat ,
samo moje misljenje ko me treba valjda zna sta kupuje :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
kolko vidim traktor se nalazi negdje vani ,znači na tu cijenu jos neki troškovi ili na onu zadnju cijenu,kod nas teško je naći traktora po toj cijeni a cijena u svakom slučaju je vrlo dobra jos ako si fun new hollanda to je to

razlog da se ne kupi npr.radi PH je los razlog jer za nju opet treba imat dodatne priključke .....
 
I

ivica

Guest
pingo s drugog foruma ti je imal ovakav samo pod nazivom ford a zapravo isti traktor pa pitaj njega za iskustva ,sto se tice mehanike ovo je sigurno odlican traktor samo je u pitanju stanje i kvaliteta elektronike
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
......a imas i dosta postova o takvom traktoru (pod Ratarko) većinu u temi Ratarstvu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
sve je super i traktor fantastično izgleda ali ne ide mi u glavu tako niska cijena.drugi koje sam pronašao po sličnim cijenama imaju ili loše gume ili 14000,15000h pa i više i ne izgledaju mi ovako dobro pa mi se stalno mota po glavi zbog čega ovako niska cijena.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
danas zvali za njemačku i saznali zašto je cijena tako niska.ne radi mu brza grupa brzina i kada ide u rikverc nema snage.zna li tko šta bi to moglo biti :scratch :?: ? ako popravak nije preskup možda bi ga se i isplatilo kupiti jer za sada je cijena pala na 12000e i vjerovatno bi još išla dolje kada bi malo više zapeli.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
josip123 kaže:
danas zvali za njemačku i saznali zašto je cijena tako niska.ne radi mu brza grupa brzina i kada ide u rikverc nema snage.zna li tko šta bi to moglo biti :scratch :?: ? ako popravak nije preskup možda bi ga se i isplatilo kupiti jer za sada je cijena pala na 12000e i vjerovatno bi još išla dolje kada bi malo više zapeli.

Odlični traktori! Range Command mjenjač - kad kažeš da ne radi jedna grupa? Powershift nema grupe,no trzne između 6-7 brzina i 12-13 pa to neki kažu da osjete "udarac dok mijenja grupe :roll: . G su večinom s Powershiftom... Može biti da je kvar u struji,mogu biti potrošene lamele u mjenjaču ili savinuta vilica (koju grupu nema? možda B :?: ) u tom slučaju nema druge nego rastaviti mjenjač i promjeniti lamele/vilicu. Možeš nazvati u Agriu,ili budem ja pital u ponedjeljak (doma smo do 11-og :mrgreen: ) koja bi bila cifra... A ovo s rikvercom :?: Možda samo treba kalibrirati mjenjač,tko zna kad su to zadnji put radili,lamele se troše i dok se potroše do kraja nema grupu brzina ili proklizava (poput tog rikverca). Kalibriraš mjenjač i traktor proradi :lol:
Izdržljivi traktor,isplati se u njega uložiti još koji euro tak da znaš na čemu si. Raskopaš mjenjač,pogleda se motor... dize,ventili,bosch pumpa... znaš da si bez brige idućih 10 000 sati :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
motohod kaže:
josip123 kaže:
danas zvali za njemačku i saznali zašto je cijena tako niska.ne radi mu brza grupa brzina i kada ide u rikverc nema snage.zna li tko šta bi to moglo biti :scratch :?: ? ako popravak nije preskup možda bi ga se i isplatilo kupiti jer za sada je cijena pala na 12000e i vjerovatno bi još išla dolje kada bi malo više zapeli.

Odlični traktori! Range Command mjenjač - kad kažeš da ne radi jedna grupa? Powershift nema grupe,no trzne između 6-7 brzina i 12-13 pa to neki kažu da osjete "udarac dok mijenja grupe :roll: . G su večinom s Powershiftom... Može biti da je kvar u struji,mogu biti potrošene lamele u mjenjaču ili savinuta vilica (koju grupu nema? možda B :?: ) u tom slučaju nema druge nego rastaviti mjenjač i promjeniti lamele/vilicu. Možeš nazvati u Agriu,ili budem ja pital u ponedjeljak (doma smo do 11-og :mrgreen: ) koja bi bila cifra... A ovo s rikvercom :?: Možda samo treba kalibrirati mjenjač,tko zna kad su to zadnji put radili,lamele se troše i dok se potroše do kraja nema grupu brzina ili proklizava (poput tog rikverca). Kalibriraš mjenjač i traktor proradi :lol:
Izdržljivi traktor,isplati se u njega uložiti još koji euro tak da znaš na čemu si. Raskopaš mjenjač,pogleda se motor... dize,ventili,bosch pumpa... znaš da si bez brige idućih 10 000 sati :D
da ovaj je powershift i nerade mu najbrže brzine,a radne su mu ok.sada me zanima koliko bi mogao da košta jedan takav popravak?molio bih te ako možeš da provjeriš jer se ipak bolje razumiješ i znaš šta bi već moglo biti.
 
Z

zbjelis

Guest
Moj prijatelj je radio mjenjač na MF8250. Njemu su to radili ljudi u N. Gradiški. Ako Vas zanima možete ga nazvati na 0997541343 - Dragan Glavinić
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
čini mi se da su jedni što rade mjenjače na massey ferguson-ima iz štivice pokraj N.Gradiške,jesu li to možda ti ljudi
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To bi trebalo biti u Bodovaljcima a ne u Štivici.Majstor Zvona je maher za MF a bome i za ostale.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
motohod jesi li možda provjeravao štogod koliko bi otprilike mogli koštati dijelovi i rad kod popravka ovog traktora?
 
Na vrh