• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland T5000 (5030, 5040, 5050, 5060, 5070)

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Mi smo imali Case JXU 105 koji je identičan kao NH T5060. Kupljen novi 2011. i prodan 2017. kolegi sa 5500 sati. On ga i dan danas vozi i ima možda i 6500 sati. Nama je otišao jedan semering na zadnjoj glavčini, pa smo odmah i ležaj promjenili. Od ostalih dijelova promjenjene su krajnice spone i kvačilo na nekih 5000 sati. Što se tiče motora i mjenjača nikad ništa, samo redovni servisi i to je to. Radio je sa puno strojeva: plug 3 brazde, rotodrljača 3m, sijačica 6 redi, prskalica 1200 litara (koja je sama teška blizu tone), rasipač 2000 litara (najčešće smo tovarili 3 jumbo vreće 1800kg), malčer na ruci, šumarski tarup (1500kg) itd..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Pitanje u vezi traktora T5060, juče za vrije rotiranja pregorio osigurać koji po katalogu opskrbljuje ADIC, tipkovnicu i kontrolnu jedinicu {kompletna kontrolna ploća je ostala bez struje}. Inače traktor normalno pali i radi.
U katalogu je osigurać oznaćen kao F1 5 ampera.
Ako je netko imao nešto slično na tom strujno krugu da pomogne u trženju kvara ili možda preglodane žice.
Napominjem da kada promijenim osigurać i traktor radi na mjestu sve radi normalno niti gori osigurać
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Vidite da li Vam ove seme mogu pomoci.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26.2 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    18.6 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    20.8 KB · Pregleda: 8

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Posto moze samo tri slicice ovo je nastavak
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    26.5 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    20.4 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    19.9 KB · Pregleda: 3

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Zahvaljujem na trudu problem rješili uz pomoć električara, kardan volana preglodal izolaciju na jednoj žici i uslijed vibracija dodirivalo masu i gorio osogurać. Kvar nikakav a traženja dva sata još smo brzo i našli
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kakvi su talijani majstori pa to nema nigdje. Pola kabine rastavio da izvadim ventilator. Jedina sreca sto nisam morao skidat hladnjak klime.

23187

23188

Ventilatori su prozujali nadam se da ce elektricar moci popravit.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ak su se poderale piksne ili ležajevi teško da će to popraviti jer automatski dobije i rotor a zato i zuji jer propeler struže po kučištu.
Tak je meni bilo na Rubinu, samo novi ventilatori.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na kombajnu mi je sredio prije par godina pa se nadam da ce i sad. Di si uzeo za samea?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Mislim da necu tako jeftino proc ako elektricar ne popravi


Ili cu probat samo motore nac nove bez ovih kucista i nosaca.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa mislim da bi bili samo motori sa tim okruglim propelerom,nađi na internetu pa pitaj,pošalju ti poštom...al ako se ne može posebno njih a niti popraviti e onda jao si ga tebi
 

domzi

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
1
Mislim da necu tako jeftino proc ako elektricar ne popravi


Ili cu probat samo motore nac nove bez ovih kucista i nosaca.
Mislim da necu tako jeftino proc ako elektricar ne popravi


Ili cu probat samo motore nac nove bez ovih kucista i nosaca.
Jel ste uspjeli popraviti ventilator?
 

Najnoviji postovi

Na vrh