• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland TL100a iskače iz brzina

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo kak veli naslov frendov telec skače iz pojedinih brzina...za sad iz 2. i 3. radne...kaj bi to moglo biti jel zna neko???neko veli da bi trebalo skinut kabinu i traktor na pol baciti
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
z getribom na remont :finga: ...poderali se zupčanici ili spojnička osovina ili obadvoje čak...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kolega...da je otišla spojnička on se nebi mogel pokrenut...najvjerojatnije se zlizala vilica za prebacivanje skupina
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
kolega...da je otišla spojnička on se nebi mogel pokrenut...najvjerojatnije se zlizala vilica za prebacivanje skupina

nisam mislil da se zdrobila,nego da se zubi na njoj poderali...premda mi sve to malo čudno da se takve stvari na takvom traktoru događaju...da je u pitanju torpedo ili štore onda nikakvo čudo,ali ovo bi ipak trebal biti zapadni traktor:rolleyess:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
nisam mislil da se zdrobila,nego da se zubi na njoj poderali...premda mi sve to malo čudno da se takve stvari na takvom traktoru događaju...da je u pitanju torpedo ili štore onda nikakvo čudo,ali ovo bi ipak trebal biti zapadni traktor:rolleyess:

a kaj se more očekivati od nečega iz Turske..?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
a kaj se more očekivati od nečega iz Turske..?

Slažem se sa gore navedenim , da je torpedo ajde nekak ali NH, to je sramota.
KUžim da ih sklapaju i Turskoj zbog jeftine radne snage, al sramota je za jedan NH da rade s lošim materijalom a TLa nije neki low budget model.
Jel znate u kojoj se tvornici u turskoj sklapa NH?
Što općenito mislite o traktorima iz turske . npr. onaj MF iz tvornice Uzel?
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
evo kak veli naslov frendov telec skače iz pojedinih brzina...za sad iz 2. i 3. radne...kaj bi to moglo biti jel zna neko???neko veli da bi trebalo skinut kabinu i traktor na pol baciti

ma vilica najvjerojatnije...

evo nedavno prical sa deckima iz jedne gradske firme, teraju sa NH malčere...vele da nemaju greske al prednji diferencijal je ajme meni....mislim da je taj bio 140ks iz t6000 serije (ne sijecam se dobro a i slabo pratim NH)...konstantno u radu imaju prvu vucu upaljenu, 2000rs i na dva vec mijenjali...inace ima ceok tu kod mene mislim nekih 6 god starog 110ks, mislim 110-90 oznaka il tak nest, zadnja serija sama mehanika...kljuca jos nije vidio, zadovoljan nema sto...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Između T6000, 110-90 i TL serija su jako velike razlika. Traktori nemaju neke prevelike sličnosti među sobom. Niti je isti motor,niti mjenjač... samo ime.
Šrafil sam po NH dvije godine,u Agriji,tak da znam o čemu govorim.... .TL nema nikakve veze s Turskom,za razliku od TDxxD serije.


Bez ljutnje,ali više od pola gornjih postova je rekla-kazala i prenošenje krivih informacija.

Reci frendu da za početak namaže onu kuglu u kojoj je ručica mjenjača,jer je sigurno zahrđala.
Osim toga,otpuste se ploče na kojima je kabina... nosači kabine pa bi bilo dobro da to pritegne jer se vibracije prenose na pod,a na njemu je ručka....


Prvo to,a onda vidjeti dalje
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
ma vilica najvjerojatnije...

evo nedavno prical sa deckima iz jedne gradske firme, teraju sa NH malčere...vele da nemaju greske al prednji diferencijal je ajme meni....mislim da je taj bio 140ks iz t6000 serije (ne sijecam se dobro a i slabo pratim NH)...konstantno u radu imaju prvu vucu upaljenu, 2000rs i na dva vec mijenjali...inace ima ceok tu kod mene mislim nekih 6 god starog 110ks, mislim 110-90 oznaka il tak nest, zadnja serija sama mehanika...kljuca jos nije vidio, zadovoljan nema sto...


Pitaj dečke (znam koja firma,neću o imenima - malo je van grada,lijevo uz rijeku ;) )

da li su skužili razliku između AUTOMATSKE prednje špere i prednjeg pogona i tzv DIREKTNOG uključivana svega toga. Automatika gasi šperu ili prednji pogon,ovisno o brzini i kutu volana. Dok je direktno radi stalno.....
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Između T6000, 110-90 i TL serija su jako velike razlika. Traktori nemaju neke prevelike sličnosti među sobom. Niti je isti motor,niti mjenjač... samo ime.
Šrafil sam po NH dvije godine,u Agriji,tak da znam o čemu govorim.... .TL nema nikakve veze s Turskom,za razliku od TDxxD serije.


Bez ljutnje,ali više od pola gornjih postova je rekla-kazala i prenošenje krivih informacija.

Reci frendu da za početak namaže onu kuglu u kojoj je ručica mjenjača,jer je sigurno zahrđala.
Osim toga,otpuste se ploče na kojima je kabina... nosači kabine pa bi bilo dobro da to pritegne jer se vibracije prenose na pod,a na njemu je ručka....


Prvo to,a onda vidjeti dalje

Kolega možeš objasniti, razliku između gore navedenih.
mislim da t6000 ima veze sa serijom u kojoj je bio m135 , to je nešt sa fordom, prijašnja tsa serija. jesam u pravu ?
koja je razlika između tla i 110-90 (osim u motoru, to kužim)?
Hvala.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
- 110-90 je pravi FiatAgri,ako je NH plavi onda ima naljepnicu Tradition.... nepoderivi traktor
proizveden u Italiji,Iveco motor. Jedini NH kojega bi ikad kupil....
- M (do M160) je starija serija,TM je nakon M - dijelila se u dvije grupe: do 175 i iznad 175 modela. 175 i 190 su bili tzv "long wheelbase" a svi slabiji "short Wheelbase" = duga i kratka šasija. Svi su bili rađeni u Fordovoj tvornici u Engleskoj. Nakon prestanka proizvodnje TM serije od kratke šasije je nastala serija T6000 a od "long wheelbase" je nastala serija T7000. Prestali su se ugrađivati Fordovi motori,sad su u njima Iveco. Ostale razlike su kozmetika...

http://www.newfarmmachinery.com.au/...d-T7040-that-is-High-in-boost-low-on-juice/30
 

Najnoviji postovi

Na vrh