• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

Irvine156b

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
71
Traktor koji je imao puno problema već kao nov, nakon 20 godina, joj.
Sam si nabrojao x stvari a ko zna nakon 2 sata rada.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Jedna te vodi u raj druga u pakao...pa biraj.
Po logici stvari služe za pomakivanje nečeg na displeyu. ...ali kolko se vidi ne možeš levo samo desno i gore.🙂
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Koji bi mogao biti uzrok da mi se pali 4x4 kada je na "auto", traktor je na ravnome i isključi 4x4 kada skrecem, ali ga odmah upali kada izravnam volan. Pogledao sam prekidač na desnom kotaču, podmazao izgleda ok.
Traktor je tn75na, 2004g.
Gume su sve u redu napumpane, servis je odrađen prije mjesec dana, motor hidraulika i svi filteri.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Auto znaci da je po ravnome ukljucen samo zadnji pogon, a po potrebi ukapča prednji, i onda se pali lampica iznad.( uzbrdo, obrada zemljišta itd).
Napominjem da pred mjesec dana nisam imao tih problema.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ni na jednom to nisam vidio, nije to imt...
Na AUTO prednju vucu gasi preko nekog kuta kad smotas(sto se da iskalibrirat koliko stupnjeva hoces) i kad pređes neku brzinu(15ak km/h)
Mozda si prije imao problem pa si ga rjesio servisom ulja i filtera...

View attachment 66744
Da li možda netko zna čemu služe ove tipke na traktoru NH115tm
Na lijevu tipku broj ide na gore, na desnu prebacujes na iducu brojku...recimo kad zelis unjet na koliko sati je iduci servis
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Znači traktoru je normalno da pali drugu lampicu kada je bez napora i kada ide za dole?
Neznam, sada si me stavio u razmišljanje.
Prije problema mi je ukapčao samo kada bi on osjetio da treba ukopčat, teren brdovit, ulazak u brazdu itd.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Prije problema mi je ukapčao samo kada bi on osjetio da treba ukopčat, teren brdovit, ulazak u brazdu itd.
Po meni to nije normalno...al ko zna.
Najbolje nabavi upute za koristenje tamo mora sve pisat.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Danas u oranju mi se upalila crvena lampica ehr greške, ne mogu ništa radit s polugama, greške su bile 16 i 24.
16- draft sensor voltage to low. 24- auto-calibration request.
Ima tko neki savjet za rješavanje problema, nekoga sa dijagnostikom blizu Istre ili Rijeke.
Hvala svima
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Provjeri kolko ti puni akumulator.
Možda je greška u anlaseru ili čak u akumulatoru.. Zna bit tak na MF traktorima..
Il zajebava koji senzor il ožičenje
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Hvala na savjetu.
Danas provjerio uredno i alternator i baterija.
Zanima me ta auto kalibracija šta govori u grešci, moraju doci iz servisa ili mogu ja napraviti.
Sutra cu probat nazvat agrariu.
Iako smo mi u Istri bez bilo kakavih servisera.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo konačno popravljen mali plavi.
Oksidacija pinova senzora za poziciju hidraulike, jedan je i pojeden do kraja.
Za novog su me u Agrariji pitali 500eura, našao sam i za 180 eura neoriginal.
Na kraju zalemili žice na starom senzoru, izbacili đek, odradio kalibraciju i sve funkcionira. 20240304_162002.jpg 20240306_162532.jpg 20240306_162539.jpg 20240306_162552.jpg
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Odličan popravak. Samo neka radi. I sam imam skuplji traktor i nije mi problem ali kad vidim te sulude cifre za neke dijelove nerado dajem. A i zadovoljstvo je kad nešto sam rješiš😊
 
Na vrh