• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Pa koliko ja znam ima 4 brzine u 3 grupe koje još može prepoloviti. Na mjenjaču od ove 4 brzine ima dvije tipke zec i kornjača
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Onda je to HI-LO menjač 24+12. Kod Vas je greška u delu menjača gde se nalazi taj sistem Hi-Lo, a tu je i reverzer. Greška može biti i u modulu menjača.
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Šta to znači?
Traktor mora ić na pola da se to riješi ili je moguće to nekako drukčije riješit?
i da li se može desiti neki veći problem ako se to ne riješi?
Trkator inače radi normalno ništ ne lupa ništa se ne čuje, šalta se normalno, kornjača- zec prebacuje normalno jedino kornjača ne svijetli na tabli i taj prooblem kad ga pušta na kvačilu izbaci, i počne blicat zec. Onda prebaci reverzer i dalje ide normalno.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ne mora na pola. Jedino da znate da se zec kornjača prebacuje bez kvačila i to bez puštanja gasa. Time čuvate lamele na lamelastim spojnicama.
 

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Pozdrav, ja također imam tl90 sa istim mjenjačem.

meni se dogodilo da je on u vožnji sam prebacio u kornjaču i sad jr talni u kornjači.
Kad prebacim na prekidaču, lampica preskakuje zec kornjača, ali se ništa ne događa.
Što bi to moglo bit?

ostalo sve radi ok.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Lijepi strojček...nek dugo služi. Stavi koju sliku i video dok budeš nekaj radil,zanima me kak taj vario ide.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hvala...naručeni filteri i ulja pa možda bude neka prilika za ozbiljnije ga probat da vidim kak bude služil😅
Da,vredestein gume su gore
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
@Charlip , čestitke. Lijepo izgleda. I sviđaju mi se daske na plugu.
Koja je godina i koliko sati ima? Iz koje zemlje?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Čestitam,
Fiata i ovog veze jedino Iveco motor. Ako se ne varam proizvodi se u Engleskoj, bivsoj Fordovoj tvornici.

Osim kaj je Fiat vlasnik i koristi njihove motore , u Engleskoj (Basildon) se proizvodi, zapravo sklapa od motora iz Italije, transmisije iz Belgije i kabine iz Francuske. U Engleskoj se proizvode T6, T7 i T7HD, u Italiji T4 (voćarski) i T5, a u SAD T8 i T9 , u Turskoj se proizvodi T4 i T4S. Mali traktori (boomer) proizvodi LS Korea.
 
Na vrh