• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ništa mi nije jasno ?

H

Helena

Guest
Gledam poljoprivrednu emisiju i piz..m ,nemogu prihvatiti činjenicu da povrtlari frezaju svoj urod povrća u koji su uložili svoj fizički rad i financijska sredstva .Sad postavljam pitanje? jeli se povrtlarske kulture mogu iskoristiti kao stočna hrana ,ako mogu da se u ovakvim slučajevima pokuša spasiti što se spasiti može ,povezati stočare i povrtlare . :roll:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mogla bi,ali većina stočara ima priređenu hranu već,a skladište za povrće koje bi se lako pokvarilo nemaju,tako da neke veće količine ne bi vrijedile...možda kupus,kelj i slično,što bi moglo stajati.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
To su papci isto gledam one što mlijeko proljevaju po cesti može ih sve bit sram razbacivat se sa hranom kako su to odgojeni nisu normalni. Takvoj osobi ja nikad više nebi dao poticaj ili neki kredit.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ronin kaže:
To su papci isto gledam one što mlijeko proljevaju po cesti može ih sve bit sram razbacivat se sa hranom kako su to odgojeni nisu normalni. Takvoj osobi ja nikad više nebi dao poticaj ili neki kredit.

Lol, koji je tebi kur... Nisu ti sve na broju? Ajd razmisli što si napisao... Jel si jutros sišao s mjeseca...

btw, koji vrag se petljaš gdje ti nije mjesto...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
nekad su razvijene zemlje plačale da se uništi višak i tako održavale cijenu i seljake . danas ga prodaju nama i sličnim jadnicima
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Ronin kaže:
To su papci isto gledam one što mlijeko proljevaju po cesti može ih sve bit sram razbacivat se sa hranom kako su to odgojeni nisu normalni. Takvoj osobi ja nikad više nebi dao poticaj ili neki kredit.

A što bi ti sa tim povrčem koje više nije ni za prodaju jer je prošlo svoju tehnološku zrelost???
Da ostane na polju, trune, obolijeva od raznih bolesti i zaražuje okolne parcele?
Bi li bio zadovaljan tad?
Il bi odnio to povrće u banku umjesto rate kredita?
A kako si ti odgojen, neču ni znati!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
moj odgovor na sve ovo:
-nije da seljak nema kamo s mlijekom ili povrćem i svim ostalim proizvodima ,nego ima ljudi koji nemaju blage veze s poljoprivredom pa nam ruše cijene i uvoze tuđe kaj nas na kraju izađe skuplje
-nije da nemamo hladnjače za povrće,imamo,kod nas stoji jedna poluprazna



eto možda će dojti vrijeme da se sredi hrvatska poljoprivreda nakon svega ovoga,jer netko mora odgovarat ili će to biti još jedna u nizu pustih obećanja

bilo bi sve sigurno bolje kad bi svii bili malo složniji

ovo kaj imamo nema ni jedna europska država ,trebali smo biti minimalno druga Švicarska , samo nas krivi ljudi vode jos od samostalnosti
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Moglo je to malo drugačije mogao je taj tehnološki prerasli višak podijelit u neki starački ili dječji dom isto tako i mlijeko pa isto tako pozvat novinare. Ja znam da je kod nas veliko sranje taj uvozni nazvat ću ga i mafijaški lobi ali njega država podržava jer se više napuni proračun nego od hrvatskog seljaka kojem još moraš dat poticaj. A poticaj bi se trebao davat na ugovor i prema isporučenim količinama od strane seljaka a ne da mi tamo neki posije 300 hektara ne baci ni pola sjemena gnojiva i ostalog na njivo ko što ja bacim ali on pobere lovu a mene ko j... zato što pošteno radim. I taj isti je prvi na prosvjedu, a neki imaju previše posla da bi išli na njih. Sve je trulo nema kontrole ni države ni trgovaca ni poljoprivrednika. Onda dalje koliko vas je uzelo kredit kod hrvatske banke, nitko jel tako a zašto zato što hrvatska nema ni jednu banku osim poštanske sve se prodalo i sad nam je čudno što se bogate zemlje koje svoje banke normalno nisu prodale namiruju kod nas s većim kamatama jer im u matičnim zemljama to država ne dopusti. Onda trgovac kod nas neće si dopustit da zaradi na nečemu 5 posto vrijednosti nekog proizvoda poljoprivrednog nego odmah duplo, troduplo i više a zašto zato što mora svaku godinu vozit novog mercedesa i izrabljivat radnu snagu da mu radi nedjeljom i blagdanom. Ako mu je stalo do zarade nek radi on nedeljom i blagdanom a zaposlenik nek odmara doma jer mu za taj rad neće sigurno pošteno platit. Eto to je samo dio mogao bi ovako do jutra i opet me ljuti kad se uništava hrana na taj način još nekako i to što je prefrezao pa ako ništa bit će ko gnojivo ali mlijeko razljevat po cesti pa ja bi ga prebio ko vola.
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Moje misljenje je da i onog tipa sta je prolio mliko bolilo to sta radi. Uostalom ne virujem da je prolio veliku kolicinu. To sta je prolio je vise simbolicki i ako je tako dobro je i napravio. Ne vjerujem da bi sljedeci put isto to ponovio. Moje je misljenje (ako je pravi poljoprivrednik) da bi to mliko prije odnio u kakav vrtic i podilio dici nego ga bacio u kanalizaciju.
Uostalom to je nazalost jedini i nacin da ekipa s vrha skuzi u cemu je problem. Kako drugacije objasnit boksacu i ekipi sta je u biti problem poljoprivrednika. Kako je jedan moj prijatelj rekao, oni su primjer mentalne recesije i onanije, i kao takvi moraju vidit slikovno problem, jer inace ne mogu mentalno doc do zakljucka.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kolega,potpisujem te..

a ti ronin,nemoj tako,krivo misliš,po meni bar...Zar ti stvarno misliš da seljak samo šteti državi time što mu ona daje poticaje?Pa ne bi baš rekao,jer oni koji dobiju milijunske poticaje,plaćaju bome i milijunske poreze,a to što proizvedu opet ima svoju cijenu od koje dobar dio ide državi.Istina je da recimo od mene možda nema neke koristi,jer nit sam u sustavu pdv-a nit imam nikakva davanja državi,a dobijem poticaje.No od iduće 2010.god ćemo ako želimo poticaj morat bit u sustavu pdv-a,te ćemo tako te 'poklonjene' poticaje državi ipak vratiti..
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Ne daje niko poticaje na lipe oci. Drzava ce ti dat poticaj, ali ne boj se zna da ces joj vratit sve te poticaje i to s kamatama.
Celulozu niko ne poklanja, a narocito ne drzava :)
 
P

pozna

Guest
a jedan vrli politicar je izjavio na konto prosvjeda traktorima u zg ,da su i tako pola tih traktora drzavni jer je drzava subvencionirala nabavku i omogucila kredite za iste.nisam mogao vjerovati.pa tko placa te kredite,tko je trebao dobro skupiti muda i traziti milijunske kredite i naguziti se za iste,tko nema radno vrijeme,ni godisnji,ni slobodni vikend...
 
K

korisnik2408

Guest
Poljoprivrednik koji nije u sustavu PDV-a placa PDV na repromaterijal. Mozda onaj koji nije u sustavu PDV-a plati vise poreza drzavi od nekih koji su u sustavu PDV-a.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Nisam ja rekao da šteti seljak što dobiva poticaj nego je problem što neki dobivaju poticaje a ne zaslužuju ih razumiješ živi od poticaja a ništa ne proizvodi samo pod fol zasije. Zato sam rekao na ugovor i po isporučenoj količini i kvaliteti. Inače evo gledam i u EU se mljekari izvezli na ceste u središtu unije po uzoru na naše zbog cijena mlijeka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh