• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NODET Pneumasem 2

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
eo ovako,kupili smo ovu sijacicu prosle zime i citavu sezonu je dobro sluzila,
samo sto kako se nama cini nije bas najbolje uskladjen kardan sa zetora na siajcicu,na 540obr mora se ic pun gas tratoru,a na 1000obr na leru nije bas lako traktoru a kad damo malo gasa puno zvizdi turbina
e sad vidio sam(na meni se cini da je beckreova sijacica)manometar,pritiska zraka
jel ima ko to da je radio mozda na nodetovoj sijacici,il da je u na nekoj drugoj sijacici ugradjivo manometar,da malo objasni kao ga stavit,gdje za zavrnit
hvala
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ti u stvari trebaš vakummeter mjerač podtlaka, ali snjim nebuš ništa dobio osim ka bu ti pokazal točan podtlak a na traktoru bi najbolje bilo da ima i 750 okr umjesto 1000 ali to je zetor, rešenje je da radiš novu kapacitetniju turbinu kao ja na hasii i onda se zetor vrtel fino na 1500 okr tu sam uspel ali kad sam uzel gaspardo nešto sam sfulal pa je vibriralo i saug je nešto jači bio pa sam onda pošto nisam imao mjesta da povečam remenicu na sijačici jednostavno napravio manju i teram kardan 1000, a motor se vrti nešto preko 1300 a podtlak je -60 inače vakummetar spojiš iza na turbinu gdje se grana prema baterijama mjerač ti mora pokazivati 0--100mb (nula do minus sto milibara ili 0,1 bar ) jer ti je radno područje od-40 do -70
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ti u stvari trebaš vakummeter mjerač podtlaka, ali snjim nebuš ništa dobio osim ka bu ti pokazal točan podtlak a na traktoru bi najbolje bilo da ima i 750 okr umjesto 1000 ali to je zetor, rešenje je da radiš novu kapacitetniju turbinu kao ja na hasii i onda se zetor vrtel fino na 1500 okr tu sam uspel ali kad sam uzel gaspardo nešto sam sfulal pa je vibriralo i saug je nešto jači bio pa sam onda pošto nisam imao mjesta da povečam remenicu na sijačici jednostavno napravio manju i teram kardan 1000, a motor se vrti nešto preko 1300 a podtlak je -60 inače vakummetar spojiš iza na turbinu gdje se grana prema baterijama mjerač ti mora pokazivati 0--100mb (nula do minus sto milibara ili 0,1 bar ) jer ti je radno područje od-40 do -70

ma to sam i mislio samo nisam dobro napiso,treba mi vakum metar da se znam orijentisat kolki gas da idem,a ja sam konto nesto,bil se mogo stavit taj vakum metar na onu jednu granu sto ide sa turbine sto je na njoj cep(na turbini ima 6 grana gdje idu cijevi za baterije,a imaju samo 4 crijeva posto je 4 reda,i na ona dva su neki cepovi),bil se mogo vakium metar sad zavrnit na taj jedan cep,bil imo kaku funkciju
i kolko bi trebo da bude pritisak
pa ako bude mal na 540obr,ili velik na 1000obr,onda bi moro pravit neku piksnu na malu remenicu na masini da bi bogo ic na 540obr
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
baš tam sam ga i ja spojio, a podtlak ti mora biti od -40 do -70
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Gdje se mogu nabaviti sjetvene ploče slijepe (bez rupa) za pneumatsku sijačicu Nodet-Kuhn ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh