• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nošeni atomizeri

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Uglavnom za tvoje potrebe idu standardne TR dizne. One imaju najbolju pokrivenost, mana im je ne podnose baš najbolje vjetar, ali pošto imaš malo gledaj da prskaš pred veče ili ujutru rano kad nema vijetra. Kod TR dizni imaš više boja. Boja određuje potrošnju tečnosti. Redom zelna-žuta-crvena.... Kad budeš kupovao atomizer obično dolaze dva seta dizni. Ti uzmi žute i crvene, zelene nemoj nikako, troše premalo tečnosti. Obično sva prskanja izvodim žutim diznama, jedino zimsko i pred berbu kad ima puno krošnje-lisne mase potrebno više tečnosti, tad koristim crvene. Takođe možeš uzeti po dva para dizni za vjetar pa staviti najgornje na atomizeru. S proljeća zna piruckati, pa je teško uhvatiti lijep dan. To su dizne sa oznakom ID, takođe isto uzmi crvene (imaju podršku za vjetar).
Link za dizne Lechler dizne za atomizere (TR) karakteristike
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ja sam isto uzeo taj srpski AGRON 440 lit sa 170 cm usmjerivačima za ljesku, nosim ga sa IMT 533 ali kad ga napunim punog osjeća se da fale prednji tegovi
Recite mi vi koji imate agron koje su dizne gore i kakav vam se čini regulator?
Čitam po srpskim forumima da najviše ima problema sa regulatorom i jako loša je zaštita boje, tj. probija hrđa jako po konstrukciji. Izgleda da nisu pocinčani metalni dijelovi.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Men je regulator ok. Nista mu nefali. Dizne sam dobio one ''plocice'' to sam odmah pobaco i metnio leicherove tr. A da hrda nisam jos primjetio jer ima tek jednu sezonu. Imo sam agromehaniku agp 440 i ta je u 8 godina istrunila komplet. Usmjerivaci pa i nosaci. Ok narade se. Bacim godisnje oko 22-25000 l vode.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Men je regulator ok. Nista mu nefali. Dizne sam dobio one ''plocice'' to sam odmah pobaco i metnio leicherove tr. A da hrda nisam jos primjetio jer ima tek jednu sezonu. Imo sam agromehaniku agp 440 i ta je u 8 godina istrunila komplet. Usmjerivaci pa i nosaci. Ok narade se. Bacim godisnje oko 22-25000 l vode.
Koliko te došle te dizne komplet?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Nist 😁poskido sa agromehanikinog. Inace kupujem kod jozica 35 kn komad
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Eto, ipak odluka otišla na stranu agromehanike :)
 

Prilozi

  • IMG_20220117_161054.jpg
    IMG_20220117_161054.jpg
    72 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20220117_161042.jpg
    IMG_20220117_161042.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 26

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Aj poslikaj ventil razvodni i grane. Jesu grane i dalje bakrene ili inox?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Budem ti poslikao kada budem u prilici, a sad ako mislim na prave grane, one koje su spojene na usmjerivače i na njima su dizne, onda je to inox :) vidi se i na slici, sad ovisi koliko je smanjena ova na forumu koja se uploadala. Inače ovo je onaj klasični atomizer bez dodatnih spremnika.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,981
Jel se može on registrirati bez spremnika?

Koliko ja znam ne bi ga smjeli ni prodavati...
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
S obzirom da je u Sloveniji proizveden 2021, i i imam onaj obrazac za registraciju u prilogu gdje moram na institut poslati da dobijem naljepnicu, onda očigledno se može. Uvjerava me čovjek iz Agromehanike da može.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Aj poslikaj ventil razvodni i grane. Jesu grane i dalje bakrene ili inox?
Grane su inox. Evi sad tek otpakirao
 

Prilozi

  • IMG_20220205_124557.jpg
    IMG_20220205_124557.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 19

Najnoviji postovi

Na vrh