• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova balirka za kockaste bale

A

ajeto

Guest
Možda griješim ali mislim da se o ovome i nije nešto raspravljalo. Zanima me da li tko zna gdje bi se u Hrvtskoj mogla kupiti nova balirka, je li to uopće isplativo sa ovakvom današnjom politikom i ako bi vi kupovali za što bi se odlučili?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja bi uzeo ono što je moguće naći kod naših HR trgovaca.A znam da samo lateran-agro zastupa welgera i sipmu.Tako da ćeš kod njih naći i dijelova ako budes trebao.Za welgera oni imaju sve dijelove,i to original,naručivali smo već neke. Welger je zakon,a Sipma ih prati,nisam čuo da je itko imao problema sa sipmom(ljudi ih zovu i poljakinje). Ja bi uzeo na tvom mjestu poljakinju jer je jeftinija,a za potrebe do 10 000 bala godišnje će sigurno zadovoljiti.
Ne znam,mislim da ne bi prošo ispod 10 000 eura.Ako ćeš radit godišnje po 20 000 bala onda će ti se isplatit svakako.
Kolega je uzeo presu Deutz-Fahr 360,radila je jednu sezonu samo,i onda gazda kupio rolku.Kolega mu je dao 27 000 kn,i kako je balirku dovezao,nije nista dirao u nju.Tako da ti se to najviše isplati.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Ja bi uzeo ono što je moguće naći kod naših HR trgovaca.A znam da samo lateran-agro zastupa welgera i sipmu.Tako da ćeš kod njih naći i dijelova ako budes trebao.Za welgera oni imaju sve dijelove,i to original,naručivali smo već neke. Welger je zakon,a Sipma ih prati,nisam čuo da je itko imao problema sa sipmom(ljudi ih zovu i poljakinje). Ja bi uzeo na tvom mjestu poljakinju jer je jeftinija,a za potrebe do 10 000 bala godišnje će sigurno zadovoljiti.
Ne znam,mislim da ne bi prošo ispod 10 000 eura.Ako ćeš radit godišnje po 20 000 bala onda će ti se isplatit svakako.
Kolega je uzeo presu Deutz-Fahr 360,radila je jednu sezonu samo,i onda gazda kupio rolku.Kolega mu je dao 27 000 kn,i kako je balirku dovezao,nije nista dirao u nju.Tako da ti se to najviše isplati.

sipma je inače KOeLA - FAHR licenca...
 
M

Miško 007

Guest
A clasove balirke....
One su isto dobre kako čujem...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Miško, udri dok je friško... Dobro čuješ i to jako dobro..

Naime claas balirke su jako dobre, isto kao i welger, samo što imaš problem, ako ćeš uzimati claas balirku, problem su ti djelovi, dok ako budeš uzimao welger balirku, djelova imaš na sve strane ! I tu ti je jedna velika prednost, ne isplati ti se uzimat novu balirku, nikako, nađi sebi polovnu i počni radit... To bi bilo od mene

Pozdrav
 
M

Miško 007

Guest
Pa mene i zanima polovnjača ali nekako su mi Clasove bolje a i kao malo kod izgleda bala.
Welgwe mi nekako se ne sviđa...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Tebi nitko ne brani...Claas jest super balirka, ali neznam kakvo je stanje u HR sa djelovima, kod nas u BIH na svakom koraku mozes nac dio :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Chlas i ti ga hebeš... sad ima dijelova sad nema.

Moj glas ide za welger,jer su jeftinije u startu,a i same po sebi su lakše balirke pa možeš radit s manjim traktorom.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Markant 50 može raditi sa manjim traktorom, dijelova ima u HR za svaki tip balirke, samo treba tražiti :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja isto dajem glas za welger jer djelove je lakše naći i ima ih svagdje jedino ako kupuješ claas koji je do 75 godine za takve ima djelova ali to znači da odma ima več preko 35 godina a i onaj tko je kupovao novu claas balirku nije je kupio za 5-6 tis bala godišnje već za 20 tako da ja mislim da se welger može naći u dobrom stanju te ih ima svagdje pa se može i dobra kupiti i veći je izbor
 
M

Miško 007

Guest
A nezz dosta sam se nagledao welgerica u kvaru a imam jak traktor pa me snaga ne brine....
A nešto bi novijeg tipa uzeo opet da se ne raspada ....
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa dobro ti sam najbolje vidiš što si se sviđa i u kakvo je stanju ne mogu ja pričati što da kupiš a nisam ni vidio
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pardon za prošli post, nisam završio, mislio sam da za Wleger ima djelova kod nas ko u prici :D

Gle, da ti fino kazem, ako mislis u biznis pravi sa balirkom, ja ti dajem prjedlog welger ap 61, 63 i te dalje veće balirke... Ako to radiš samo za sebe, komšije i rođake ap 53 ti fino paše...
 
M

Miško 007

Guest
Ma za sebe samo jer ne isplati se nekom balirat kad svi bi badave...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
AP 41, ili 43 ili cak 51 ....To ti je moj prjedlog, pa sad, ti vidi kako oces, mozes ti uzet i ap 61, al mi sa ap 61 na dan preko tisucu bala sredimo, tako da je to prevelika za te tvoje poslove :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh